Kadınların yatakta sıkça yaptığı 16 hata

 

Kadınların Sevişirken Yaptığı Hatalar
Kadınların Sevişirken Yaptığı Hatalar

Konu sekse geldiğinde, genel kanı, yolunda gitmeyen her şeyin sorumlusunun erkekler olduğu yönündedir. Erkeklerin, yatakta bencil olmak ve partnerlerinin isteklerini algılayamamak konusunda saldıkları kötü ün, şimdiye kadar bu kanıyı destekler nitelikteydi. Ancak yapılan anketler ve çalışmalar, kadınların da bu durumdan en az erkekler kadar sorumlu olduğunu gösteriyor.

Uplifers olarak daha önce kadınların görüşünü dikkate alarak erkeklerin hatalarından bahsetmiştik. Devam niteliğindeki bu yazıda ise, kadınların yatakta yaptığı hatalar var.

1. Rahat iç çamaşırları giymek: Pamuklu iç çamaşırlarınızın ya da pijamalarınızın ne kadar rahat olduğu tartışılmaz. Ancak, maalesef rahat oldukları kadar seksi değiller. Eğer yatak odanızı renklendirmek istiyorsanız, rahatlığınızdan biraz ödün vererek, iç çamaşırlarınızı daha seksi olanlarla değiştirmeyi deneyin.

2. Kontrolü ele almamak: Sevişmek istiyorsanız, harekete geçmek için partnerinizi beklemeniz gerekmiyor. Kontrolü ele alarak ilk adımı sizin atmanız, partnerinizi her zaman daha çok heyecanlandıracaktır.

3. Eleştirmek: İlişki esnasında, sebebi ne olursa olsun, partnerinizi eleştirmekten kaçınmalısınız. Hoşunuza gitmeyen şeyleri o an söylemek yerine, partnerinizi keyif alabileceğiniz şekilde yönlendirmek ve olumsuz eleştiriler için sonrayı beklemek akıllıca olur.

4. Numara yapmak: Eğer tatmin olamıyorsanız, partnerinizin iyi hissetmesi için bile olsa, numara yapmanız, durumu sizin açınızdan daha da zorlaştıracaktır. Tatmin olduğunuzu düşünen partneriniz, aynı şeyleri yapmaya devam edecek ve ilişkiniz çıkmaza girecektir. Dürüst olmanızda fayda var.

5. Hareketsiz durmak: Eğer partneriniz her şeyi tek başına yapabilecek olsaydı, size ihtiyaç duymazdı. Bilmeniz gereken şu ki, eğer kendinizi akışına bırakmıyor ve içinizden geldiği gibi davranmıyorsanız, keyif almanıza imkan yok. Aynı durum, partneriniz için de geçerli. Daha rahat hissetmek için, başlangıcı küçük dokunuşlarla yapabilirsiniz.

Kadınların Sevişirken Yaptığı Hatalar
Kadınların Sevişirken Yaptığı Hatalar

 

6. Vücudunuza güvenmemek: Her kadının vücuduyla ilgili beğenmediği ya da kusurlu bulduğu bölgeleri vardır. Selülitleriniz, göğüsleriniz  ya da yara izleriniz hoşunuza gitmiyor olabilir. Ancak kendinizi saklamanız,kıyafetleriniz çıkarmak istememeniz ya da saklanmanız çözüm değil. Partneriniz eğer sizinle birlikteyse ve buraya kadar geldiyseniz, vücudunuzu da beğeniyor demektir. Ayrıca kafanıza taktığınız şeylerin yarısından çoğunun farkında bile değil. Seksi olmak ve seksi hissedebilmek için kendinize güvenmelisiniz. Eğer probleminiz bu şekilde çözülmüyorsa, kendinizi daha iyi hissetmek için, her zaman spor veya diyet yapabilirsiniz.

7. Rutinin dışına çıkmamak: Seks pozisyonları, sevişme süresi veya ön sevişme… Her defasında, bildiğiniz ve alışkın olduğunuz yoldan gitmek daha kolaydır. Ancak ilişkiniz rutine bağladıysa, bununla ilgili bir şeyler yapabilirsiniz. Arada bir daha seksi bir iç çamaşırı giymek, daha farklı pozisyonlar denemek ya da farklı bir yerde sevişmek, aşk hayatınıza çeşitlilik getirecektir.

8. Hanım hanımcık olmak: Yapmak istemeyeceğiniz şeyler ya da gerçekleştiremeyeceğiniz fanteziler olması çok normal ve kabul edilebilir. Ancak her öneriye hayır cevabını vermek, partnerinizi ilişkinizden soğutabilir. Arada bir evet demeyi, partnerinizin her istediğini yerine getirmek değil, yeni deneyimlere açık olmak olarak görürseniz, bunu keyif verici bir hale getirebilirsiniz.

9. İletişim kurmamak: Partneriniz aklınızı okuyamaz. Arada bir hoşlandığınız ve keyif aldığınız şeyler konusunda ipuçları vermeniz, onun işini kolaylaştıracaktır. Kadınların zevk almasının erkeklerinkinden daha zor olduğu bilinen bir gerçek. Biraz yardım etmek kötü bir fikir olmayabilir.

10. Partnerinizin her an sevişmeye hazır olduğunu düşünmek: Her ne kadar gençlerin her an sekse hazır olduğu biliniyor olsa da, bu durum daha olgun erkekler için geçerli değil. Günlük hayatın stresi ve sorumlulukları, partnerinizin libidosunu düşürüyor olabilir. Durumu kişisel algılamak ve istenmediğinizi düşünmek yerine, partnerinizi anlamaya çalışın

11. Erkeklerin romantik olmadığını düşünmek: Erkeklerin romantik olmakta zorlandığı konusunda yanlış bir izlenim vardır. Halbuki, onların da yumuşak ve hassas bir tarafı vardır ve romantik anlarınızı hatırlarlar. En romantik aşk şiirlerinin erkekler tarafından yazıldığını unutmayın.

12. Temizliğe özen göstermemek: Eğer spontane gelişen bir durum yoksa, yatağa girmeden önce, mutlaka duş alın ve tercihiniz başka türlü değilse vücut tüylerinizden arının. Siz partnerinizin iyi görünmesini ve güzel kokmasını istiyorken, onun da sizden aynı şeyi beklediğini unutmayın.

13. Çok temiz olmak: Seksin hemen ardından duş almak veya çarşafları değiştirmek istiyor ve partnerinize dokunmaktan kaçınıyorsanız; bu partnerinizin kendisini kötü hissetmesine neden olacaktır. Biraz sabredin ve bu konuyu takıntı haline getirmeyin.

14.Erkeklerin sadece penisten ibaret olduğunu düşünmek: Kadınlar ön sevişmeden ve dokunulmaktan zevk alıyorsa, erkekler için de bunun keyifli olabileceğini aklınızdan çıkarmayın. Sırtına dokunun, göğsünü okşayın, ya da içinizden ne geliyorsa…

15. İhtiyaçlarınızı sevişmeden önce giderin: İhtiyaçlarınız için, ilişkiyi yarıda kesmek, ikiniz için de heves kaçırıcı olacaktır. Eğer tuvaletiniz varsa ya da susadıysanız, yatağa girmeyi beklemeyin.

16. Zorlamayın: Eğer canınız sevişmek istemiyorsa, öyleymiş gibi davranmayın ve bunu açık açık söyleyin. İkiniz de istediğinizde, seks daha eğlenceli olacaktır.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!