Kablosuz süpürge kullanmak hayatınızda neleri değiştirir?

“Ah kedi yine toprakla oynamış.”, “Eyvah çocuklar oyun hamurlarını yere dökmüş.”, “Çamaşırları katladım, bütün ev toz olmuş.”, “Köpeğin tüyleri dökülmüş.” gibi söylemler size de tanıdık geliyor mu? “Hemen evi bir süpüreyim…” diyerek yerinizden kalkıyor musunuz? Öyleyse, sizin de büyük çoğunluğun yer aldığı grupta olduğunuzu söyleyebiliriz.

Temizlik, en hassas noktalarımızdan biri. Evimiz, odamız, yaşam alanlarımız temiz olsun istiyoruz, ancak ne kadar her yeri temiz görmek istesek de o temizlik şevkini bulmak her zaman kolay olmayabiliyor. Özellikle, söz konusu süpürmekse temizlik yapma dürtümüzün sesi ufak ufak kısılabiliyor. Çünkü, elektrik süpürgesinin kablosu ile uğraşmak, oda oda priz aramak can sıkıcı bir hal alabiliyor. Ama hızla gelişen teknoloji, bu derdimize de çare oluyor ve karşımıza kablosuz süpürgeleri çıkarıyor.

Son dönemlerin belki de en popüler ve geniş bir kullanıcı kitlesine sahip teknolojik ev aletlerinden biri olan kablosuz süpürgeler inovatif bir temizlik deneyimi sunuyor. Peki, kablosuz süpürgeler sadece teknolojik gelişmeleri takip eden, inovasyona meraklı, trendlerden geri kalmak istemeyenlerin tercihi mi oluyor dersiniz? Hayır: Zamandan, enerjiden, alandan tasarruf etmek isteyenlerin, evcil hayvan sahiplerinin, küçük çocuklu ailelerin, kalabalık nüfuslu evlerin ya da tek yaşayan pratikliğe önem verenlerin; kısaca, yaşam alanlarında ‘gerçek temizlik’ isteyen ve bunu en verimli şekilde elde etmeyi önceliklendiren herkesin tercihi.

Yaşam kalitesini yükselterek yenilikçi bir temizlik anlayışını benimseyen kablosuz süpürgeler, bakalım bizlere daha başka neler sağlıyor?

1. Zamandan tasarruf

Zaman, günümüzün en kritik konularından biri. En az para kadar kıymetli ve bir bakıma da bir o kadar kısıtlı. Hepimiz sevdiğimiz aktivitelere daha çok zaman kalsın, sıkıcı, keyif almadığımız ya da yapmak zorunda olduğumuz işlere daha az zaman ayıralım istiyoruz. E haliyle de zamanı yönetebilmek için çeşitli araçlara ihtiyaç duyuyoruz. Kablosuz süpürgeler de zaman yönetimi konusunda başarılı yardımcılar olarak karşımıza çıkıyorlar.

Yüksek performanslı batarya, yüksek performanslı temizlik

Fakir Inovator X Plus kablosuz dik şarjlı süpürge, değiştirilebilir yüksek performanslı Li-Ion bataryasıyla 3.5 saatte tam şarj oluyor. Dikey süpürge kullanımında 40 dakikaya kadar, elde kullanımında ise 46 dakikaya kadar kullanma süresi ile aralıksız çalışarak zamanınızdan çalmanızdan derinlemesine temizlik yapmanıza imkan sunuyor.

2. Enerjiden tasarruf

Günden güne gelişen teknoloji sayesinde ihtiyaçlarımızı daha pratik bir şekilde karşılamamızı sağlayan kablosuz süpürgeler, hem kendi enerjimizden hem de elektrik, su gibi enerji kaynaklarından tasarruf etmemizi sağlıyor. Pratik ve kolay temizlenebilir başlıkları sayesinde su tasarrufuna imkan sağlayan kablosuz süpürgeler, ayrıca her zaman en yüksek güç modunda kullanım gerektirmedikleri için elektriğin de gereksiz yere harcanmasını önlüyor. Kablosuz elektrikli süpürgeler sayesinde ayrıca, evimizi süpürürken ayak altına dolaşan, sağa sola takılan kablolardan sonsuza dek kurtulabilir, “Kablo yetişmedi…” derdiyle her seferinde yeni bir priz aramadan süpürmeye devam edebiliriz. Kablolu ve ağır süpürgeleri oradan oraya taşıma derdi de ortadan kalktığı için kişisel enerjimizden tasarruf edecek olmamız da cabası.

Toz yoğunluğuna göre otomatik emiş gücü

Fakir Inovator X Plus, zemindeki toz ve kirlerin yoğunluğuna göre emiş gücünü otomatik olarak ayarlıyor. Toz veya kirlerin yoğunluğu fazlaysa maksimum güçte, yoğunluğu azsa gücünü düşürerek çalışarak enerji tasarrufu sağlıyor. Yani, gereksiz yere yüksek güç kullanarak fazla elektrik harcanmasının önüne geçiyor. Bu sayede pil ömrünü de uzatıyor. Fakir Inovator X Plus ve X’de bulunan bu otomatik emiş gücü özelliği, piyasadaki diğer dikey kablosuz süpürgelerden tamamen ayrışarak isminin ilham kaynağı olan ‘inovasyon’u sağlıyor.

Ayrıca, Fakir Inovator X Plus’ın her biri farklı bölgelerdeki farklı toz ve kir çeşitleri için üretilmiş olan başlıklarının bakımının oldukça kolay ve pratik olması, suyu gereksiz yere harcamadan hızlıca başlıkları temizlemenize de olanak sunuyor. Saatlerce suyun altında aparatlarını temizlemeye gerek kalmadan çok kısa zamanda az su harcayarak aparatların temiz kalmasını sağlayabilir, evdeki su tasarrufuna katkıda bulunabilirsiniz.

3. Alandan tasarruf

Evlerdeki en büyük yer sorunlarından biri süpürgenin nereye konulacağı daha doğrusu nerede saklanacağı olabilir. Kabul edelim, çoğumuz klasik elektrik süpürgelerinin o yatay ve fazla yer kaplayan görünümlerini pek de sevmiyoruz; hatta göz zevkimizi bozduğunu, evlerimize yakışmadıklarını düşünüyoruz. Bu nedenle ‘dikey’ ve kablosuz süpürgeleri daha az yer kaplayan halleriyle şık ve modern alternatifler olarak değerlendirebiliyoruz.

Modern, teknolojik ve şık tasarım

Fakir Inovator X Plus, evlerin şıklığını tamamlayacak tasarımı ile “Süpürgeyi nereye koysam?” derdini ortadan kaldırıyor. Dikey ve ince hafif formu, şık LED ekranı, modern ve teknolojik tarzı ile hem alandan tasarruf etmenize hem de özel bir yer arama sorunundan kurtulmanıza olanak sağlıyor.

4. Bonus: Dip köşe temizlik

Özellikle pandemi sürecinin başından itibaren hijyene ekstra önem göstermeye başladığımız, derinlemesine temiz alanların kıymetini daha iyi bildiğimiz su götürmez bir gerçek. “Halılar gerçekten temizlendi mi, zemin tozlardan arındı mı, kenar köşedeki tozlar gitti mi, döşemelerde tüy kaldı mı?” gibi sorular aklımızı kurcalayabiliyor çünkü her yerin dip bucak temiz olması en büyük temennimiz.

Özel başlıklar ve aparatlarla her alana erişim kolaylığı

Fakir Inovator X Plus, özel hazırlanmış döşeme fırçası, özel kıl toplayıcı mini turbo aparat, kenar köşe aparatı ve mobilya fırçası ile farklı yüzeyler için etkili çözümler sunuyor. Hızlı ve pratik bir şekilde değiştirebilen başlıklar hem tüm yüzeylerin gerçekten temizlenmesine hem de kullanım kolaylığına imkan sağlıyor.

Hayalinizdeki temizliği kusursuz bir teknoloji ve tasarımla elde etmenizi sağlayacak Fakir Inovator ile tanışmak için tıklayın.

Bu içerik Fakir katkılarıyla hazırlanmıştır.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!