Juico ile her an her yerde kalori kontrolü

Geçtiğimiz Aralık ayında Türkiye’de soğuk sıkım (cold press) yöntemini ilk uygulayan Juico ile 3 günlük spor ve meyve-sebze suyu detoksu  deneyimimi paylaşmıştım. Bu o kadar hoşuma giden ve bana iyi geldiğini düşündüğüm bir deneyim oldu ki, Mart ayından itibaren her ay 3’er günümü buna ayırmaya karar verdim. Hatta Uplifers ofisinde de her ay 1 günlük Juico cleanse yapmak rutin hale geldi.

https://instagram.com/p/1hzQXPrMg3/

Detoksun faydaları nelerdir?

Herkesin kendi bünyesi ve hayat tarzına göre özelleştirebileceği şekilde detoks programı uygulamak, özellikle benim gibi strese duyarlı bir sindirim sistemi olan insanların benimseyebilecekleri bir konu. Bir veya tercihen 3 günlük bir cleanse programı ile faydasını görebileceğiniz ana başlıklar ise şöyle:

Kolon düzeni ve vücut detoksu
– Alkali dengesinin düzelmesi
– Güçlü bağışıklık sistemi
– Kilo vermeye yardımcı olmak
– Daha kaliteli bir uyku
– Sağlıklı bir cilt
– Hafiflik hissi
– Sigara, kahve ya da yağlı yiyecekler gibi zararlı alışkanlıklardan kurtulmak isteyenlere yardımcı olmak

Şahsen benim gördüğüm yararlar arasında hafiflik hissi ve onunla bağlantılı olarak fiziksel ve zihinsel rahatlama paha biçilemez. Öyle ki her ay, lezzetlerini çok sevdiğim Juico’larla geçireceğim 3 günü iple çekiyorum. Düzenli olarak yapmanın yararlarından bir tanesi, vücudunuzun yalnızca sıvıyla besleneceği günlere gittikçe daha rahat adapte olması ve de daha önemlisi zihninizin buna alışmış olması.

Ayrıca benim gibi gün içinde bir işten diğerine, oradan spora, oradan eve gibi dışarıda ve yollarda geçen bir ritminiz varsa, “Bugün ne yiyeceğim?” diye düşünmemek ve dışarıda sağlıklı yemek peşinde koşmak zorunda olmamak büyük bir rahatlık. Böylece beslenme konusunda durdurulamayacak şekilde raydan çıktığım zamanlarda bile, en geç 1 ay içinde 3 günlük bir arınma ile beynimi ve bedenimireset” edeceğimi bilmek, zincirleme bir kaza ihtimalini düşürüyor.

https://instagram.com/p/4ofHPxi584/

(Dışarıda işler arasında koştururken Kanyon’daki Juico Pop-up mağazasından kaptığım Yeşil ile, sağlıklı bir şeyler yiyebileceğim bir yer bulana kadar aç kalıp, sonra kendimi kek, çörek ve böreklerin üzerine atmaktan kurtardığım bir gün daha.)

Şu anki yaşam ritmime daha uygun olduğunu düşündüğüm ayda 1 kere 3 gün detoks dışındaki alternatifler için yaptığım araştırmadan çıkan birkaç öneri ise şöyle:

Birkaç ayda bir: Mevsim geçişlerinde detoks
Ayda bir: Her ay bir kere, bir veya birkaç günlük detoks
Haftada bir: Her haftanın programınıza en uygun gününde detoks. Mesela, bir arkadaşımdan öğrendiğim kadarıyla yogayı yaşam öğretisi olarak yaşayan bir eğitmen, her Pazar gününü sebzelerden elde ettiği suyu içerek geçiriyormuş.
Gün içerisinde 1 veya 2 öğün yerine: Amacı besleyicilikten ve çeşitlilikten feragat etmeden, alınan günlük kalori miktarını düşük tutmak olan bu seçenek farklı şekillerde herkese uyarlanabilir. Örneğin; Muay Thai dersleri verdiğim evli ve biri yuva, diğeri ilkokul çağında 2 çocuğu olan bir öğrencim, kendine ve aile hayatına son derece uygun bir yöntem geliştirmiş: Cuma akşamı hariç, hafta içi her gün sabah ve öğle öğünleri yerine Juico Juice’lardan tüketip, eşi ve çocuklarıyla bir araya geldiği akşam yemeklerinde sağlıklı besinden oluşan bir yemek yiyor. Haftasonu ise sınırsız yeme-içme! Yaşını dile getirmeyeceğim bu öğrencim son derece formda ve atletik bir kadın. Ayrıca ev ve çocukların çekip çevrilmesi kadar, aile işlerinde de aktif olarak çalışıyor.

Juico ile her an her yerde kalori kontrolü
Juico ile daha sağlıklı bir hayata adım atabilirsiniz

İşte pek çok parametre içeren bir hayat ritminde, Juico’lar sayesinde nefse zor gelmeyecek bir kalori kontrol yöntemi örneği. Darısı hepimizin başına!

Gözde Mimiko Türkkan Sanatçı & Sporcu
Gözde Mimiko Türkkan, fotoğraf, sanatçı kitabı, video gibi çeşitli medyumları kullanarak toplumsal olarak inşa edilmiş kimlikler ve cinsiyet rolleri üzerine çalışmalar üretir. Eserleri, 2010’da ... Devam