İstanbul’un yeni disiplinler ötesi sanat mekanı Alt’ta “Gülşen & Hüseyin: Toplumsal Cinsiyet, İşgücü ve Göç için Deneme Çekimleri” üçüncü konuşma ile devam ediyor

alt bomontiada
Gülşen & Hüseyin: Toplumsal Cinsiyet, İş gücü ve Göç için Deneme Çekimleri

Alt, her ayın ikinci ve dördüncü haftası Çarşamba ve Pazar günü yapacağı etkinlikler serisine, “Gülşen & Hüseyin: Toplumsal Cinsiyet, İşgücü ve Göç için Deneme Çekimleri” adlı üçüncü konuşma ile devam ediyor. Konuşma, 23 Mart Çarşamba günü 19:00’da gerçekleşecek.

“Kapıdan giremezsen pencereden gir” sergisinde gösterilmekte olan Aykan Safoğlu’nun “İsimsiz (Gülşen & Hüseyin)” (2015) adlı işini çıkış noktası alacak konuşmada, anıtların İstanbul’daki kamusal mekânlardan kayboluşu, işgücü göçü ve yazar Tezer Özlü’nün (1943-1986) yaşamı ve külliyatı gibi konulara değinilecek.

Konuşma dili Türkçe’dir.

Aykan Safoğlu
Berlin’de yaşayan Aykan Safoğlu’nun Bard College’daki Milton AveryGraduate School of the Arts’tan fotoğraf alanında bir yüksek lisans derecesi ve Universität der Künste Berlin’deki “Art in Context” programından başka bir yüksek lisans derecesi bulunmaktadır. 2013’te Berlin-Uqbar’daki “Off-White Tulips” kişisel sergisinin yanı sıra, 2015 yılında, Beyrut-Ashkal Alwan’da “Home Works 7” ve New York-Jewish Museum’da “Sight and Sounds: Turkey” gibi grup sergilerine katıldı. Safoğlu, Rijksakademie van beeldende kunste, Amsterdam’da 2014-2015 döneminde SAHA misafir sanatçısıydı.

Ceren Erdem
İstanbul ve New York’ta yaşayan Ceren Erdem, bağımsız küratör ve yazar. Columbia Üniversitesi Modern Sanat: Eleştirel ve Küratöryel Çalışmalar ve Sabancı Üniversitesi Görsel Sanatlar-Görsel İletişim Tasarımı programlarından yüksek lisans derecesi bulunan Erdem, İstanbul Bienali ve British Council’de projeler gerçekleştirdi. Halen kurucularından olduğu küratöryel platform Interventions’ta genel yayın yönetmenliği yapmaktadır.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!