İstanbul’un değişken ruh halinden beslenen tasarımlar: Lucky Culture

İstanbul’a ait olan ve onu bu kadar karmaşık yapan her şeyin, vücut bulmuş halini tasarlayan bir marka düşünün. Şekil itibarıyla farklı formlara, İstanbul’un değişken ruh halini de farklı taşlara ve renklere taşıyan tasarımlardan bahsediyoruz. Lucky Culture, yaklaşık iki yıldır bu bahsettiğimiz etkenlerin en naif ve şık halini yaratmanın haklı gururunu yaşıyor. Kendilerini ifade etmek için aksesuar tasarımını seçmenin yanında, meraklı sorularımıza da cevap veriyorlar.

lucky culture 2

Kimdir Lucky Culture? İksiri nerde saklıdır?

Çocukluğunun geçtiği Kapalıçarşı’nın sihirli atmosferinden ilham alan Yonca Akbayrak ve uzun süre moda sektöründe çalışan Beste Cesur tecrübelerini birleştirerek, 2013 yılında Lucky Culture markasını yarattılar.

Lucky Culture, hayatın her anının değerli olduğunu vurgulayarak insan ruhuna dokunan her formu tasarımlarına yansıtıyor. İstanbul’un tükenmeyen enerjisi ve alışkanlık yaratan kaosundan beslenen marka, altın, gümüş, değerli ve yarı değerli taşlar kullanarak, sınırlı sayıda veya kişiye özel tek parçalar yaratıyor.

Neden üretmeyi seçtiniz?

Üretmek, bizim için bir tür meditasyon. Farklı formları, doğal taşları, doğal yöntemleri kullanarak insanların üzerinde taşımaktan zevk alacağı takılar yaratmak çok büyük bir tatmin.

lucky culture

İyi bir gün sizin için nasıl başlar? En büyük motivasyon kaynağınız gün içinde nedir?

Kesinlikle üretken olduğumuz, yeni tasarımlarımıza dokunduğumuz, yeni doğal taşlar keşfettiğimiz bir gün bizim için mükemmel bir gün! En büyük motivasyon kaynağımız ise, hayal ettiğimizden çok daha güzel tasarımların ortaya çıkması.

Sizin için bir tasarım nasıl olmalıdır? Yurt dışında beslendiğiniz kaynaklar nelerdir?

Tasarım özgün olmalı. Farklı parçalar bir araya gelip, bir bütün oluşturmalı. Her tasarımın bir hikayesi olmalı. Tasarımı taşıyan kişi kendini bu hikayenin bir parçası hissetmeli. Yurt dışından çok, aslında kendi kültürümüzden beslenmeyi tercih ediyoruz. Özellikle, Selçuklu ve eski Anadolu uygarlıkları esin kaynağımız.

Geçtiğimiz günlerde sizi heyecanlandıran neler oldu?

İlk kez stant açtığımız, Kansersiz Yaşam Derneği’nin alışveriş şenliği bizim için çok güzel bir tecrübeydi. Aldığımız güzel yorumlar ve takılarımıza gösterilen büyük ilgi, bizi çok heyecanlandırdı. Bunu izleyen etkinliklerin her biri, bizim için farklı bir tecrübe oluyor.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!