İstanbul civarlarındaysanız hafta sonu kaçıp dinlenebileceğiniz yerler

Hepimizin hayattan biraz kopmaya, bir süre uzaklaşmaya ve doğayla iç içe olmaya ihtiyacımız var. Biraz kitap, biraz şarap belki biraz da spora teslim olmak lazım bazen.

Eğer İstanbul ve çevresindeyseniz hafta sonu kaçamak yapabileceğiniz yerler işte buralar:

Ağva

İki nehir arasındaki köy anlamına gelen Ağva, İstanbul’a çok yakın. Birden çok otel ve konaklama sayesinde yer bulmak da kolay!

bahce-13

Kartepe

Kartepe kayak merkezi 1650 mt. yükseklikte Kartepe dağı üzerine kurulmuş, İstanbul’a 1 saat 15 dakika uzaklıkta bir kayak merkezidir. Kayak merkezi çok büyük olmasa da hem uygun kayak kiralama fiyatlarıyla hem de mangal restoranlarıyla sizi memnun edecektir.

2nw022w

Polonezköy

Çok uzak değil Beykoz ilçesinde bulunan ancak aynı zamanda trafik kargaşasından da uzak olan Polenezköy yürüyüş yapmak ve dinlenmek için harika bir seçenek.

hb_b_14154039_l-b

Şile

İstanbul’un Karadeniz kıyısındaki minik bir sahil kasabası olan Şilede belki fazla bir konaklama seçeneği yok ancak günü birlik balık yemek için bile gitmeye değer!

Sile3

Kartalkaya

Türkiye’nin gözde yerlerinden biri olan Kartalkaya kayak ve snowboard merkezi açısından yıllar geçtikçe ün kazanmış bir kayak merkezidir. Lüks oteller ve harika restoranlar tercihinizse Kartalkaya’yı mutlaka gidip görmelisiniz!

arkaplan-son

Uludağ

Bursa’nın 36 km güneyinde yer alan Uludağ, ülkemizin en  önde gelen kış merkezi. Kartalkaya’ya göre çok daha çok daha büyük ve merkezi olan Uludağ, pistlerden dükkanlara, restoranlardan atmosfere kadar her türlü ihtiyacınızı karşılayacak.

3

 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!