İşletmeler Neden Instagram’da Olmalı?

Birçok kişi zamanın bir bölümünü sosyal medyada geçiriyor. Sosyal medya sadece iletişim sağlayan bir platform değil fakat aynı zamanda haber, eğlence, eğitim gibi çeşitli amaçlarla da kullanılıyor. Bu sebeple, zamanın çoğunu burada geçirenler ister istemez işletmelerin reklamlarına da sıkça rastlıyor. Artık kurumsal firmalar Instagram gibi milyonlarca insanın her gün kullandığı bu platformu bir marka tanıtım aracı olarak görüyor ve bu şekilde hedef kitlesine ulaşıyor.

Instagram’ın Avantajları

Instagram kullanan kişiler fotoğraf ve video ağırlıklı paylaşımlar yapıyorlar ve fotoğrafların altında genelde kısa yazılar yer alıyor. Bu sebeple Instagram daha çok görselliğin ön plana çıktığı bir sosyal medya platformudur. Firmalar özellikle bu görsellik imkanından faydalanarak reklamlarının daha çok dikkat çekmesini sağlayabilirler. Uzun yazıları kimse okumak istemez ancak grafikler, yaratıcı fotoğraflar ve firmayı tanıtıcı kısa videolar çok daha ilgi çekicidir.

Instagram’ı Nasıl Kullanmalı?

Instagram’ı aktif ve doğru kullanan bir firma marka tanıtımında oldukça başarılı olacaktır. İlk olarak dikkat edilmesi gereken şey hedef kitlenin belirlenmesidir. Daha çok genç insanlara yönelik üretim yapan bir firma takipçilerini genç insanlardan seçmelidir.

Bu sayede onların ilgisini çekecek olan görsellere yönelmelidir. İşletmeler, gençler en çok hangi konulara ilgi duyarlar sorusunu muhakkak sorarak sayfalarını bu doğrultuda hazırlamalıdır.

Firmalar görsellerini yaratıcı kullanmalıdır. Çok sıradan olan fotoğraflar ilgi çekici olmayacağından dikkat çeken renkler, hayvanlar ya da bitkiler ile ürünlerini bütünleştirebilirler.

Bunun yanında videolar da fark yaratmalıdır. Videolar çok uzun tutulmamalı, firmayı ve ürünü tanıtan bilgiler vermeli ve az sözle çok şey anlatabilmelidir.

Sosyal Medya Fenomenlerinden Destek Almak

Çok fazla takipçi sayesinde çok daha büyük bir kesimle iletişim kurmayı başarmış olan fenomen kişiler ürünlerin tanıtımını yaparak işletmenin bilinirliğini arttırabilirler.

Sosyal medya fenomeni paylaştıklarıyla, fikirleriyle ve davranışlarıyla rol model olarak benimsendiği için birçok insan üzerinde önemli bir etkisi vardır. Bu sayede, fenomenler işletmenin mal ve hizmetlerinden faydalanarak deneyimlerini paylaşıyor. Böylece firmanın üretimi konusunda bilgi sahibi olan kişiler tercihlerini firmanın markası yönünde değiştirme eğilimine girerler.

Sosyal medya yönetimine önem veren şirketler hiçbir zaman çağın gerisinde kalmaz. Her zaman yeni trendlere uyum sağlar ve müşterilerin beğenilerini bilir. İşletmeler Instagram’ı doğru ve yerinde kullanarak insanların yemek, giyim, mekan ve teknolojik aletler konusundaki tercihlerini rahatlıkla öğrenme şansına sahip olurlar ve aldıkları yorumlarla markalarını değiştirme ve dönüştürme yoluna girerler.

İşletmenizi Instagram yolu ile büyütmek, sosyal medya ile ilgili daha fazla bilgi almak için Crovu web sitesini inceleyebilirsiniz.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!