Sağlık verilerinizi kişiselleştirin: iPhone Sağlık uygulamasıyla ilgili yararlı bilgiler

İyi yaşamın ve sağlıklı alışkanlıkların daha da önem kazandığı günümüzde; iPhone Sağlık uygulaması, gün içindeki aktivitelerimizi takip etmek için en etkili yardımcılarımızdan. Güzel haber; artık Apple Watch ve iPhone Sağlık uygulamasını daha da kişiselleştirmeniz mümkün.

İşte iPhone Sağlık uygulamanızı kişiselleştirebilmek ve yönetebilmek için ipuçları ve püf noktaları: 

iPhone Sağlık Uygulaması kurulum adımları

1. Sağlık uygulamasını kişiselleştirin: Mevcut tüm özelliklere erişmek için iPhone’unuzun ve Apple Watch’unuzun en son yazılıma güncellendiğinden emin olun. Ardından Sağlık uygulamasındaki Özet sekmesini ziyaret edin ve sizin için en önemli olana göre Favorilerinizi düzenleyin.

2. Halihazırda hangi uygulamaları kullanıyorsunuz? Birçok üçüncü taraf sağlık, fitness ve wellness uygulaması Sağlık uygulamasına bağlanabilir, böylece her şeyi tek bir yerde görebilirsiniz. Bağlayıp bağlayamayacağınızı görmek için favori uygulamalarınızın ayarlarını kontrol edin. Meditopia, Fitwell ve Yazio bunun için sayabileceğimiz güzel uygulamalardan bazıları.

Ayrıca Sağlık uygulamasıyla uyumlu olan akıllı terazi, tansiyon aleti, termometre ve benzeri birçok cihazı da bağlayabilirsiniz.

3. Sağlık Kontrol Listenizi gözden geçirin: Tıbbi Kimlik, Acil SOS ve diğer önemli sağlık ve güvenlik özelliklerini açmak için Sağlık Denetim Listesini ziyaret edin.

Sağlık Denetim Listesi menüsünden acil bir durumda ilk yardımcılara hayati bilgileri sağlayan Tıbbi Kimlik verilerinizi düzenleyebilir; Acil SOS menüsünden acil durum kişilerinizi düzenleyebilir ve hatta organ bağışçısı olmak için kaydolabilirsiniz.

iPhone Sağlık uygulaması için bonus ipuçları ve püf noktaları

  • iPhone adımlarınızı, yürüme ve koşma mesafenizi, yürüme hızınızı ve daha fazlasını kendi başına takip edebilir. Ayrıca, gece iPhone kullanımınıza göre yatakta geçirdiğiniz zamanı izleyebilir ve grafiklendirebilir.
  • Günün sonunda dinlenmek için biraz zaman ayırmanızı isteyen bir uyku programı ayarlayarak iPhone’unuzun uyku hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmasına izin verin.

Sağlık uygulamasında birden fazla uyku planı yaratabilir; her plan için bir alarm seçerek ve diğer seçenekleri ayarlayarak iPhone’un sizi nasıl uyandırmasını istediğinizi ayarlayabilirsiniz. Dikkat dağıtıcı şeyleri azaltmak ve dinlenme sürecinizin etkilenmemesini sağlamak için iPhone’da Uyku Modu’nu etkinleştirebilirsiniz. Uyku Modu, kilitli ekranı sadeleştirir ve Rahatsız Etme’yi açar. Uyku Modu’nu yatma zamanı gelmeden etkinleşmesi için planlayabilirsiniz.

  • Tıbbi Kimliği ayarladığınızda, acil durumda iletişim kurulacak kişileri ve cep telefonu numaralarını eklemeyi unutmayın. Acil SOS kullanırsanız, konumunuzu belirten bir mesaj alırlar.

iPhone’unuzda ve Apple Watch’unuzda acil durum sesli araması gerçekleştirme, acil durumlarda kilitli iPhone’unuzu kullanma, düşme algılama ile otomatik yardım alma ve güvenlik uyarıları alma konusunda detaylı bilgi için tıklayın.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!