INTERSPORT’ta kış indirimi Perşembe günü başlıyor: Kayak / Snowboard ekipmanlarınızı tamamlama zamanı

Intersport İmaj Görseli
Kayak – Snowboard İndirim Haftası!

Kar sezonu, geçtiğimiz ay çok kısa bir süreliğine de olsa yüzünü gösterdi. Bir kaç gün yağan karın ardından pistler yeniden boşaldı. Hepimiz kar sezonunun tekrar açılmasını ve kış tatilini doya doya kayarak değerlendirmeyi bekliyoruz.

Sezonun açılışı ertelenince, uzun zamandır ertelediğimiz kayak/board alışverişlerimizi yapmak için de vakit kazanmış olduk. Alışverişini henüz tamamlamamış olanlar için INTERSPORT’un kış sezonu için hazırladığı koleksiyon herkes için birbirinden kullanışlı ve enteresan parçalar içeriyor. Bu sene koleksiyonda öne çıkan Helly Hansen, Colmar, Spyder, O’neill, McKinley, Salomon gibi dünyaca ünlü markaların 2013-2014 kış ürünleri, kayak alışverişinizi tamamlamanız için uygun ve kullanışlı seçenekler sunuyor.

Screen Shot 2014-01-20 at 13.47.32
Kayak – Snowboard İndirim Haftası!

Kış sporlarının olmazsa olmaz ekipmanları arasında kayak ayakkabıları, apres-ski botlar, yüzünüzü ve boynunuzu soğuğun zararlı etkilerinden koruyacak bufflar, gene soğuktan ve darbelerden korunmanıza yardımcı olacak rengârenk bere ve eldivenler, kasklar ve koruyucular; kayak tatilinizi daha güvenli geçirebilmenize olanak verecek şekilde tasarlanmış.

polar maske
Etirel polar maske

Güvenlik, kış sporu yapanların en dikkat etmeleri gereken konuların başında geliyor. Güvenliğin sağlanmasının en önemli yolu da doğru ekipmanı doğru zamanda kullanabilmekten geçiyor. Örneğin; snowboard yapmayı planlıyorsanız çok fazla düşeceğinizi ve ellerinizin bundan zarar görebileceğini bilerek, eldiven seçiminde avuç içini koruyan özel malzemelerden yapılmış eldivenleri tercih etmeniz gerekiyor. Ayrıca karda spor yapılacağını düşünerek kalın ve su geçirmeyen malzemelerden yapılmış aksesuarların kullanılması da, kış sporu yapanların dikkat etmesi gereken diğer bir önemli nokta.

Başka bir güvenlik konusu da, kayak ya da snowboard yaparken kaybolabilme ihtimaliniz. Bunu dikkate alarak telefonunuzu kayak ya da snowboard yaparken mutlaka yanınızda bulundurmalısınız. Kış aylarında özellikle dokunmatik telefon kullananlar, eldivenlerle bu telefonları kullanmanın ne kadar zor olduğunu bilirler. Buna bir çözüm bulmayı amaçlayarak harekete geçen tasarımcılar, dokunmatik ekranı eldivenlerinizi çıkarmadan kullanabileceğiniz eldivenler tasarlamışlar. Bu tasarımları da INTERSPORT’ta bulabilmeniz mümkün.

intersport
Kayak – Snowboard İndirim Haftası!

Kış tatiline gideceklerin dikkat etmesi gereken önemli konulardan bir diğeri de; gözlerini beyaz karlardan yansıyan güneş ışığından ve tipiyle beraber yağan karın zararlı etkilerinden korumaları. Bunu sağlayabilmenin tek ve en önemli yolu ise kar gözlüğü kullanımı. Gözlerinizin yapısına uygun şekillerde, UV ışınlarını yansıtabilen, rengarenk gözlüklerle kayak deneyiminizi daha güvenli bir hale getirebilmeniz mümkün.

Screen Shot 2014-01-20 at 13.48.06

Çocuklarıyla tatile çıkmış olanlar için güvenlik ve korunma mevzuları çok daha büyük bir önem taşıyor. Çocuklar yetişkinlere göre daha savunmasız ve hassas oldukları için daha özel bir korunmaya ihtiyaç duyuyorlar. Etirel’in Looney Tunes koleksiyonu, çocuklarınız için tasarlanmış olan birbirinden eğlenceli ve renkli gözlüklerle; özel fermuar, çene koruyucu gibi detaylı montlarla, ayarlanabilir pantolonlarla ve rengarenk  bere,eldiven gibi ürünlerle çocuğunuzun severek kullanacağı ürünler arasında.

Tecnopro kask
Tecnopro kask

Kış tatilinin en önemli aksesuarlarından biri olan kasklar, rahat ve güvenli kayak yapmanız için mutlaka edinmeniz gereken parçaların başında geliyor. Kıyafetleri tamlayacak şıklıkta tasarlanan kasklar, spor yaparken olumsuz koşullara karşı korunmanıza da yardımcı oluyor. Özellikle snowboard yapanlar için hayat kurtarıcı olan kalça korumalıkları ise alınması gerekenler listenizde yer almalı. Bel ve sırtı korumak için de, yine kıyafetinizin içinde sizi rahatsız etmeyecek ince yastıklardan oluşan bel ve sırt korumalıklarını da bulabilirsiniz.

Helly Hansen’in, innovatif ürünleriyle pistlerde rahatça süzülürken modern tarzınızla da fark yaratabilirsiniz. Colmar’ın klasik İtalyan çizgisi, Spyder’in öncü tarzı ve canlı renkleriyle pistin tadını doyasıya çıkarırken; O’neill’ın puantiye ve geometrik şekilli montlarıyla bembeyaz karlar üzerinde kaymanın keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca McKinley’nin içinizi ısıtacak polar ve içlikleri, soğuk havayı önleyerek kayak keyfinizin sıcacık ve kesintisiz geçmesini sağlayacak.

Screen Shot 2014-01-20 at 13.47.53

Bu sezon kar yüzünü pek göstermese de, kar tatili alışverişiniz için INTERSPORT indirimi tam zamanında geldi. 23 Ocak Perşembe gününden itibaren INTERSPORT’ta indirimli ürünleri bulabilirsiniz. Online alışveriş yapmak  veya size en yakın INTERSPORT şubesini öğrenmek için www.intersport.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Önümüzdeki hafta Salamon, Northface, Etirel gibi kış sporlarının seçkin markalarıyla hazırladığımız kombin önerilerini paylaşıyor olacağız. Alışverişe çıkmadan önce göz atmanızı öneririz.

Kış tatilinizi sevdiklerinizle birlikte güvenli, keyifli ve hareketli geçirmeniz dileğiyle…

 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!