İlham veren ve mutlu eden öneriler: Sezonun iki yeni oyunu

İtiraf ediyorum ben bir bağımlıyım… (uzun bir es) Evet… Evet yanlış duymadınız. Ama çoğunuzun ilk aklına gelen türden bir negatif bağımlılık değil benimki, aksine ben bana ilham verip katkı sağlayan, mutluluk ve neşe veren her şeyin bağımlısıyım. Keyifle yenen güzel bir yemek, bir film, oyun, bir mekan, müzik, yaptığım bir yolculuk, öğrendiğim her yeni şey… Yani kısaca bana bedenen, ruhen ne iyi geliyorsa onun bağımlısıyım.

Beni tanıyanların gayet iyi bildiği gibi beni mutlu edenleri etrafımdakilerle paylaşmayı çok seviyorum pek çoğumuz gibi.🎈 Veee… bundan böyle de sizlerle paylaşacak olmak beni çok heyecanlandırıyor. Bu hafta size bu sezon yeni çıkan iki tiyatro oyunu önermek istiyorum.🎭

Gulyabani 

Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın “Gulyabani” romanından sinemaya uyarlanan, başrollerini Kemal Sunal ve Şener Şen’in paylaştığı “Gulyabani Süt Kardeşler” filmi bu defa da Metin Arslan tarafından oyunlaştırıp müzikal olarak sahneye konulmuş. Kalabalık oyuncu ve dansçı kadrosu olan oyunun baş rollerini Sitare Bilge, Adnan Yiğit, Elif Nutku, Funda Eskioğlu, Mehlika Balkan ve Ali Fuat Çimen paylaşıyor.

Yer: İstanbul Devlet Tiyatroları

Oyunu İstanbul Devlet Tiyatroları sahnesinde izleyebilmek için detayları bu linkte bulabilirsiniz.

asli aybars-gulyabani-1

İki Bekar 

Güneşin Kızları dizisinde karı koca olarak zevkle izlediğimiz Emre Kınay ve Evrim Alasya’yı, bu defa Amerikan Tiyatrosu’nun en ünlü komedi yazarlarından Sam Bobrick’in yazdığı ve Emre Kınay’ın yönettiği oyunda iki bekar olarak görüyoruz.

Yer: Duru Tiyatro

Oyunu Duru Tiyatro’da izleyebilmek için detayları bu linkte bulabilirsiniz.

asli aybars-iki bekar

Herhangi bir konuda iletişime geçmek isterseniz bana www.asliaybars.com‘dan ve Instagram hesabım @asliaybarss‘tan ulaşabilirsiniz.

Aslı Aybars
Sanatçı bir aileye doğduğum için olsa gerek kendimi bildiğimden beri hep tiyatrocu olmak istedim. Tüm arkadaşlarımı toplar kendimizce oyunlar çalışır tüm komşulara gösterimizi duyurur ... Devam