İki farklı dili konuşan insanı sohbet ettirebilen kulaklık: The Pilot

Yabancı bir dilde konuşmaya çalıştığımızda kendimizi garip bir durumlarda bulabiliyoruz. Bu bazen komik oluyor, bazense korkunç ve utanç verici. Fakat kulağın içine yerleştirilen yeni bir ürün, yabancı bir dili anlamakla uğraştığınız günleri geride bırakacakmış gibi görünüyor.

feature1

Yüksek potansiyelli ürünün adı The Pilot System olup, ürünün arkasındaki şirket ise Waverly Labs. Eylül ayında piyasaya çıkması beklenen ürün, kullanıcının birçok yabancı dili anlık olarak anlamasına yardımcı oluyor. Amerika’da piyasaya çıkarak ürünün fiyatı ise 129$ olarak belirlendi. Kulaklıklar, kullanışlı mobil aplikasyon sayesinde İngilizce, İtalyanca, Fransızca veya İspanyolca dillerine internet üzerinden çevirerek simültane tercümanlık görevi görüyor.

İlgili yazı: 2016’da teknoloji her an bizimle: Giyilebilir teknoloji

Ürünün yaratıcısı Andrew Ochoa, bu fikrin aklına iki yıl önce Fransız bir kızla tanıştığı zaman geldiğini dile getiriyor ve farklı diller konuşan iki kişinin sohbet edebilmesine olanak sağladığını dile getiriyor. Ürün hakında detaylı bilgiyi aşağıdaki videoda bulabilirsiniz:

Kaynak:

boredpanda.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!