İç çamaşırı deyip geçmeyin; işte sık yapılan iç çamaşırı hataları

Genellikle iç çamaşırının gücünü hafife alıyoruz. Ancak bu, çoğumuzun modaya ya da kendi bedenimize uygun olmayan hatalar yapmamıza yol açıyor. Bu hatalar bedeni tam oturmayan çamaşırlar giymekten kıyafetimize uymayan yanlış tercihler yapmaya kadar uzanıyor.

Öncelikle bilmemiz gereken şey, iç çamaşırlarının sadece babaanne çamaşırı ve G-string’den ibaret olmadığı. Aksine tüm vücut türlerine ve beden büyüklüklerine uygun, her tarza uyacak, farklı ihtiyaçlara cevap verecek birçok çamaşır türü mevcut. Hatta yakın zamanda bazı markaların regl dönemi için ayrı çamaşır üretimine başlamasıyla bu seçenekler iyice artmış durumda. Gelin şimdi sık yapılan iç çamaşırı hatalarına ve bunları nasıl düzeltebileceğimize bakalım:

iç çamaşırı
Giydiğiniz çamaşır gevşek duruyorsa ya da dikişleri iç bacaklarınızda iz bırakacak kadar sıkıyorsa, çamaşırınız bedeninize tam olmuyor demektir.

İlginizi çekebilir: İç çamaşırının kısa tarihi

  • Bedene tam olmayan çamaşır giymek

Eğer giydiğiniz çamaşır gevşek duruyorsa ya da dikişleri iç bacaklarınızda iz bırakacak kadar sıkıyorsa, çamaşırınız bedeninize tam olmuyor demektir. Bu durumda aldığınız bedeni tekrar gözden geçirmelisiniz. Ayrıca teninizi acıtmayacak dikişsiz çamaşırları da deneyebilirsiniz.

  • İç çamaşırlarını doğru yıkamamak

Pamuk ve ipek çamaşırları aynı şekilde yıkamamalısınız. Pamuk çamaşırları çamaşır makinesine atmakta hiçbir sorun yok. Ancak ipekler yumuşak bir sabunla elde yıkanmalı, aksi halde çabuk yıpranırlar.

  • Kıyafetin üstünden dikiş izleri görünen iç çamaşırı giymek

Özellikle dar giydiğimizde, çamaşırın dikişlerinin görünmesi kaçınılmaz. Bu yüzden mutlaka dikişsiz çamaşır ya da G-string denemelisiniz.

  • Zamanında atmamak

En sevdiğiniz çamaşırlarınızı atmak sizi üzebilir. Ancak iç çamaşırlarının sonsuza kadar dayanmayacağı bir gerçek. Çamaşırınızı atmak için onda delikler oluşmasını beklemeyin. Yıpranıp inceldiğini fark ettiğinizde atın.

  • Uyumlu giyinmemek

Sabah aceleyle evden çıkarken çamaşırlarınız arasında uyum olmasına dikkat etmemeniz normal. Bu yüzden kendinize bir iyilik yapıp birkaç tane iç çamaşırı takımı alabilirsiniz. Bu şekilde hangi çamaşırın diğeriyle uyumlu olacağına dair uzun uzun düşünmek yerine özel günlerde bu çamaşırları giyip çıkabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Geçmişten bugüne iç çamaşırı modası

Kaynak:

bustle.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!