H&M’in yeni yüzü Lana Del Ray

Bildiğiniz üzere H&M bu sene yüzü olarak Lana Del Ray’i belirledi. Coldplay’in albüm kapaklarında ve moda dergilerinde fotoğraflarını gördüğümüz Solve Sundsbo, bu proje için gözünü sakınmamış.

Işık kullanımını ve modelleri sunma biçimini, 80 sonu ve 90’ların başında oldukça ilgi uyandırmış olan fotoğrafçı Robert Mapplethorpe’a benzettiğim Sundsbo, yaygın olarak kullandığı bilim kurgu dünyasına aitmiş gibi görünen mavi tonlarını tercih etmiş. Bu dolguyu, Lana Del Ray’in iri bukleli vintage saçına ve makyajına (her ne kadar korkutucu geldiği zaman olsa da) denk düşen dekoratif ögelerle birleştirmiş.

Eski bir araba ile kurgulanan pozlar, zarif duruşlarla bütünleşerek, koleksiyonun sıcak çizgisini destekliyor. Aynı zamanda hatları ortaya çıkaran pantalonları vurgulayacak şekilde ışıkla kontur etkisi yaratılarak koleksiyon kusursuz olarak yansıtılmış.

İşte popülerliği ile düşüşe geçmesine iki kalan Lana Del Ray ve H&M 2012 Kış koleksiyonu:

Ezgi Turan
Ezgi Turan, 2009 senesinde İstanbul Ticaret Üniversitesi, Moda Tasarım bölümünden mezun oldu. Ardından 2009 yılında, 2 yıl süreliğine Home Store ve Dqmane markasına koleksiyonlar ... Devam