Hidrojel maskelere cilt bakım rutininizde yer açmanız için 5 neden

Güzel, sağlıklı ve ışıltılı bir cilt her kadının hayali.  İnsanlığın varoluşundan itibaren, kadınlar her zaman daha iyi görünmenin sırları peşinde koştu ve güzelleşmek için pek çok farklı yöntem denedi. Güzellik sırları dönemlere ve coğrafyaya göre değişiyor olsa da, aslında 1 numaralı sır her zaman belliydi: Cildi nemlendirmek.

Cildimizi neden nemlendirmeliyiz?

Cildimizin %64* oranında sudan oluşur. Dolayısıyla cildin sağlıklı kalması için suya ihtiyacı vardır.

Dünyaca ünlü doktor Mehmet Öz’e göre:

“Cildimizin bizi UV ışınlarının yaydığı radyasyondan, zararlı mikroorganizmalardan ve toksik elementlerden koruyavilmesi için, yeterince nemlendirilmesi şart. Nemli bir cilt her daim esnekliğini korurken, cildin koruyucu bariyerlerinin sağlam kalmasına da yardımcı oluyor. Cildinizin yeterince güçlü olmaması, çevresel faktörlerin dehidrasyona neden olmasına ve uzun vadede vücudunuza zarar vermesine neden olabilir.”

Hidrojel maskelere cilt bakım rutininizde yer açmanız için 6 neden

Nemin cildimiz üzerindeki olumlu etkilerinden detaylı bahsetmek gerekirse:

  • Nem, cildin en büyük güç ve sağlık kaynaklarından biridir: Doğru şekilde nemlendirmek, cildinize dolgunluk, esneklik ve canlılık katar.
  • Sağlıklı bir görünüm sağlar: Kuruluk, yorgunluğun ve çevresel faktörlerin cilt üzerindeki yıpratıcı etkilerini daha belirgin hale getirir.
  • Nem, cildin yağlanma riskini azaltır: Cildiniz kurudukça, yağ bezleri cildi koruyabilmek adına daha çok yağ salgılamaya başlar. Dolayısıyla cildinizi nemli tutmak, yağlanmanın azalmasına da katkıda bulunur.
  • Kırışıklıklarınızı saklar: Doğru şekilde nemlendirilmiş bir cilt, canlı bir cilttir. Canlı ve dolgun bir cilt, kırışıkların belirginliğinin gözle görünür ölçüde azalmasına yardımcı olur.
  • Cilt problemlerini engeller: Cildinizin kuruması, kaşıntı, akne, egzama gibi problemlere davetiye çıkarır. Cildinizi düzenli olarak nemlendirmek, bu sorunlarla başa çıkmanın en etkili yöntemidir.

Cildinizin doğal nemini korumak ve kurumasını engellemek için özellikle yaz aylarında içtiğiniz su miktarını arttırabilir, düzenli olarak duş alarak cildinizin nemlenmesini sağlayabilirsiniz.

Etkili bir cilt bakımı için, cildinizin ihtiyaçlarına uygun bir cilt bakım rutini oluşturmanız şart. Kısa sürede oldukça etkili bir cilt bakımı içinse ‘Hidrojel’le tanışma zamanı. “Su jeli” olarak tanımlayabileceğimiz hidrojel maskeler, cilt bakımına farklı bir boyut getiriyor. İşte hidrojel maskeleri denemek için 5 geçerli neden:

Hidrojel maskeler, 15 dakikada 1 aylık serum verir.

İçerisinde yoğun bir şekilde serum bulunduran Neutrogena Hidrojel maskeler, tek kullanımda 30ml yani bir aylık seruma eşit içeriği 15 dakikada verir. Böylelikle zamanınız size kalır.

Serumu bünyesinde eşit olarak tutar.

Yüzünüz için farklı maskeler uygularken en büyük zorluklardan biri, maskenin içeriğini cildinize eşit olarak dağıtmak olabilir. Ne var ki, hidrojel maskeler, teknolojisi sayesinde içerisinde bulunan yoğun serumu bünyesinde eşit olarak tutan bir forma sahiptir.

Serinlik ve ferahlık sağlar.

Kuruyan cildiniz, sıcak havaların etkisini daha yoğun bir şekilde hissetmenize neden oluyor olabilir. Hem nemlendirici hem de rahatlatıcı bir cilt bakım deneyimi yaşamak için, özellikle sıcak günlerde hidrojel maskeleri buzdolabında bekleterek uygulayabilirsiniz. Böylelikle cildinizin bütün nem ihtiyacını karşılarken, hidrojel yapı ile bütünsel bir ferahlık hissine kavuşabilirsiniz.

Kolay uygulanır ve pratiktir.

Hidrojel maskelere cilt bakım rutininizde yer açmanız için 6 neden

Hidrojel maskeler cildinizi ikinci bir cilt gibi sararak, sizi uygulama esnasında uzanıp bekleme derdinden kurtarır. 2 parçadan oluşan hidrojel maskeler, yüzünüze yerleştirdiğiniz andan itibaren cildi sıkıca kavradığından, cilt bakım seansınız esnasında küçük işlerinizi yapmaya rahatlıkla devam edebilirsiniz. Yoga, yemek, e-postalara cevap vermek ve hatta dans…

İçeriğiyle cildinizin tüm ihtiyaçlarını karşılar.

Cildinizin farklı ihtiyaçları düşünülerek geliştirilen hidrojel maskeler, cildinizin ihtiyaçları için sunduğu çözümlerle diğer maskeler kadar etkilidir. Ayrıca tüm hidrojel maskeler 1 aylık seruma denk içeriği cildinize 15 dakikada verir.

Neme doygun ve sıkı bir cilt için: Hyalüronik asit

Hidrojel maskelere cilt bakım rutininizde yer açmanız için 6 neden

Kendi ağırlığının 1000 katı kadar su tutma özelliğine sahip olan Hyalüronik Asit, nemi cildinize hapseder ve gün boyunca ihtiyaç halinde cildinize geri verir. Neutrogena® Hydro Boost yoğun nemlendirici özellikli hidrojel maske, tazelenmiş, neme doygun ve sıkı bir cilde kavuşmanızı sağlar.

Canlı ve arınmış bir cilt için: Deniz yosunu özü 

Hidrojel maskelere cilt bakım rutininizde yer açmanız için 6 neden

Kore kadınının güzellik sırlarından birisi olan deniz yosunu, içeriğinde yoğun olarak mineral ve vitamin barındırır. Neutrogena® Purifying Boost Hidrojel Arındırıcı Maske, içeriğindeki deniz yosunu özü ile ciltte detoks etkisi sağlar; canlı, arınmış ve yumuşacık bir cilde kavuşmanıza yardımcı olur.

Pürüzsüz ve genç görünümlü bir cilt için: Adenozin

Hidrojel maskelere cilt bakım rutininizde yer açmanız için 6 neden

Hücrelerin cilt katmanlarıyla olan bağlarını güçlendirici özelliğiyle bilinen adenozin, kırışıklıkların azalmasına yardımcı olan bir bileşendir. Neutrogena® Ageless Boost Kırışıklık Karşıtı Hidrojel Gençlik Maskesi de adenozin sayesinde ince çizgileri azaltır, pürüzsüz ve genç bir görünüm sağlar. 

Canlı ve ışıltılı bir cilt için: B3 

Hidrojel maskelere cilt bakım rutininizde yer açmanız için 6 neden

Neutrogena® Radiance Boost Hidrojel Işıltı Maskesi, içeriğindeki B3 Vitamini ile canlandırır ve cildinize ışıltılı katar. Radiance Boost, yumuşacık bir cilt için 1 aylık nemlendirici seruma denk içeriği 15 dakika gibi kısa bir sürede cildinize verir. 

Neutrogena Yeni Hidrojel Maskeleri!

 

Bu içerik Neutrogena katkılarıyla hazırlanmıştır.

*USGS

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!

Advertisement