Her erkeğin bilmesi gereken pratik ve etkili 7 kişisel bakım tüyosu

Kişisel bakım yalnızca kadınları ilgilendiren bir konu değildir. Kendine özen göstermek ve bakmak, erkekler içinde enerji yenileyici, zihni ve ruhu tazeleyici özelliktedir. Erkeklerin de iyi hissetmesi ve kendilerine olan güvenlerini pekiştirmesi açısından düzenli olarak kişisel bakım rutinleri yaratmaları çok önemlidir. Çünkü kişisel bakım kişisinin kendisine yaptığı bir yatırımdır. 

Kişisel bakım kişisinin kendisine yaptığı bir yatırımdır. 
Erkekler için kişisel bakım neden önemlidir?

Erkeklerin de kişisel bakımlarına önem vermelerinin birkaç önemli sebebi var…  

  • Sağlıklarına katkı sağlar
  • Zihinsel sağlıklarını pozitif yönde etkiler
  • Sevdiklerine daha çekici görünürler
  • Stres seviyeleri azalır
  • Yaratıcılıkları ve net düşünme yetenekleri artar. 
  • Daha iyi performans gösterirler
  • Daha iyi bir rol model olurlar

Erkeklerin sağlıklarına özen göstermeleri için kişisel bakımlarını atlamamaları oldukça önemli. Yaşam tarzında yapılabilecek ufak değişiklikler ve doğru seçimler, kişisel bakım rutininin oluşmasına katkı sağlar. Sağlıklı seçimler yaparak kişisel bakım rutini oluşturmanın 7 etkili ve pratik yolunu aşağıda bulabilirsiniz.

Yaşam tarzında yapılabilecek ufak değişiklikler ve doğru seçimler, kişisel bakım rutininin oluşmasına katkı sağlar.
Egzersiz yapın

Düzenli egzersiz yapmak hem kişinin sağlığını olumlu yönde etkileyerek geliştirir hem de dış görünümünde fark yaratarak öz güvenini artırır. Hangi egzersizi yapmak istiyorsanız bunu keşfedin ve bunu rutin hale getirerek hayatınızın bir parçası yapın. Çünkü kendinize bakmanın en temel yollarından biri spor yapmaktır. 

Ne yediğinize dikkat edin

Egzersiz kadar ne yiyip içtiğiniz de çok önemlidir. Beslenme tarzı yaşam tarzına bir ayna tutar. Bu yüzden sağlıklı hissetmek ve kendinize iyi bakmak için özen göstermeniz gereken en önemli konuların başında beslenmeniz gelir. Kötü beslenme alışkanlıklarınızı fark ederek işe başlayın ve minik adımlar atarak bu kötü alışkanlıkları olumlu davranışlara çevirmeyi deneyin. 

Masaj yaptırın

Günlük streslerin bedeninize yaptığı etkileri azaltmak için masaj yaptırabilirsiniz. Masaj yaptırmak sizi hem fiziksel olarak rahatlatacak hem de zihinsel olarak iyi hissettireceği için çevrenize karşı daha açık, sosyal ve etkileyici bir imaj yaratmanız için yardımcı olacaktır. 

Saç bakımınıza özen gösterin

Saçlarınızla ilgili bir problem yaşamamak için saçlarınıza kullandığınız ürünlere özen göstermelisiniz. Birçok bakım ürününde bulunan alkol ve paraben gibi kimyasal maddeler hem saça hem de saç derisine zarar verir. Saç bakımı için çok fazla vakit ayırmak zorunda değilsiniz. Yalnızca şampuan ve kullanıyorsanız saç kremi ürünlerinizin seçiminize dikkat etmelisiniz. 

Ottagah’ın sunduğu Bay Şampuan, içerisinde alkol, sülfat, SLS, SLES, PEG, silikon, paraben, tuz dahil hiçbir kimyasal maddeyi barındırmamaktadır. Yine aynı şekilde %100 doğal içeriklerden oluşan Ottogah Saç Kremi saçlarınızı kökten uca besler; kırılma, dökülme ve kepek sorunlarının önüne geçmenize imkan tanır.

Cilt ve sakal bakımını atlamayın

Düzenli tıraş olmak cildinizi zamanla kurutur ve canlılığını yitirmesine neden olabilir. Bu yüzden cildinizi düzenli olarak nemlendirerek sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlamalısınız. Sakallarınızın güçlü ve sağlıklı görünmesi için ise düzenli olarak sakal bakım yağı uygulayabilirsiniz. 

Ottogah yüz kremi, içerisinde parafin, vazelin, paraben, parfüm, silikon ve alkol dahil hiçbir kimyasal maddeyi barındırmamaktadır. Sakal bakımınız için doğal içeriklere sahip, sakalınızı kökten uca besleyecek, güçlendirecek ve canlandıracak ürünleri keşfedebilirsiniz. 

Ellerinizi ihmal etmeyin

Kadınların karşı cinste belki de ilk baktığı yerlerden biri de elleridir. Bu yüzden düzenli olarak tırnak ve ellerinize bakım için zaman ayırmalısınız. Ellerimiz çok çabuk kuruyan bir yapıya sahiptir ve bu yüzden düzenli olarak nemlendirmek gerekmektedir. El bakımınız için yüzde 100 doğal içeriğe sahip bir el kremi kullanabilirsiniz. 

Kişisel bakımınıza özen göstermek için saatlerinizi harcamanız gerekmez. Yalnızca doğru seçimleri yapmalı ve mümkün olduğunca sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemeye çalışmalısınız. Kişisel bakımınız için doğru ve sağlıklı ürünler keşfetmek isterseniz Uplifers Wellness Shop üzerinde yer alan Ottogah ürünlerine göz atabilirsiniz. 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!