Her damak zevkine uygun tatta ev yapımı geleneksel yoğurt ve kefir parmaklarınızın ucunda

Sağlıklı bir yaşam tarzının vazgeçilmez temel taşlarından biri olan probiyotikler, sindirim sistemimizin en büyük dostu. Bu sebeple günümüzde giderek daha fazla insanın ilgisini çekiyor ve bağırsak sağlığını desteklemek, bağışıklık sistemini güçlendirmek ve bütüncül sağlığını korumak isteyen herkes probiyotik kaynaklarından faydalanmanın bir yolunu arıyor. Özellikle yoğurt, kefir gibi zengin probiyotik kaynağı olan gıdaların tüketimi hızla artıyor. Çünkü bu besinler, sağlığımızı desteklerken lezzetli tatlarıyla da ön plana çıkıyor. Ayrıca, evimizin konforunda hazırlanmaları da artık çok kolay. Gelişen teknoloji, ihtiyacımız olan her şeyi parmaklarımızın ucuna getiriyor. Arçelik Tadı Var® Probiyotik Yoğurt ve Kefir Makinesi ile evde ağız tadınıza göre probiyotik yoğurt, geleneksel yoğurt, süzme yoğurt ve kefir hazırlamak artık hiç olmadığı kadar pratik ve keyifli.

Siz de hem kendi sağlığınızı hem de çocuklarınızın, diğer aile üyelerinin sağlığını lezzetli probiyotiklerle desteklemek istiyorsanız evinizde kolayca bu lezzetleri hazırlamanın en pratik yolunu keşfedin. İşte karşınızda tüm yenilikçi özellikleriyle Arçelik Tadı Var® Probiyotik Yoğurt ve Kefir Makinesi:

X6 kata kadar daha fazla probiyotik içeren yoğurt

Şüphesiz ki hepimiz hem kendimiz hem de sevdiklerimiz için en iyisini isteriz, hele ki söz konusu sağlık ise. Öyleyse gelin probiyotiklerin gücünden en iyi şekilde yararlanmak için bir adım daha ileriye gidelim. Arçelik Tadı Var® Probiyotik Yoğurt ve Kefir Makinesi, elde mayalamaya göre x6 kata kadar daha fazla probiyotik içerikli yoğurt hazırlama imkanı sunuyor. Tek yapmanız gereken makineyi açma/kapama butonundan aktif hale getirmeniz ve yoğurt tercihinize göre “Probiyotik” program seçeneğini seçmeniz ve maya olarak probiyotik yoğurt mayası kullanmanız. İşte bu kadar kolay… Daha etkili, daha güçlü, daha sağlıklı probiyotik yoğurtlar hazırlamak artık iki parmağınızın ucunda.

Zevkinize göre farklı çeşitlerde yoğurt ve kefir

Renklerin ve zevklerin tartışılmadığı aşikar! Bir ailede -hele ki kalabalıksa- herkesin aynı lezzetleri tercih etmesi de pek olası değil. Dolayısıyla mutfaklarımızın mümkün olan her zevke hitap etmesi oldukça önemli, tabii hazırladığımız zengin probiyotik kaynaklarının da. Arçelik Tadı Var® Probiyotik Yoğurt ve Kefir Makinesi, yalnızca probiyotik yoğurt hazırlamakla kalmıyor, aynı zamanda geleneksel yoğurt, kefir ve süzme yoğurt çeşitlerini de tek bir yerde toplamayı başarıyor.

Dilediğiniz çeşidi Arçelik Tadı Var® Probiyotik Yoğurt ve Kefir Makinesi ile ideal sıcaklık ve süreyi ayarlayarak otomatik programlar ile ideal lezzette yapabilirsiniz. Evdeki herkesin çok mutlu olacağı kesin! Ayrıca, seçtiğiniz kefir ve yoğurt türünü hazırlarken dilerseniz soğuk dilerseniz de sıcak süt kullanabilirsiniz. Yoğurt/kefir yapım aşamaları sırasında ısıtmaya gerek kalmadan soğuk sütünüze maya ekleyebilirsiniz. Arçelik Tadı Var® Probiyotik Yoğurt ve Kefir Makinesi hazırlıklarınızın her aşamasını kolaylaştırmak için var!

Her damak tadına uygun Lezzet Sensörü

Yalnızca çeşit olur mu lezzet de çok önemli. Kimi tatlı sever kimi ekşi… Dilediğiniz probiyotik türünü dilediğiniz lezzette hazırlayabilirsiniz. Çünkü, her lezzet parmaklarınızın ucunda gizli. Arçelik Tadı Var® Probiyotik Yoğurt ve Kefir Makinesi’nin Lezzet Sensörü™ sayesinde farklı tatları yakalayabilirsiniz; ister tatlı ister normal isterseniz de ekşi… Üstelik, her bir tat için ekstra çaba harcamanıza da gerek yok. Tatlı mayalama süreci tamamlandığında istediğiniz kadar kavanozu makineden çıkarabilir, diğer kavanozların normal veya ekşi lezzete ulaşana kadar mayalanmaya devam etmelerini sağlayabilirsiniz. Böylece tek seferde farklı tatlarda yoğurt mayalayabilirsiniz.

İleri soğutma ve ileri ısıtma teknolojisi

Mutfakta pratiklik hepimizin arzusu. Dolayısıyla akıllı yardımcıların bize hem zamandan hem de efordan tasarruf ettirmesi çok önemli. Biz kendi sağlığımız ve sevdiklerimizin sağlığı için çabalarken mutfaktaki akıllı yardımcılarımızın da bizi desteklemesi şart. Neyse ki Arçelik Tadı Var® Probiyotik Yoğurt ve Kefir Makinesi ekstra iş yükünden kurtaracak teknolojilere sahip. İleri soğutma teknolojisi sayesinde, kaynar süt dahi kullansanız sütü mayalama sıcaklığına kadar soğutmak veya mayalama sonrası dolaba kaldırmak zorunda değilsiniz. Dahası mayalama sonrasında da soğutma fonksiyonu sayesinde buzdolabına hemen kaldırmanıza gerek kalmadan mayalanan yoğurdu uygun sıcaklıkta muhafaza edebilirsiniz.

Daha da dahası var! Kaynar süt yerine buzdolabından çıkardığınız pastörize sütü de direkt olarak makineye koyabilirsiniz; Arçelik Tadı Var® Probiyotik Yoğurt ve Kefir Makinesi mayalama için ideal sıcaklığa otomatik olarak kendisi getirecektir. Yani, sütü önceden ocakta ısıtmanıza hiç gerek yok; ileri ısıtma teknolojisi bunun için var. Ayrıca, bu teknoloji sayesinde yüksek kalitede yoğurt/kefir yapımı için farklı kaplarda veya miktarlarda bile homojen sıcaklık dağılımına erişebilirsiniz. Ekstra çaba harcamanıza hiç gerek yok. Arçelik Tadı Var® Probiyotik Yoğurt ve Kefir Makinesi her şeyi düşünmüş.

Wifi ile Homewhiz Uygulaması ile akıllı kontrol

Mutfak deneyiminizi sınırların ötesine taşıyan bir yeniliği daha keşfetmeye hazır mısınız? Besleyici, sağlıklı ve lezzetli mi lezzetli probiyotiklerinizi hazırlarken mutfakta olmanıza hiç gerek yok. Homewhiz uygulaması üzerinden ilgili seçimleri yaparak; mayalama işlemini olduğunuz yerden başlatabilir ve mayalama aşamalarını takip edebilirsiniz. Uzaktan akıllı kontrol sayesinde her anınızı çok daha iyi değerlendirebilir, mutfak deneyiminizi daha da özgürce yaşayabilirsiniz. Üstelik, aklınız ‘mutfakta kalmadan’.

Bonus: Herkese yetecek kadar!

Artık lezzetli ve zengin probiyotik kaynaklarınızı hazırlarken daha büyük düşünebilirsiniz. Arçelik Tadı Var® Probiyotik Yoğurt ve Kefir Makinesi’nin geniş kapasitesi sayesinde herkese yetecek kadar yoğurt veya kefir hazırlayabilirsiniz. 3 litrelik metal kabı ve 7×250 ml cam kapları ile farklı ihtiyaçlara ve yaşam stillerine uygun kapasitede yoğurt yapabilirsiniz.

Dilediğiniz türde, dilediğiniz tatta hazırladığınız yoğurt ve kefirleri ister sade tüketin, ister bebeğinize mama hazırlayın, ister harika çorbalarda kullanın, ister mezelerde… Arçelik Tadı Var® Probiyotik Yoğurt ve Kefir Makinesi her adımınızda yanınızda, seçim sizin.

Siz de kendiniz ve sevdikleriniz için en iyisini istiyorsanız, sağlıklı ve lezzetli yoğurt ve kefir hazırlamak için mutfaktaki en güçlü yardımcınız olacak Arçelik Tadı Var® Probiyotik Yoğurt ve Kefir Makinesi tanışmak için hemen tıklayın.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!
Advertisement