Henüz tamamen elektrikli bir otomobile hazır olmayanlar için Volvo XC90 Plug-in Hybrid

Yaşamın her alanında olduğu gibi ulaşım konusunda da teknolojik yenilikler ve çevreye saygılı geliştirmelerle birlikte otomobil kullanıcılarını oldukça heyecanlandıran, çevreye dost, lüksü ve sürüş keyfini önceliklendiren gelişmeler yaşanıyor. Hem uzun yolculuklarda hem de şehir içinde otomobil kullanananlar bu gelişmelerle birlikte araç seçimlerinde keyifli bir sürüş deneyiminin yanı sıra, hem sürücünün hem de araç içinde seyahat eden diğer yolculuların sağlığını destekleyen iç donanımı, hem de çevreye saygılı sürüdürülebilir teknolojilerin bulunmasını önceliklendiriyor. Tüm bunlara ek olarak, fosil yakıt kullanımına olan ihtiyacı azaltarak karbon emisyonunu önemli ölçüde düşürdüğü ve çok daha konforlu bir sürüş deneyimi sağladığı için elektrikli ve hibrit otomobiller de son yıllarda çok daha fazla kişi tarafından tercih ediliyor.

Sürüş keyfini önceliklendiren, yolculuklarında konforu ve lüksü bir arada deneyimlemek isteyen ve sürdürülebilir seçimlerle çevreye verdiği zararı minimuma indirmeyi hedefleyenler için yenilikçi Volvo XC90‘ın en ön plana çıkan özelliklerini bir araya getirdik. 

Plug-in hybrid teknolojisiyle daha uzun menzilde şarjı düşünmeden yolculuk yapabilmek

Yeni nesil hibrit otomobillerde bulunan plug-in hybrid teknolojisi hibrit teknolojisinden farklı olarak, fosil yakıt kullanımına gerek kalmaksızın, sadece elektrik enerjisiyle çok daha sessiz, konforlu, en önemlisi de sıfır egzoz emisyonuyla yolculuk yapmanıza olanak sağlıyor. Gelecekte tüm otomobillerin %100 elektrik enerjisiyle çalışabilmesi hepimizin hayali olsa da, plug-in-hybrid teknolojisiyle sadece elektrik enerjisiyle yapılan yolculukların sayısını önemli ölçüde artırabilmek mümkün.

Sürüş deneyimine elektrik gücünün eklenmesiyle, bugünün deneyiminden ödün vermeden geleceğe odaklanan plug-in hybrid teknolojisine sahip yeni Volvo XC90, daha uzun menzilde, şarjı düşünmeden konforlu ve lüks bir yolculuk deneyimi sunuyor. Volvo XC90’ı, tamamen elektrikli modda, sıfır egzoz emisyonuyla kullanabilir; sadece elektrikle şarj edilmiş bir aküyle 93 kilometreye kadar olan günlük seyahatlerinizi sadece aracın elektrik motorunu kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Lüksü, konforu ve sürdürülebilirliği aynı anda önceliklendiren iç dizayn

Otomobil seçiminde en az performans kadar öne çıkan özelliklerden bir diğeri de, dikkat çeken tasarımıyla estetik zevklere ve lüks ihtiyacına hizmet edip, aynı anda konforlu bir yolculuk deneyimi de sunabilmesi. Bu noktada koltuk döşemelerinde kullanılan kumaşın kalitesinden şık konsol tasarımına, vites kolundan direksiyonun dizaynına tüm detayların incelikle düşünülmüş olması sürücüler ve yolcular son derece önemli.

Yeni Volvo XC90, deri içermeyen özel yün karışımlı iç kaplamasıyla doğal malzemelere gösterdiği saygıyı fazlasıyla yansıtan bir otomobil. Suni deri döşeme seçeneği ile tüketim tercihlerinde vegan seçimler yapmaya özen gösterenlerin lüksten ödün vermeden yolculuk yapmasını sağlıyor. Deri tercih edenler içinse son derece yüksek kaliteli fine delikli napa deri, dayanıklı bir görünüm sağlayan düşük etkili boyalar kullanılarak sürdürülebilir bir şekilde üretiliyor. Ayrıca, açılıp yatırılabilen panoramik tavan sayesinde temiz havanın ve açık gökyüzünün keyfini çıkarabilir; Orrefors® cam ustaları tarafından Inscription modelleri için Volvo’ya özel olarak işlenen vites koluyla duyarlı İskandinav lüksünü doruklarında yaşayabilir, kablosuz şarj özelliği bulunan şık konsoluyla lüksü ve konforu bir arada deneyimleyebilirsiniz.

Araç içi hava kalitesi

Özellikle otomobille yapılan uzun seyahatlerde hem sürücünün hem de otomobildeki diğer yolcuların lüks ve konforlu olduğu kadar sağlıklı ve güvenli bir yolculuk yapmaları da son derece önemli. Camlar kapalıyken saatlerce yol gitmek, araç içindeki havanın çok daha hızlı kirlenmesine ve hava kalitesinin düşmesine neden olabiliyor. Yeni nesil otomobillerde araç içi havalandırma sistemlerinde son teknoloji filtreleme sistemlerinin kullanılması tüketicilerin önceliklendirdiği araç özelliklerinin başında geliyor.

Volvo XC90’da bulunan, dünyada bir ilk olan hava kalitesi sisteminde yer alan gelişmiş hava temizleyici, yüzde 95’e kadar tehlikeli PM 2,5 parçacıklarının kabine girmesini önlüyor. Bu, dışarıdaki hava koşulları ne olursa olsun sürücünün ve yolcuların daha iyi ve daha sağlıklı bir hava kalitesinin keyfini çıkarmalarını sağlıyor.

Özel ses sistemi

Yolculuk yaparken dış seslerden minimum düzeyde etkilenen ve araç içinde yankı yapmayacak kadar kaliteli akustiğe sahip bir ses sistemi, yolculuklarınız sırasında keyifle müzik ya da podcast dinlemenize, aktif katılımınızın gerekli olmadığı toplantılarınızı yoldayken takip etmenize ve yolculuğunuzu çok daha keyifli ve konforlu hale getirmenize yardımcı olabilir.

Volvo XC90’a hassas bir şekilde yerleştirilmiş son teknoloji Bowers & Wilkins hoparlörler sayesinde aracın neresinde oturursanız oturun olağanüstü bir ses deneyimi yaşayabilmeniz mümkün. Klasik müzik, podcast ya da sesli kitap… Tercihiniz hangisi olursa olsun Volvo XC90’ın muhteşem kalitedeki ses sitemiyle varmak istediğiniz noktaya geldiğinizde zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Güvenli bir yolculuk deneyimi

Teknolojide yaşanan gelişmelerle birlikte akıllı sensörler, sürücü yardım teknolojileri, güvenli şerit takibi gibi pek çok özellik sürücülerin güvenlik kriterlerindeki standartlarını belirliyor. Sürücü ve yolcuları sadece kaza anında değil öncesinde de korumayı amaçlayan, önleyici ve koruyucu özellikteki güvenlik donanımlarına sahip araçlar, sürüş deneyimini çok daha keyifli ve konforlu hale getiriyor. 

Güvenli bir sürüş deneyimini odağına alan, son teknoloji araç içi güvenlik önlemlerine sahip Volvo XC90, destekleyici sürücü yardım teknolojisiyle hızınızı adapte ederek öndeki araçla güvenli mesafeyi korumanıza, konforunuz için viraja girme hızınızı optimize etmeye ve direksiyonu uygun şekilde ayarlayarak şeridi ortalamanıza yardımcı oluyor. Volvo XC90‘ın ön cama yansıtılan ekranı sayesinde ayrıca hızınızı takip edebilir, navigasyon talimatlarını görebilir, gelen aramalara cevap verebilir ve gözünüzü yoldan ayırmanıza gerek kalmaksızın daha birçok şeyi güvenli şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Volvo XC90 Recharge Plug-in Hybrid ile Tanışın!

Sürüş keyfini ve güvenliği önceliklendiren, konforu ve lüksü bir arada deneyimlemenizi sağlayan, bir yandan lüks ihtiyacınızı karşılarken bir yandan sürdürülebilirliğe katkı sağlayan Volvo XC90‘la hemen tanışmak için tıklayın.

 

Bu yazı Volvo‘nun katkılarıyla hazırlanmıştır.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!
Advertisement