Henüz karar veremeyenler için: Aileniz ve sevdiklerinize özel yılbaşı hediye rehberi

2017’yi geride bırakmaya sayılı günler kaldı. Sokaklar, kafeler, alışveriş merkezleri ışıl ışıl yılbaşı renklerine çoktan büründü. 2018 için heyecanlı bekleyiş devam ederken henüz hediye konusunda karar veremediyseniz; size farklı önerilerimiz var. Yeni yıl demek, yeni kararlar, hayaller, taze umutlar demek. Ve tabii ki tüm bunların yanında yılbaşı ağacının etrafına toplanmış hediyeler demek. İnsanın ailesi ve sevdikleriyle olmasından daha güzel bir hediye olmadığını biliyoruz ancak içleri ısıtan küçük sürprizler ve hediyeler de hayatımıza renk katıyor. Aynı zamanda hem hediye almak hem de vermek insanı mutlu ediyor.

Gelin bu yıl ailenizle paylaşabileceğiniz, hayatınıza anlam ve renk katacak farklı hediyelere yer açın. İşte aileniz ve sevdikleriniz için 8 farklı yılbaşı hediye önerisi:

Yeni yılda sevdiklerinize sürpriz hediyeler hazırlayın.
1. Sıcak çikolata keyfi: İsim yazılı kupalar

Her bir aile bireyinin isminin yazılı olduğu kupalar yaptırabilir ve sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Hatta aile içinde birbirinize koyduğunuz takma isimler varsa bunları da yazdırabilir ve daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Yılbaşı sabahında bu sevdiklerinize güzel birer sıcak çikolata yapın ve eğlenceli kupalarla içinizi ısıtın.

2. Eğlence zamanı: Kutu oyunları

Yıl boyu ailenizle eğlenceli vakit geçirmek, birlikte oyunlar oynamak ne güzel olur değil mi? Birbirinden eğlenceli kutu oyunlarını yılbaşı gecesi oynamak için de tercih edebilirsiniz. Kutu oyunu seçerken ailece neler yapmaktan keyif aldığınızı düşünerek daha kolay karar verebilirsiniz. Örneğin; bilgi yarışmalarına mı düşkünsünüz, yoksa kelime oyunlarına mı? Çocuklarınız varsa onların da ilgisini çekebilecek bir oyun seçebilirsiniz. 

3. Yeni planlar için: Kumbara

Kumbara fikri ilk bakışta hediye olarak biraz ilginç gelebilir ancak bunu yeni yıl planlarınızın bir parçası gibi düşünün. Mesela yeni yılda bir yakınınızın sigara bırakma planı varsa, hediye edeceğiniz kumbara bir motivasyon kaynağı olabilir. Bir yılın sonunda sigaraya harcayacağı parayı biriktirerek kendisi için çok daha anlamlı bir şey yapmasına olanak sağlayabilirsiniz. Ya da eşinizle birlikte o çok gitmek istediğiniz seyahate çıkmak için tüm yıl para biriktirmeyi hedefleyebilirsiniz ve yıl boyu bu kumbarada paralarınız birikebilir.

Soğuk bir kış akşamında evde mısır patlatıp film izlemenin tadını çıkarın.
4. Film başlıyor: Mısır patlatma makinesi

Patlamış mısır tüm aile bireylerini bir araya getirmek için harika bir seçenek. Mutfakta patlayan mısırları izlemek bile eğlenceli bir aktivite olabilir. Kış akşamında, evde ailece izleyeceğiniz bir filmin yanına patlamış mısırlarınızı alıp keyfini sürebilirsiniz. 

5. Buzdolabını süslüyoruz: Aile magneti

Buzdolabınızı sevdiklerinizle birlikte geçirdiğiniz güzel anılarla süsleyebilirsiniz. Gittiğiniz yerlerden magnet almak güzel bir fikir ama orada çekildiğiniz fotoğraflardan seçtiğiniz karelerle farklı farklı magnetler yaptırmak daha güzel bir fikir olabilir. Bu sayede tüm yıl anılarınızı daha canlı tutabilirsiniz.

Görsellere tıklayarak ürünlere ulaşabilirsiniz.

6. Öğrenmenin sonu yok: Kitap, kitap, kitap

Kitap her zaman en değerli hediyelerden bir tanesi. Yeni yıla girerken ailece kitap okuma saatlerinizi arttıracağınıza dair yeni bir karar alabilir ve buna teşvik etmek için her bir aile bireyinin hoşlanacağı tarzda kitaplar seçerek hediye edebilirsiniz.

Aileniz için seçtiğiniz özel hediyeler onları daha fazla mutlu edecek.
7. Duvarlar renklensin: Aile fotoğrafınızla kanvas tablolar

Bu yıl duvarlarınızı aileniz ve sevdiklerinizin fotoğraflarının yer aldığı kanvas tablolarla süsleyebilirsiniz. Dilerseniz anneannenizle çekilmiş bir fotoğraf ile kanvas tablo yaptırıp onu mutlu edin, dilerseniz tüm ailenizin yer aldığı fotoğraflarla kolaj yaptırın. Birbirinden sevimli tabloları kendiniz tasarlayabilirsiniz.

Görsellere tıklayarak ürünlere ulaşabilirsiniz.

8. Gezelim, görelim: Daha çok aktivite, daha çok seyahat

Yıl boyu koşturduk, çok çalıştık. Bazen o çok sevdiğimiz insanlara vakit ayırmakta zorlandık. Yılbaşı vesilesiyle sırf hediye almak için almaktansa birlikte yeni deneyimler elde etmek, keşifler yapmak çok daha iyi bir seçenek olabilir. Ailenizle birlikte yapabileceğiniz, hem nitelikli hem eğlenceli zaman geçireceğiniz bir aktivite bulun. Bu, eşinizin çok uzun zamandır gitmek istediği bir yere uçak bilet almak olabilir ya da çocuğunuzun o çok gitmek istediği oyun parkına giriş bileti de olabilir. Seçenekler sonsuz, size özel olması yeterli.

 

İlginizi çekebilir: Sevdiklerinizi mutlu etmek için: Paranın satın alamayacağı 8 yılbaşı hediyesi

 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!