Henüz karar veremeyenler için: Aileniz ve sevdiklerinize özel yılbaşı hediye rehberi

Yeni yıla girmeye sayılı günler kaldı. Sokaklar, kafeler, alışveriş merkezleri ışıl ışıl yılbaşı renklerine çoktan büründü. Heyecanlı bekleyiş devam ederken henüz hediye konusunda karar veremediyseniz; size farklı önerilerimiz var. Yeni yıl demek, yeni kararlar, hayaller, taze umutlar demek. Ve tabii ki tüm bunların yanında yılbaşı ağacının etrafına toplanmış hediyeler demek. İnsanın ailesi ve sevdikleriyle olmasından daha güzel bir hediye olmadığını biliyoruz ancak içleri ısıtan küçük sürprizler ve hediyeler de hayatımıza renk katıyor. Aynı zamanda hem hediye almak hem de vermek insanı mutlu ediyor. Gelin bu yıl ailenizle paylaşabileceğiniz, hayatınıza anlam ve renk katacak farklı hediyelere göz atalım:

1. Anılarınız canlansın: Hayat bulan fotoğraflar

Bu yıl duvarları ailenizin ve sevdiklerinizin fotoğraflarının yer aldığı kanvas tablolarla süslemeye ne dersiniz? Anılarınızı canlandırmak, sevdiklerinize sizin için ne kadar değerli olduklarını hissettirmek ve fotoğraflarınıza yeni bir soluk getirmek için yaratıcı fikirlerden yararlanabilirsiniz. Sosyopix‘in yılbaşına özel hediye kutularından ilham alarak sevdiklerinizi mutlu edecek ve beraber olduğunuz anları her an hatırlanabilir kılacak hediyelere dönüştürebilirsiniz.

İster anılarınızı magnetlere bastırıp buzdolabını süsleyin ister özel çerçevelerde sergileyin, seçim sizin. Çok daha fazlası için Sosyopix’i ziyaret etmeyi unutmayın.

2. Yeni planlar için: Kumbara

Kumbara fikri ilk bakışta hediye olarak biraz ilginç gelebilir ancak bunu yeni yıl planlarınızın bir parçası gibi düşünün. Mesela yeni yılda bir yakınınızın tatil için para biriktirme planı varsa hediye edeceğiniz kumbara harika bir motivasyon kaynağı olabilir. Bir yılın sonunda para biriktirerek kendisi için çok daha anlamlı bir şey yapmasına olanak sağlayabilirsiniz.

3. Sıcak çikolata keyfi: İsim yazılı kupalar

Her bir aile bireyinin isminin yazılı olduğu kupalar yaptırabilir ve sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Hatta aile içinde birbirinize koyduğunuz takma isimler varsa bunları da yazdırabilir ve daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Yılbaşı sabahında da sevdiklerinize güzel birer sıcak çikolata yaparak içlerini ısıtabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Soğuk havalarda içinizi ısıtacak sıcak içecek tarifleri

4. Eğlence zamanı: Kutu oyunları

Yıl boyu ailenizle eğlenceli vakit geçirmek, birlikte oyunlar oynamak ne güzel olur değil mi? Birbirinden eğlenceli kutu oyunlarını yılbaşı gecesi oynamak için de tercih edebilirsiniz. Kutu oyunu seçerken ailece neler yapmaktan keyif aldığınızı düşünerek daha kolay karar verebilirsiniz. Örneğin; bilgi yarışmalarına mı düşkünsünüz, yoksa kelime oyunlarına mı? Çocuklarınız varsa onların da ilgisini çekebilecek bir oyun seçebilirsiniz.

5. Film başlıyor: Mısır patlatma makinesi

Patlamış mısır tüm aile bireylerini bir araya getirmek için harika bir seçenek. Mutfakta patlayan mısırları izlemek bile eğlenceli bir aktivite olabilir. Kış akşamında, evde ailece izleyeceğiniz bir filmin yanına patlamış mısırlarınızı alıp keyfini sürebilirsiniz. “Yılbaşı filmleri: Yeni yıl temalı en iyi filmler listesi” yazımıza da göz atmayı unutmayın.

6. Damaklarınız şenlensin: Lezzetli tarifler

Lezzetli yemeklere kim hayır diyebilir ki! Hele bir de ev yapımıysa… İster kendiniz hazırlayın ister ailecek. Çikolata dolu brownieler, özel yılbaşı süslerinde dekore edilmiş cookieler ya da birbirinden çekici tatlılar. Tüm sevdiklerinize ev yapımı lezzetlerden hediye edebilir, birlikte mutlu anlarınıza daha fazla tat katabilirsiniz. “Kendinizi çikolatalarla sarıp sarmalayabileceğiniz harika çikolatalı tarifler” yazımızdan enfes tarifler keşfedebilirsiniz.

7. Öğrenmenin sonu yok: Kitap, kitap, kitap

Kitap her zaman en değerli hediyelerden bir tanesi. Yeni yıla girerken ailece kitap okuma saatlerinizi arttıracağınıza dair yeni bir karar alabilir ve buna teşvik etmek için her bir aile bireyinin hoşlanacağı tarzda kitaplar seçerek hediye edebilirsiniz.

8. Gezelim, görelim: Daha çok aktivite, daha çok seyahat

Yıl boyu koşturduk, çok çalıştık. Bazen o çok sevdiğimiz insanlara vakit ayırmakta zorlandık. Yılbaşı vesilesiyle sırf hediye almak için almaktansa birlikte yeni deneyimler elde etmek, keşifler yapmak çok daha iyi bir seçenek olabilir. Ailenizle birlikte yapabileceğiniz, hem nitelikli hem eğlenceli zaman geçireceğiniz bir aktivite bulun. Bu, eşinizin çok uzun zamandır gitmek istediği bir yere uçak bilet almak olabilir ya da çocuğunuzun o çok gitmek istediği oyun parkına giriş bileti de olabilir. Seçenekler sonsuz, size özel olması yeterli.

Tüm yılbaşı hediye önerileri için, Hediye Önerileri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!