Hayvan severlere özel: Hayvanlarla kurulan sevgi dolu bağı anlatan filmler

Dünyanın en güzel filmleri arasında sadece aksiyon, dram, polisiye veya korku filmleri yer almıyor. Hayvanları konu eden filmler de zaman zaman klasikler arasına yerleşebiliyor. Üstelik bu filmler her zaman hayvanların komik maceralarını anlatmıyor. Hayvanların kendi dünyalarında yaşananlar, insanlarla kurdukları dostluklar bize çok şey anlatıyor. Sadece şirin kedileri veya köpekleri düşünmeyin. Bazen orman hayvanları, deniz canlıları, efsanevi hayvanlar, hatta bazen tehlikeli hayvanlar bile dünyanın en güzel filmlerine konu olabiliyor. İşte hayvan severlere özel, hayvanlarla kurduğumuz sevgi dolu bağı anlatan filmler:

1. Hachi: Bir Köpeğin Hikayesi

Yönetmenliğini Lasse Hallström’ün yaptığı ve başrolünde Richard Gere’in oynadığı film, bir üniversite profesörüyle terk edilmiş bir köpeğin kurduğu dostluğu anlatıyor. 2009 yapımı film, klasikler arasında yer alıyor.

2. A Dog’s Purpose

Hachi: Bir Köpeğin Hikayesi filmiyle tanıdığımı Lasse Hallström’ün yönetmen koltuğunda oturduğu bir başka film ise 2017 yapımı A Dog’s Purpose. Filmde, birden fazla sahibi olan bir köpeğin, hayatın anlamını keşfetme yolculuğu anlatılıyor.

3. Kutup Macerası

2006 yapımı Kutup Macerası Antartika’daki iki gezginin, dondurucu soğuk nedeniyle hayatta kalmak için ekip arkadaşları olan köpeklerini arkalarında bırakmak zorunda kalmalarını anlatıyor.

4. Entrelobos

2010 yapımı olan ve yönetmenliğini Gerardo Olivares’in yaptığı Entrelobos, 12 yıl boyunca kurtlarla tek başına yaşayan bir çocuğun hikayesini anlatıyor.

5. Aşkın Büyüsü

1930’larda geçen bir aşk hikayesini anlatan filmde, eski bir veterinerlik öğrencisi gezici bir sirkte çalışmaya başlıyor ve sirk yöneticisinin karısına aşık oluyor. Filmde, birden fazla sirk hayvanının yaşamına tanıklık ediyoruz.

6. Red Dog: True Blue

Aile, arkadaşlık ve macera konularını işleyen filmde genç bir erkekle, ileride bir efsane haline dönüşecek olan köpek arasındaki hikaye anlatılıyor.

7. Orman Çocuğu

Filmde, ailesini kaybettikten sonra ormanın derinliklerinde bir ayı, bir siyah panter ve bir kurt sürüsü tarafından büyütülen bir çocuğun hikayesi anlatılıyor. Bir gün evi bildiği ormanı terk etmek zorunda kalan çocuk, hem kendisini hem dış dünyayı keşfetmek için yeni bir arayışa çıkıyor.

8. Duma

2005 yapımı filmde, öksüz kalan bir çitanın, Güney Afrika’da yaşayan bir çocuğun en yakın arkadaşı olma hikayesi anlatılıyor.

9. Pi’nin Yaşamı

Yönetmen koltuğunda Ang Lee’nin oturduğu film, bir deniz faciasından kurtulan bir erkeğin kendisi gibi kurtulanlardan biri olan Bengal kaplanıyla arasında kurduğu bağ anlatılıyor.

10. Ratatuy

2007 yapımı Fransız animasyon filmi Ratatuy, yemek yapmayı çok iyi bilen bir farenin genç ve tecrübesiz bir mutfak çalışanıyla kurduğu iş birliğini anlatıyor.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!