Hayatından memnun olmayanların bunu tersine çevirmek için uygulayacağı 27 yol

Çevrenizde şu sıralar “Hayatımdan nefret ediyorum” diyenler var mı? Belki de şu an siz o durumdasınız ve hayatınızdaki olaylar yolunda gitmiyor ve siz de bu durumdan memnun değilsiniz. Herkesin hayatında çıkışların olduğu gibi dibe vurduğu anlar da olur. Bu aşamada ‘nefret etmek’ tabiri ortaya çıkar ve böylece ne hayattan zevk alabilirsiniz ne de bir şeyler sizi mutlu etmek için yeterli olur.

Hayatta dibe vurma anları olduğu gibi sıçrayıp tekrar yukarı çıkmak da sizin elinizde. Şu an işinizle, ailenizle ya da partnerinizle çeşitli sıkıntılar yaşıyor olabilirsiniz. Hatta öyle zamanlar olur ki bunların hepsi üst üste gelir ve kendinizi “Her şey beni buluyor” diye söylenirken bulabilirsiniz. Öncelikle sorununuzun ya da sorunlarınızın ne olduğunu belirleyin: Hiçbir şeye odaklanamıyorum, yalnız hissediyorum, çevremdeki mutsuz insanlar beni de etkiliyor, geçmişe saplanıp kaldım… Örnekler her kişinin yaşadığı duruma göre artırılabilir.

Siz de sıkıntınızın ve sizi mutsuz eden şeylerin ne olduğunu biliyorsanız gelin bunu tersine çevirmek için adım atmaya başlayın.

Kaynak:
Live Bold Bloom