Hayatın içindeki eşsiz anları yakalamanın tatlı formülü

Hayat akıp giderken çoğu zaman onu yakalamakta zorlanıyoruz. Günlük rutinler, sorumluluklar, ev işleri, toplantılar derken yaşamın hızına yetişmek bazen oldukça zorlayıcı ve yorucu olabiliyor. Ama, hayat ne kadar hızlı ve karışık gitse de yaşamın güzelliklerini yakalayabileceğimiz küçük ama özel anlar yaratmak bizim elimizde. Öyle ki, hem kendimize zaman ayırmak hem sevdiklerimizle keyifli vakit geçirmek hem de her şeye ufak bir ara vermek, hayatı çok daha keyifli kılmanın en önemli sırrı. Üstelik, bunu yapmanın çok lezzetli bir hali var; o da Milka ile taçlandırılan eşsiz zamanlar. Çünkü hayatın hızlı temposunda ‘tatlı anlara’ yer açmanın keyfi, paha biçilemez! 

Anın içinde kalmanın tadı

Kabul edelim, hayatın bu koşturmacası içerisinde anda kalabilmeyi başarmak, en önemli 21. yüzyıl becerilerinden biri. Çünkü, zihnimiz olanla, olmayanla, olabilecek olanla o kadar dolu ki; ya geçmişte ya gelecekte dolaşıyor ve bir türlü şimdiki anda kalmıyor. Meditasyon yapmak, mindfulness pratiklerini uygulamak ya da nefes egzersizlerine zaman ayırmak gibi wellness pratikleri, anda kalabilmek için bize yardımcı olabilir. Bunların yanı sıra bizi anın içerisine çekebilecek ve andaki güzelliği fark etmemizi sağlayacak efsane bir lezzet var; o da eşsiz Milka tatları!

Milka çikolatasının damakta yarattığı şölen, eşsiz kakao tadının doğanın huzurlu dokunuşlarını hatırlatan hali, kalpleri yumuşatan ve eridikçe lezzetini katlayan tadı, ‘işte şimdi andayım’ hissini vermeyi başarıyor. Anı yakalamakta zorlananlar için, ‘şimdi’de kalmak, hiç bu kadar kolay ve ‘lezzetli’ olmamıştı. Siz de anın tadını kaçırmaktan şikayetçiyseniz, tek ihtiyacınız enfes lezzeti ile sizi anın içine çekecek bir ısırık Milka çikolatası!

Tabiatın kucağında hissetmenin keyfi

Hepimiz zaman zaman ‘uzaklara’ gitmenin hayalini kuruyoruz; herkesten, her şeyden kopabilmiş olmanın… Bazen de uzaklara gidemesek de hem etrafımızdan hem de kendimizden kaçmaya çalışıyoruz. Ve böyle zamanlarda huzur bulabileceğimiz, yenilenebileceğimiz bir aktivite olarak kendimizi doğanın kollarına bıraktığımızda çok daha iyi hissediyoruz. Kaçmak istediğimiz her an kendimizi doğanın kollarına atmak mümkün olmasa da, mis gibi havasıyla ünlü Alpler’in ayağımıza gelmesi mümkün 🙂 Nasıl mı? Alpler’den gelen Milka lezzeti ile. Milka çikolatası damağınızda erirken gözlerinizi kapatıp kendinizi Alpler’de hayal etmeyi deneyin; her ısırıkta o hayalini kurduğunuz huzurlu kaçamağı ve doğanın eşsiz dokunuşlarını damaklarınızda hissedecek, ihtiyacınız olan o rahatlama hissini deneyimlediğinizi göreceksiniz… Üstelik Milka, doğayı bizim kadar düşünüyor ve sürdürülebilirlik odağında çeşitli çalışmalar sürdürüyor. Milka, çikolatalarının ana bileşeni olan kakaonun yetiştirilme sürecinde iklim değişikliği, yoksulluk, çocuk işçiliği, toplumsal cinsiyet eşitsizliği gibi zorluklarla başa çıkmak için ‘işini doğru yapmayı’ hedefliyor ve çikolata lezzetini sürdürülebilir bir gelecekle birleştirmek için çalışıyor. Bize de bu dostluğun keyfini sürmek kalıyor.

Lezzetli molalar yaratmanın mutluluğu

Uzaklara gitmenin hayalini kurmak ya da doğanın kollarına kendimizi bırakmak… Böyle zamanların ortak yanı; gerçek bir ‘molaya’ ihtiyaç duymamız. Zorlayıcı anlarla harmanlanmış gündelik hayatın içerisinde dinlendirici ve rahatlatıcı bir molaya ihtiyaç duyduğumuzda, kendimizle baş başa kalabildiğimiz bir meditasyon seansı, kısa bir kahve molası ya da sevdiğimiz biri ile keyifle geçen bir sohbet bu ihtiyacımıza karşılık verebiliyor. Bu anları taçlandırmak ve çok daha keyifli ve ‘lezzetli’ bir mola vermek içinse Milka, bir kez daha kalplerimizi fethediyor.

Milka çikolatası ağzınızda erirken, başınızı arkaya doğru yaslayıp, o ‘derin’ rahatlamayı hissettiğinizde, kendinizi çok daha iyi hissetmiyor musunuz? İşte tam da bu yüzden Milka, bir çikolatadan çok daha fazlası… Modern dünyanın hızına yetişemediğimizde, telaşında kaybolduğumuzda, getirdiği stresle baş etmeye çalıştığımızda, ihtiyacımız olan şey küçük ve ‘lezzetli’ bir mola.

Bonus: Karar yorgunluğuna tatlı reçete!

Peki, tüm bu güzel anlar hangi Milka lezzetinde saklı? Cevap hepsinde 🙂

Hayatın akışı içerisinde ortalama bir günde onlarca, hatta yüzlerce kez karar vermek zorunda kalıyoruz… Sabah işe giderken ne giyeceğimizden öğlen yemeğinde ne yiyeceğimize, toplantı için en uygun saatten hafta sonu nereye gideceğimize kadar… Dolayısıyla bu kadar çok kararın içinde yorgun düşmemek imkansız. O zaman karar yorgunluğuna iyi gelecek reçetemizi açıklayalım: Mümkün olduğunca seçenekleri azaltmak, öncelikleri belirlemek, zihinsel tazelenme için düzenli ara vermek, olası baskı ve stresi azaltmak için bazı kararları önceden almak (öğlen yemeğinin yeri, sabah giyilecek kıyafetler vb.) ve destek istemek. Ama bu önerilerin muhtemelen işe yaramayacağı bir konu var ki o da; hangi Milka?

Çılgın ruhlar için ağızda dağılan Chips Ahoy kurabiyeleri ile kıtırdayan Milka, meyve sevenlerin damaklarını çatlatacak Çilekli Milka, ruhunu sanatın renkli dokunuşları gibi beslemek isteyenlere özel rengarenk Milka bonibonları, geleneksellikten kopamayanlara Milka Klasik… Seçenek çok ama Milka tatlarına karar vermenin keyfi de bol!

Siz de hayatın akışına Milka çikolatasının akışı ile meydan okumaya hazırsanız, Milka ile daha renkli, daha canlı, daha keyifli anlar biriktirebilir, her anın içinde gizli duran güzelliği yakalayabilirsiniz. Çünkü her anınıza, her modunuza, her molanıza uygun bir Milka var. İster kendinizle baş başa kaldığınız anları ister sevdiklerinizle geçirdiğiniz zamanları en güzel taçlandıracak formül; Milka’nın o kalpleri yumuşatan ve Alpler’den gelen lezzetinde saklı. Milka lezzetlerini keşfetmek ve kendinize özel tatlı anlar yaratmak için hemen tıklayın.

*Bu yazı Milka katkılarıyla hazırlanmıştır.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!