Hayat amacınızın ne olduğunu bulmanın 30 yolu

Çocukken kendisine yöneltilen “Büyüyünce ne olmak istiyorsun?” sorusunu herkes hatırlıyordur. Peki şu an o zaman cevabını verdiğiniz şeyleri mi yapıyorsunuz yoksa hayatınız bambaşka bir yönde mi ilerliyor? Çoğu kişinin bu soruya cevabının hayır olacağını düşünüyoruz desek bu çok da iddialı bir tahmin olmaz.

Çocukken düşünülenler ve şu anda yaptığınız şeyler genellikle birbirini karşılamaz. Hatta bazılarımız bu hayallerinden çok daha uzak bir noktadadır. Kariyerinizde olabilecek en yüksek seviyeye ulaşsanız dahi şu anda bazı şeyler sizi tatmin etmiyor olabilir. Bu da içerisinde bulunduğunuz durumu sizin için son derece çekilmez hale getirebilir. Bunun için de öncelikle hayatınızda en çok istediğiniz ve önem verdiğiniz şeyleri belirlemeniz gerekir.

Öncelikle kendinize “Hayatımda ne istiyorum?” diye sorun. Cevap mutluluk, spirütellik, yaratıcılık ya da hepsi olabilir. Sonrasındaysa hayat amacınızın ne olduğunu düşünün. Hala “Hayatımla ilgili ne yapacağımı bilmiyorum” diyorsanız sizin için hazırladığımız önerilere göz atarak hayat amacınızı bulmaya çalışabilirsiniz.

Kaynak:
liveboldbloom