Hareem Al Sultan: Ünü sınırları aşan Muhteşem Yüzyıl’dan ilham veren sergi

Sosyal yaşamın çok hareketli olduğu Dubai’de özellikle kış aylarında çok fazla etkinlik, konser, beach party ve festivale rastlayabilirsiniz. Ayrıca sanat, moda, sinema alanında birçok etkinlik düzenleniyor ve sürekli yeni sergiler açılıyor. 1 gün içerisinde hangi birine gideceğini şaşırır hale gelebiliyor insan.

Son olarak resmi açılışı 23 Kasım’da yapılan, Muhteşem Yüzyıl dizisinden hareketle oluşturulan Hareem Al Sultan sergisinin kırmızı halı etkinliği vardı. Açıkçası büyük bir ilgi bekliyordum; ama bu kadarını tahmin etmemiştim, sanırım dizi burada da Türkiye’de olduğu kadar çok seviliyor ve izleniyor.

hareem al sultan sergi

Sergi Müdürü Burcu Güney’den aldığım bilgiler doğrultusunda Hareem Al Sultan, Meraas Holding ve İEG Türkiye’nin ortak olduğu bir proje. Kırmızı halıya katılan isimler arasında Burak Özçivit, Meryem Uzerli, Meltem Cumbul ve Timur Savcı’da vardı.

Sergide 14 oda ve 17 hiper realistik heykel bulunuyor.

sergi

Kırmızı halı etkinliği gerçekten görülmeye değerdi, oyunculara halkın ilgisi şahaneydi. Dubai’ye gelen insanlara önerim, kesinlikle sergiyi gezmeleri yönünde.

Uktem Topçu
Harbiye Açık Hava Sahnesi stajında ''Mary Stuart'' oyununun kostümlerini işledikten sonra birkaç hafta parmaklarını kullanamayınca, “nakıştan ellerim yorulacağına biraz da flash’tan gözlerim yorulsun” diyerek, ... Devam