Haftanın tiyatro önerisi ve oyuncularla röportaj: Personas Kuartet

Merhaba sevgili okurlarım, sizler için Zeynep Bartın, Ebru Kaymakçı ve yönetmen İlknur Güneş ile Personas Kuartet oyunu hakkında konuştuk.

Oyundan bahsedecek olursak “Personas Kuartet” İlknur Güneş’in yazıp yönettiği, ilki “Sesler” oyunu olan üçlemenin ikinci oyunudur. Modern dünyada bireylerin kendilerini, hayatı ve düzeni sorgulamaları, oyunda kadın bakış açısıyla anlatılmaktadır.

Farklı statüden ve farklı bakış açılarına sahip iki kadının tüm kadın ve erkekleri temsil eden sohbeti, çağımız insanının içine sıkışıp kaldığı toplumsal roller, statüler, ekonomik, ahlaki ve psikolojik kavramlar üzerinedir. İki kadın da sahnede sürekli kendilerini ifade etmeye, kanıtlamaya ve sadece iyi yönlerini ortaya çıkarmaya çalışırlar. Bireylerin çağımızda iletişimsizliği, duygularını ifade edememeleri, kendilerini iyileştirme çabaları, yakınlaşma korkuları ve onlardan beklenen bireyler gibi olmaya çalışmaları anlatılmaktadır.

Kadınların yanı başında bulunan idleri ise onların gerçekten ne hissettiklerini, ne düşündüklerini ve gerçek davranışlarını oynamakta ve modern insanın arketiplerini ve personalarını açığa çıkarmaktadır.

İLKNUR GÜNEŞ & ZEYNEP BARTIN & EBRU KAYMAKÇI İLE PERSONAS KUARTET OYUNUNU KONUŞTUK!

Oyunu izlemeye gitmeden önce mutlaka YouTube kanalımdaki röportajı izleyin.

Sanatla ve sevgiyle kalın!

İlginizi çekebilir: Haftanın tiyatro önerisi ve oyuncularla röportaj: Sevmekten Öldü Desinler

Aslı Aybars
Sanatçı bir aileye doğduğum için olsa gerek kendimi bildiğimden beri hep tiyatrocu olmak istedim. Tüm arkadaşlarımı toplar kendimizce oyunlar çalışır tüm komşulara gösterimizi duyurur ... Devam