Haftalık motivasyon takvimi: #Corachallenge

motivasyon-coraline

Sevgili Uplifers okuyucuları,

Sosyal medyada beni takip ediyorsanız biliyorsunuzdur, bir sene önce koşudan triatlona geçtim. Triatlon, şu üç branşın bir arada olması demek: yüzme, bisiklet ve koşu. Fiziksel gelişim dışında triatlon yapmak bana daha iyi organize olmayı, daha iyi planlama yapmayı ve daha disiplinli olmayı öğretti. Aslında hayatta bu 3 kavram (organizasyon, plan, disiplin) artı motivasyon ile herhangi bir hedefe ulaşmak mümkün.

Hangi yemeklerin sağlıklı olup olmadığını, zihnimize neyin iyi gelip gelmediğini, daha aktif olmak için ne yapıp yapmamamız gerektiğini biliyoruz. Ancak her zaman, hepsini bir arada yapmak zor olabiliyor. Bazen yeterli motivasyonu da bulamıyoruz. Fakat birbirimize yardımcı olursak o zaman daha kolay olur. Bunun için Instagram üzerinde #corachallenge’ı düzenlemek istedim.

corachallenge

Göreceğiniz gibi, #corachallenge sadece spor ile ilgili bir challenge değil; hayatımızı daha eğlenceli, mutlu ve sağlıklı yaşamak için öneriler de yer alıyor. Hazırsanız pazar günü başlıyoruz! #corachallenge’ın her gün iki veya üç hedefi var. Hedefe ulaştığınız veya gereken hareketi yaptığınız zaman fotoğraf ve videolarınızı #corachallenge etiketini ekleyerek paylaşın. En güzel paylaşımları instastory ve/veya normal post olarak buradan paylaşacağım. 3, 2, 1, başlıyoruz!

Bu arada, spora başlamadan önce lütfen sağlık kontrolü yaptırın.

Coraline Chapatte Sporcu
İsviçreliyim ama neredeyse 10 senedir Türkiye'de oturup çalışıyorum. Neuchatel'de 4 sene ekonomi okudum. İsviçre'de doğan her çocuk bütün sporları küçük yaşta öğrenir. Bu yüzden ... Devam