Güzellik tutkunu Erea Louro’yla, moda ve bloggerlık üzerine

Erea Louro'yla, moda ve bloggerlık üzerine
Erea Louro’yla, moda ve bloggerlık üzerine

All That She Wants blogunun yaratıcısı Erea Louro25 yaşında İspanyol bir moda bloggerı.

Amatör olarak styling yaparak başladığı çekimlerden oldukça iyi sonuçlar alınca kendi blogunu oluşturmaya karar veren Erea, kısa sürede İspanyol basınının da ilgisini çekmeyi ve Elle, Vogue gibi global birçok dergide adından söz ettirmeyi başarmış.

Uplifers Söyleşileri’nin bu haftaki konuğu olan  güzellik tutkunu Erea’ya, bloggerlık ve İspanyol modası hakkında merak ettiklerimizi sorduk.

Erea Louro'yla, moda ve bloggerlık üzerine
Erea Louro’yla, moda ve bloggerlık üzerine

1. Erea Louro kimdir? Bize biraz kendinden bahsedebilir misin?

25 yaşında Madrid’de yaşayan bir bloggerım. Tam bir güzellik tutkunuyum ve güzel olan şeyleri paylaşmaktan büyük keyif alıyorum.

2. Blog yazmaya nasıl başladın? Hikayesini anlatabilir misin?

Blog yazmaya 4 sene önce başladım. Üniversitede iletişim okurken, asıl istediğim şeyin stylist olmak olduğunu biliyordum. Bir süre sonra, hafta sonları fotoğrafçı olmak isteyen bir arkadaşımla bir araya gelip amatör çekimler yapmaya başladık. O, fotoğrafları çekerken, ben de styling ve modellik yapıyordum. Güzel sonuçlar almaya başlayınca bir blog açıp çektiğimiz fotoğrafları paylaşmaya başladım ve insanlar çok sevdi.

3. Bloggerlığın yanı sıra styling de yapıyorsun. Bu ikisi birbirini ne kadar etkiliyor? Yaptığın işte kendi tarzının etkisini görebilir miyiz?

Bence bunların hepsi birbiriyle bağlantılı. Blogumu ilk açtığımda tüm denemeleri kendi üzerimde yapıyordum çünkü bir modelim yoktu. Şu an bir kişisel stil bloguna sahibim.

Başkalarını giydirmek tabii ki çok farklı bir iş. Moda çekimleri yaparken bir konsept yaratmak ve trendlerle oynamak zorundasınız, hoşunuza giden kıyafetleri giymeye pek benzemiyor.

4. İspanya’daki moda kültürü nasıl? Madrid’i diğer moda başkentleriyle kıyasladığında ne gibi benzerlik ya da farklılıklar dikkatini çekiyor?

Konu moda olduğunda bence Madrid bambaşka. Moda sektöründen birçok markaya ve David Delfín, Del Pozo gibi tasarımcılara ev sahipliği yapıyor.

Biraz eleştirmek gerekirse, genç tasarımcıların kendi koleksiyonlarını yaratmak konusunda pek de desteklendiğini söyleyemeyeceğim. Buradaki insanlar kıyafetleri ve alışveriş yapmayı seviyor, ancak modayı bir kültür olarak benimseyebilmiş değiller. Yine de sokaklarda gerçekten stil sahibi insanlarla karşılaşabilirsiniz.

 

İspanyol sokak modası örnekleri 

5. Tarzını nasıl tanımlarsın? Nelerden ilham alırsın?

Eklektik bir tarzım olduğunu düşünüyorum. Farklı desenlerle ve parçalarla oynayarak, sevdiğim şeyleri kişiliğimle uygun şekilde giymekten hoşlanıyorum. Seçimlerim genelde ruh halimle bağlantılı olarak şekilleniyor.

Kendimi bir moda bağımlısı olarak görmüyorum, bir şeyleri sadece trend olduğu için giymek bana göre değil. Önemli olan trendlerle kişiliğinizi ve tarzınızı dengeleyebilmek.

 

6. Tanıdığın ve takip ettiğin Türk modacılar var mı?

Türkiye’de bulunduğum dönemde sokaklarda çok şık insanlarla karşılaştım. Türklerin moda konusunda farklı ve özel bir zevki olduğunu düşünüyorum.

Teknolojiyle oynayarak oldukça modern parçalar ortaya çıkaran Hussein Chalayan’ı oldukça başarılı buluyorum.

7. Uplifers okuyucularına kendi tarzlarını yaratabilmeleri konusunda önerilerin neler?

En önemli ipucu: Kendiniz olun. Sevdiğiniz şeyleri giyin ve modadan keyif almaya bakın.

Bu sezon için önerim ise kesinlikle Aztek baskılı parçalar.

Erea Louro'yla, moda ve bloggerlık üzerine
Erea Louro’yla, moda ve bloggerlık üzerine

Erea’nın blogunu ziyaret etmek için: All That She Wants

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!