Güzel havaların tadını çıkarabileceğiniz 5 kahvaltı adresi

Tüm haftayı ofislerde geçiriyoruz. Bir yolunu bulup stres atmamız lazım. Bunun da en güzel yolu mis gibi bir hafta sonu kahvaltısı değil mi? Eğer siz de benim gibi düşünüyorsanız çok sevdiğiniz ya da henüz keşfetmediğiniz kahvaltı adreslerine bu listeden ulaşabilirsiniz. Ayrıca Reztoran.com kullanıcılarını bir de sürpriz bekliyor! Mayıs ayının sonuna kadar aşağıdaki restoranlarda kahvaltı sonrası kahveniz bizden size ikram. Bunun için Reztoran.com web sitesi, iOS ya da Android uygulamalarından rezervasyon yapmanız yeterli!

Whisper, Arnavutköy
Whisper / Arnavutköy

Son dönemlerde oldukça popüler olan Whisper’ın ambiyansı, müzikleri kokteylleri çok keyifli. Ama anne olmanın verdiği sorumluluklarla cuma ve cumartesi günleri Whisper’a gidemiyorum ne yazık ki. Biliyorsunuz, ya da bilmiyorsanız biz söyleyelim, en az kokteylleri kadar keyifli bir şeyleri daha var; kahvaltıları! Mevsim çilekleri, pancakeler, kiviler, salatalar yok yok. Arzunuza göre ıspanaklı, mantarlı omletleri ve gözlemeleri de tercih edebiliyorsunuz. Ayrıca haftanın her günü kahvaltı mevcut. Hepsi son derece leziz! Reztoran.com’dan rezervasyon yaptığınızı söylerseniz Whisper’da sizleri tatlı ve kahve ikramı bekliyor.

 • Kahvaltı saati: 12.00-15.00
 • Serpme kahvaltı: Kişi başı 60 TL
 • Omlet çeşitleri: 18 TL
 • Gözleme çeşitleri: 18 TL
Bridge Restaurant, Üsküdar
Bridge Restaurant / Üsküdar

‘Pazar kahvaltımı şöyle güzel bir manzaraya karşı yapmak istiyorum’ derseniz bu öneri Anadolu Yakasından. Özellikle kalabalık aileler çok seviyor. Açık büfe kahvaltıda yer alan tatlardan bazıları şöyle; cevizli, sebzeli, soğanlı yöresel ekmekler, 15 çeşit yöresel peynir, petek bal, ev yapımı reçeller… Bir de Bridge Restaurant’ın spesiyali Isırganlı Köfte! Çaylar ve tüm içecekler sınırsız.

 • Kahvaltı saati: 10.00-14.00
 • Kahvaltı fiyatı: Kişi başı 60 TL. 0-6 yaş çocuklar ücretsiz, 6-12 yaş çocuklar ise %50 indirimli.
Arada Cafe, Tophane
Arada Cafe / Tophane

Arada Cafe’ye yolunuz düşmüş müydü? Eğer düşmediyse Tophane’nin ara sokaklarına saklanmış Arada Cafe’nin kahvaltısı nefis! Lübnan mutfağından lezzetler hakim. Falafel, geleneksel zeytin tabağı, muhammara, kabaklı börek bu lezzetlerden bazıları. Ayrıca pişiler, menemenler omletler de var. Çay sınırsız. En güzel taraflarından biri de mekanın renkli tasarımı.

 • Kahvaltı saati: Arada’da saat sınırı yok, akşama kadar hangi saatte giderseniz kahvaltı var!
 • Kahvaltı fiyatı: İki kişilik serpme kahvaltı 62 TL. 0-7 yaş arası çocukları için ücretsiz.
 • Mini kahvaltı tabağaı: 17 TL
 • Kaşarlı Menemen: 14 TL
Avlu, Yeniköy
Avlu / Yeniköy

Ev yapımı reçeller, Bodrum’un yöresel zeytinleri, Antakya zahteriyle pazar kahvaltınızı Avlu Yeniköy’ün meyve ağaçlı bahçesinde yapabilirsiniz. Avlu’nun atmosferi ve dizaynı sizi İstanbul’un gri havasından bir günlüğüne bile olsa koparmayı başarıyor. Bu yüzden şimdiden müdavimleri var. Kendi fırınlarından ekmek çeşitleri, poğaçaları çok seviliyor. Pazar çaylarını ayrı sevenler için de belirtelim çaylar sınırsız. İsteğinize göre pancake, gronola ve omlet çeşitlerini de tercih edebilirsiniz.

 • Kahvaltı saati: 08.00-16.00
 • Kahvaltı fiyatı: Serpme kahvaltının kişi başı fiyatı 40 TL, iki kişi 75 TL, 0-7 yaş arası çocuklar için ücretsiz, 7-12 yaş arası çocuklar için %50 indirimli
 • Pancake: 10 TL
mittag, Sarıyer
mittag / Sarıyer

mittag şehrin yenilerinden ve öğle yemeği için keşfettiğimiz adreslerden biri. Mutfak Sanatları Akademisi mezunu şef Fatma Yıldırım her gün için farklı menüler hazırlıyor misafirlerine. Cumartesi günleri kahvaltıları ve pazar günü açık büfe brunchları var. İstiridye Mantarlı Omleti deneyin deriz. Brunch ise mevsime göre değişiyor. Peynir büfeleri çok zengin. Zeytinler Antakya’dan geliyor. Peynirli kiş, ıslak kek, portakallı narlı maydanoz salatası, muhammara bunlardan sadece birkaçı. Portakal suyu sınırsız!

 • Cumartesi kahvaltı saati: 10.30-14.30, a la carte
 • Pazar brunchı: kişi başı 64 TL, açık büfe
 • İstiridyeli Mantarlı Omlet: 20 TL

İlginizi çekebilir: Doğum günü kutlamaları için 10 alternatif mekan

Irmak Dönmez Büyümez
Çocukluğumdan beri hayalini kurduğum tek şey doktor olmaktı. Viyana’da 4 yıl tıp okudum. Ama her hayal her zaman mutluluğa taşımıyor. Tıp okumayı bırakıp ardından ... Devam