Günlük burç yorumları: 21 Eylül

Koç Burcu

Birden fazla şeyle ilgilenmek, dikkatinizin dağılmasına neden olabiliyor. Bazen durup olayların derinine inmek, detaylara odaklanmak daha iyi olabilir. Bugün biraz yavaş ama daha derin sularda ilerleyebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Gelişim, bazılarımız için özel ilgi alanı. Bazılarımız için dönemsel bir zorunluluk. Kimimiz için çok anlam ifade etmeyen bir kavram da olabilir. Aslında, eğer yerinde saymaya ilişkin çok becerikli bir direnişimiz yoksa, herhangi bir çabamız olmadığında dahi, zaman ve dış etkenlerin değişimi sebebiyle zaten gelişim içinde oluyoruz. “Kendinizi geliştirmek istediğiniz alanda veriminizi artıracak öneriler

Boğa Burcu

Ay, Koç burcuna doğru ilerliyor. Bu da daha özgür, kendi başınıza buyruk adımlar anlamına geliyor. Uzun zamandır hayalini kurduğunuz, beklettiğiniz şeyler için adım atmanın tam zamanı.

Uplifers önerisi: Cesaret demek korkmamak demek değilmiş. Cesaret, korkularına rağmen devam edebilmekmiş. Ben eskiden cesareti korkusuzluk sanırdım. Büyük bir hayranlık duyardım cesaretli gördüğüm kişilere. Özenirdim. Yeni yeni öğreniyorum ki aslında onların da hiçbirimizden farkı yokmuş. Onların da korkuları en az bizimkiler kadar varmış. “Korkudan cesarete giden yol: Korkulara rağmen devam etmek

İkizler Burcu

Burcunuzun yönetici gezegeni Merkür, sizden dönüşüm bekleyen Pluto ile zorlayıcı bir açı oluşturuyor. Konuşulmayan konular, uzun zamandır içinize attığınız duygular bugün su yüzüne çıkabilir. Olası gerginliklerden kaçınmakta fayda var. 

Uplifers önerisi: Psikolojik sağlamlık, pozitif psikolojinin çalıştığı konulardan biri. Zor durumlar karşısında adeta bir hacıyatmaz gibi yeniden ayağa kalkma ve toparlanma yeteneği olarak tanımlanıyor. “Psikolojik sağlamlık nedir: Duygusal dayanıklılığı yüksek kişilerin 14 özelliği

Yengeç Burcu

Ay’ın Koç burcundaki konumu, özellikle kariyerinizle ilgili konularda daha cesur ve girişimci olmanızı sağlıyor. Yeni projelere başlamak, yeni bir adım atmak için harika bir gün. 

Uplifers önerisi: Amerikan sinemasında sıkça gördüğümüz, hayatta hep başarısız olmuş, yeterince zeki, havalı, girişken olmayan karakterler için kullanılan bir sıfattır loser. Loser, yani kaybeden, beceriksiz ve bir türlü dikiş tutturamayan kişidir. Kazanan ise, hedeflerini gerçekleştirmiş, başarmış kişidir. Kazanan ya da kaybeden olmak da tamamen “hayat oyununu” hangi tarafta oynadığınıza bağlıdır. “Kazanan mısın kaybeden mi: Hayat oyununda hangi taraftasın?

Aslan Burcu

Ay’ın macera meraklısı Koç burcundaki konumu, sizi de her zamankinden aktif, hareketli bir insana dönüştürmüş olabilir. Bugün bur enerjinizi geleceğe dair planlar yapmak için kullanabilirsiniz. Ancak dikkat edin; bu aktif dönem bir yandan ilişkilerinizde gerginliklere neden olabilir. 

Uplifers önerisi: Diğer insanların yanındayken bacaklarınızın, ellerinizin ya da yüz ifadenizin nasıl olduğuna ne kadar dikkat ediyorsunuz? Birçoğumuz için bir taraftan karşımızdakini dinleyip, söyleyeceklerimizi düşünüp, konuşmaya çalışırken, bir taraftan bedenimizi ve hareketlerimizi kontrol edebilmek yoğun bir dikkat, odaklanma ve ileri düzey iletişim becerisi gerektiriyor. “Kişilerarası iletişimde beden dilinizle ilgili dikkat etmeniz gereken 10 alışkanlık

Başak Burcu

Burcunuzun yönetici gezegeni olan Merkür, Pluto ile keskin bir açı yapıyor. Bu durum, bazı gizli kalmış gerginlikleri ortaya çıkarabilir. Belki çok derin sohbetlere girmemek iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Diğer insanların yanındayken bacaklarınızın, ellerinizin ya da yüz ifadenizin nasıl olduğuna ne kadar dikkat ediyorsunuz? Birçoğumuz için bir taraftan karşımızdakini dinleyip, söyleyeceklerimizi düşünüp, konuşmaya çalışırken, bir taraftan bedenimizi ve hareketlerimizi kontrol edebilmek yoğun bir dikkat, odaklanma ve ileri düzey iletişim becerisi gerektiriyor. “Kişilerarası iletişimde beden dilinizle ilgili dikkat etmeniz gereken 10 alışkanlık

Terazi Burcu

İlişkilerinizde genellikle kibar, nazik, anlayışlı ve yumuşak başlı birisiniz. Ancak Merkür ve Pluto arasındaki zorlayıcı açı, sizin de arkadaşlık ilişkilerinizi etkiliyor. Ağzınızdan çıkan sözler konusunda maksimum özen göstermelisiniz. 

Uplifers önerisi: Kullandığımız dil, konuşmanın akışını ve karşıdaki insanın duygularını önemli ölçüde şekillendirir. Doğru iletişim ve dil ile kolaylıkla yönetebileceğiniz bir tartışma, yanlış iletişim ve yanlış dil kullanımı ile çok daha olumsuz yerlere gidebilir. “Tartışmaları yönetmeyi öğrenin: “Ben dili” nedir?

Akrep Burcu

Merkür ve Pluto arasındaki zorlayıcı açı sizi de etkiliyor. Bazen en karanlık düşüncelerinizi bile bir arkadaşınızla paylaşmak size iyi gelebilir. Kendinizi benzer bir durumda bulabilirsiniz. Böyle zamanlarda kimle paylaştığınıza dikkat etmelisiniz. 

Uplifers önerisi:  Arkadaş sandığınız insanların en azından yarısının sizi arkadaş olarak gördüğünü mü düşünüyorsunuz? Belli ki birçoğumuzun içgüdüleri, tahminleri ve sezgileri gerçeklerden çok uzak. “Arkadaş sandığınız kişiler acaba sizin gerçekten arkadaşınız mı?

Yay Burcu

Gökyüzündeki hareketlilik sizin de ruh halinizi belirliyor. Bugün kendinizi bir ikilemin tam ortasında bulabilirsiniz. Bir yanda aklın gelen fikri hemen uygulamak isteyen, bir yanda da biraz sakin kalıp düşüncelerini gözlemlemek isteyen bir siz varsınız. Bu ikilemi kendinize biraz dışarıdan bakarak çözebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Eğer kafanızı kurcalayan önemli bir karar alma dönemindeyseniz mindfulness uygulayarak bu dönemi en verimli şekilde geçirmeniz mümkün. Zihninizi dağıtmadan, sahip olduğunuz potansiyelinizin maksimum seviyesine ulaşması için tek gizli silahınız “odak”. Peki bu süreçte adımlarınız nasıl olmalı? “Mindfulness ile verimli karar verme ve sorun çözme

Oğlak Burcu

Hareketli bir Oğlak burcu olarak ne zaman durmanız gerektiğini kestirmek sizin için biraz zor olabilir. Aslında bugün, evinizle ilgili konulara odaklanmak için harika bir gün. Ancak dikkat edin, gizli kalmış bir gerilim beklemediğiniz bir anda ortaya çıkabilir. 

Uplifers önerisi: Her şey sessizleşmeye başlıyor. Şehrin gürültüsü, sokaktaki otomobilin kornası, üst kattaki komşunun bağırarak konuşmaları, yan evdeki bebeğin ağlama sesleri uzaklaşırken, bana doğru yaklaşan sessizliğin sesini inceden inceye işitmeye başlıyorum. Önce fısıltı ile konuşmaya başlıyor, sonra yan odadan birinin benimle konuşmaya çalışması gibi mırıltılar şekline geçiyor. Daha fazla duyuyorum ama tam işitemiyorum. Şimdi sessizliğin içindeki ses oluyor. Artık daha net duymaya, hatta işitmeye başlıyorum. Ve sonra fark ediyorum ki o ses aslında bana ait. “Kendinizle buluşmanız var, gecikmeyin: Zen meditasyonu nedir?”

Kova Burcu

Ay’ın Koç burcunda olması, sizi de biraz daha hareketli yapıyor. Bekleyen telefon görüşmeleri, cevaplanmamış mail’leri tamamlamak için harika bir gün. Ancak dikkat edin, geçmişin tozlu sayfalarında bekleyen gerginlikler bugün ortaya çıkabilir. 

Uplifers önerisi: İç huzur; mental ve ruhani açıdan huzurluyken, aynı zamanda duygularımızla da senkronize olma halidir diyebiliriz. Yeterli bilgi ve anlayışa sahip olarak, kişinin stresli ve zorlayıcı dönemlerde sakin kalabilmesi ve sağlıklı düşünebilmesi için çok önemli bir özellik. “İç huzuru yaratmak: Sakinliğe giden 40 yol

Balık Burcu

Bir Balık burcu olarak sizin için duygularınızı anlatmak pek kolay olmayabilir. Ancak gökyüzündeki hareketlilik, sizi hissettiklerinizle ilgili kendinizi ifade etmek için cesaretlendiriyor. Kararlı bir şekilde düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Duyguları paylaşabildikçe insan insana yakınlaşır. Üzgün olduğunuzu, kıskandığınızı, kızdığınızı, utandığınızı, suçluluk duygusuyla kendinizi dövdüğünüzü, öfkenizi, nefretinizden kin, intikam güttüğünüzü ifade edebilir misiniz? Tüm duygularınızı, korkularınızı korkmadan, karşınızdaki kişi “sizin hakkınızda ne düşünür?” diye düşünmeden, hesap kitap yapmadan olabildiğince doğal ifade edebilir misiniz? “Paylaşmak yakınlaştırır: Duygularınızı ifade edebildiğinizi düşünüyor musunuz?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!