Türkiye’nin ilk Instagram dizisi yayında: Pandemik polisiye hikayesi “Gün On4”

Sosyal medyada online eğitimlerden canlı yayınlara koştuğumuz koronavirüs salgını süresince kısıtlanan imkanlar, dizi ve sinema endüstrisinde de yaratıcılığın sınırlarını zorluyor. Türkiye’de ilk defa uygulanan bir teknikle çekilen mini dizi Gün On4, Instagram üzerinden 21 Mayıs Perşembe akşamı saat 21:00’de ilk bölümüyle yayına girecek; dizinin çekimleriyse tamamen evden gerçekleştirildi. Karantina günlerinde birbirine dokunmadan dizi ve film yapabilmenin mümkün olduğunu gösteren “pandemik polisiye” Gün On4, durma noktasına gelen dizi ve film sektörü için yeni bir umut ışığı olacak gibi görünüyor.

 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Meraklı Filmler (@meraklifilmler)’in paylaştığı bir gönderi ()

“Pandemik Polisiye” hikayesi

21 Mayıs’ta Meraklı Filmler Instagram hesabı üzerinden seyirciyle buluşan mini dizi Gün On4, koronavirüs teşhisi konan ancak hastalığı evinde tedavi görerek atlatan Komiser Gazanfer ve ekibinin karantina günlerinde şüpheli bir intihar vakasının izini sürme hikayesini anlatıyor. Yurt dışından dönen Komiser Yardımcısı Sevin, 14 günlük karantina süresini geçirmesi için bir yurda yerleştiriliyor. Sevin’le birlikte aynı uçakta gelen yolculardan biri, yerleştirildiği yurtta intihar ediyor, ancak arkasında bir çok soru işareti bırakarak.

Gün On4’ün kadrosunda kimler var?

Dizinin oyuncu kadrosunda Muhammet Uzuner, Güneş Zavrak ve Emrullah Çakay yer alıyor. Filmin yönetmen koltuğunda Şahin Altuğ otururken, yapımcılığını ise Meraklı Filmler ve Orhan Erkal üstleniyor.

21 Mayıs’ta saat 21:00’de ilk bölümüyle seyirciyle buluşacak olan dizi, Meraklı Filmler Instagram hesabı üzerinden IG TV’den yayımlandıktan 24 saat sonra da Meraklı Filmler’in YouTube hesabından izlenebilecek.

Türkiye’de bir ilk: Instagram dizisi

Her bir bölümü 8 dakika olan ve 10 bölümden oluşan mini dizi, birçok anlamda Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyor. Dizinin üç oyuncusu da gerçek hayatta birbirlerinden uzakta bulunuyor. Oyuncular karantina günlerini Datça, İsviçre ve İstanbul’da geçiriyor. Teknik ekip İstanbul’da bulunurken, dizinin müziklerini yapan Ali Seval ise Londra’da yaşıyor. Gün On4 aynı zamanda Türkiye’de IG TV üzerinden yayımlanan ilk dizi olma özelliği taşıyor.

Diziyle ilgili detaylı bilgiye http://meraklifilmler.com/ internet sitesinden ve Meraklı Filmler Instagram hesabından ulaşmak mümkün.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!