Gün içinde daha aktif kalabilmek için zamanı yeniden tasarlamanın yolları

Ardı arkası kesilmeyen mailler, sonu görünmeksizin uzayıp giden yapılacaklar listesi, sürekli olarak bir yerlere yetişme çabası, zamansızlık, stres… Kabul etmeliyiz ki kaotik şehir hayatında sağlıklı yaşam alışkanlıklarını hayatımıza adapte edebilmek ve sürdürebilmek ekstra efor, planlama ve ‘zaman’ gerektiren bir iş. Sağlıklı bir bedene ve zihne sahip olabilmek içinse sağlıklı alışkanlıklar edinmek ve bu alışkanlıkları kararlılıkla sürdürmek şart. Tüm bunları göz önünde bulundurduğumuzda, bedenimizin ve zihnimizin ihtiyaçlarını karşılamak, hem fiziksel hem de ruhsal iyi oluşumuzu desteklemek ve olası sağlık problemlerini en aza indirebilmek için hareketli ve aktif bir yaşam tarzı benimseyebilmemiz son derece önemli. Ancak hareket etmenin bütünsel sağlığımızı desteklemek için çok büyük önem taşıdığının farkında olsak da, düzenli spor yapmak için gerekli enerjiyi bulmak veya işle ilgili sorumluluklarımız arasında hareket edebileceğimiz aktivitelere zaman ayırmak her zaman kolay olmayabiliyor.

Tüm bu engellere meydan okumak ve hareket etmek için yeterli ‘zamana’ sahip olmadığınızı düşünüyorsanız; hareket etmek için uygun zamanın gelmesini beklemek yerine günlük programınızdaki küçük zaman aralıklarını etkili şekilde değerlendirebilir, yani zamanınızı yeniden tasarlayabilirsiniz.

Aktif kalabilmek için profesyonel bir sporcu olmanız, egzersiz yapmak için mesainizin bitmesini beklemeniz, işe spor kıyafetleriyle gitmeniz ya da zorlayıcı antrenmanlar yapmanız gerekmiyor. Günlük rutinlerinize kolayca ekleyebileceğiniz bir kaç değişiklik zamanınızı yeniden tasarlayarak daha aktif bir yaşam sürmenize yardımcı olabilir. Nasıl mı? İşte gün içinde daha aktif kalabilmek için zamanı yeniden tasarlamanın yolları:

Uyanma saatinizi erkene çekin

Alarmınızı her zamankinden sadece yarım saat daha erkene kurmanızın bile, hem sabahları hem de gününüzün geri kalanını daha verimli geçirmenizi sağlayacağını biliyor muydunuz? İşe yetişmek için alelacele giyinip sadece evden çıkmaya odaklanmak yerine, kendinize ayırabileceğiniz yarım saatlik bir zaman dilimi yaratabilir; kısa bir yürüyüş, 15 dakikalık bir yoga akışı ya da meditasyonla güne çok daha enerjik ve stresten arınmış şekilde başlayabilirsiniz. 

Su içme ve egzersiz yapma zamanı gibi günlük hedefler belirleyen ve sağlıklı alışkanlıklar geliştirmenize yardımcı olmak için hatırlatmalar yapan HUAWEI WATCH GT 3 ile güne enerjik bir başlangıç yaparak sağlıklı yaşam hedeflerinizle tutarlı bir program oluşturabilirsiniz.

Rutin oluşturun

Spor salonuna gitmeyi, açık havada koşmayı ya da ev ortamında egzersiz yapmayı tercih ediyor olabilirsiniz. Her anınızda sizinle olacak ve farklı egzersiz çeşitlerini denemek için size ilham verecek bir akıllı asistan, zamanınızı başarılı bir şekilde yönetmeniz ve düzenli bir egzersiz rutini oluşturmanız için size fazlasıyla yardımcı olabilir.

Sabahları evden çıkmadan ya da çalışmaya başlamadan önce kısa bir yürüyüş yapmak, iş çıkışında spor salonunda ağırlık çalışmak veya uykuya geçişinizi kolaylaştıracak yoga egzersizleriyle esnemek gibi aktif yaşam alışkanlıklarını rutine dönüştürmenize yardımcı olan, her anınıza ayak uydurabilen ve hem spor hem şık tarzıyla girdiğiniz tüm ortamlara yakışan HUAWEI WATCH GT 3 ile hareket odaklı aktiviteleri günün her saatine entegre edebilmeniz mümkün.

Spora ayırdığınız zamanı eğlenceli hale getirin

Spor yaparken canınızın sıkıldığını düşündüğünüz için bir türlü spora gitmek içinizden gelmiyorsa ve sürekli erteliyorsanız, egzersiz yaparken geçirdiğiniz zamana biraz eğlence katarak kendinizi çok daha kolay motive edebilirsiniz. Yürüyüş yaparken podcast dinlemek, en sevdiğiniz şarkıları açıp özgürce dans ederek ter atmak, koltuk minderlerini bir ‘extreme park’ oluşturacak şekilde etrafa dağıtmak ve zamanla yarıştığınız bir oyun tasarlamak gibi pek çok alternatif yardımıyla, hareketi eğlenceyle birleştirerek yaşamınıza dahil edebilirsiniz.

Bu noktada antrenmanlarınızı bölmeden istediğiniz müzikleri dinlemenizi sağlayan, gelişmiş teknolojiye sahip bir akıllı saatten yardım alabilirsiniz. HUAWEI WATCH GT 3’ün spor yaparken dilediğiniz müzikler arasında geçiş yapabilmenizi sağlayan özelliği ile canınız sıkılmadan egzersizlerinize devam edebilirsiniz. Ayrıca, koşu bandı, eliptik bisiklet, ergometre gibi farklı ekipmanlara akıllı saatinizi bağlayarak HUAWEI Health uygulamasıyla senkronize edebilir, egzersiz durumunuzu eş zamanlı olarak değerlendirebilir ve gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz. 

Adım sayınızı takip edin

Günlük adım sayınızı artırmak kilonuzu korumaya, bağışıklığınızı güçlendirmeye, yaşam kalitenizi yükseltmeye ve bu sayede çok daha iyi hissetmenize yardımcı olabilir. Adım sayınızı artırmak için evden 10 dakika daha erken çıkarak arabanızı bir arka sokağa park edip sabah yürüyüşünüzü aradan çıkarabilir ya da evinize yakın olduğu için her zaman alışveriş yaptığınız yere gitmek yerine biraz daha uzaktaki bir markete yürüyerek gidebilirsiniz.

Dünya Sağlık Örgütü’ne göre sağlıklı bir yaşama sahip olmak için günde en az 7500 adım atmanız gerekiyor. Bu rakamı kendiniz için hedef olarak belirleyebilir, adım sayınızı gerçek zamanlı takip etmenizi sağlayan HUAWEI WATCH GT 3 ile adım sayınızı dilediğiniz zaman kontrol edebilir ve daha fazla adım atmak için kendinizi motive edebilirsiniz. 

Mola zamanlarınızı iyi değerlendirin

Tüm gün hareketsiz kalmış, masa başında veya bilgisayar karşısında kasılmış bedeninizi rahatlatmak için mola zamanlarınızı da aktif şekilde değerlendirebilmeniz son derece önemli. Zamanı yeniden tasarlamaktan kastımız aslında kendinize vakit yaratmak ve sadece kendinize ait olan, dilediğinizce doldurabileceğiniz mola zamanlarınız hareket etmek için bulunmaz bir fırsat!

Öğle arasında yapacağınız kısa bir yürüyüş, masa başı yogası, esneme hareketleri, asansör yerine merdivenleri kullanmak gibi pek çok aktiviteyi çalışırken de sürdürebilmeniz mümkün. Cep telefonunuzla konuşurken ya da kameranız kapalı şekilde katılabileceğiniz toplantılarınız sırasında ofiste ya da bulunduğunuz yerde yürüyerek tur atabilir, kahve almak ya da tuvalete gitmek için kendi katınızı değil bir üst katı tercih edebilirsiniz. Mola zamanları hareket etmek için çok kısa gibi görünse de, bu kısa aralıkları aktif kalabileceğiniz aktivitelerle doldurduğunuzda günlük hareket ihtiyacınızı fazlasıyla karşılayabilmeniz mümkün.

Hafta sonu planlarınızda değişiklik yapın

Yeni lezzetler tatmak, sinemada heyecanlı bir film izlemek veya arkadaşlarınızı görmek için yaptığınız hafta sonu planlarınıza biraz daha “hareket” eklemeye ne dersiniz? Arkadaşlarınızla buluşmak için geniş yürüyüş parkurları olan mekanları seçebilir veya doğada uzun yürüyüşler eşliğinde sohbet edebileceğiniz yeni yerler keşfedebilirsiniz. Daha önce denemediğiniz kano, kürek, trekking, kaya tırmanışı ya da paten kayma gibi sporlarla tanışabileceğiniz yerleri araştırabilir ve arkadaşlarınızla birlikte denemek için plan yapabilirsiniz.

Farklı egzersiz türlerini deneyin

Aktif bir yaşamı alışkanlık haline getirebilmek için “zevk aldığınız” egzersiz türlerini keşfetmeniz de son derece önemli. Arkadaş grubunuz “spor yapmak”tan bahsederken tarifi zor bir huzursuzluk hissediyorsanız, sebebi henüz kendinize en uygun egzersiz türünü bulamamış olmanız olabilir. Koşu, yürüyüş, yoga, yüzme ve daha birçok seçenekten size uygun olan egzersiz türünü bulmaya çalışırken her farklı türde size ayak uyduracak HUAWEI WATCH GT 3’ün 100’den fazla egzersiz modunu desteklemesi sayesinde spor alışkanlıklarınızı sınırlandırmadan, özgürce hareket edebilir ve egzersizleriniz boyunca vücudunuzdaki değişimleri takip edebilirsiniz.

Farklı spor türlerini denemek için size ilham verecek HUAWEI WATCH GT 3, zamanınızı başarılı bir şekilde yönetmeniz ve düzenli bir egzersiz rutini oluşturmanız için tüm özellikleri bir arada sunuyor. İster havuza dalın, ister sahada ter atın; yepyeni bir egzersiz deneyimi sunan HUAWEI WATCH GT 3  ile antrenmanlarınızın keyfini sonuna kadar çıkarabilirsiniz.

Giyilebilir teknolojilerden faydalanın

Aktif bir yaşam sürmek için alışkanlıklarınızı, egzersiz tercihlerinizi gözden geçirirken hem zamanı etkili kullanıp kullanmadığınızı hem de hareketlerinizin verimini değerlendirmenize yardımcı olacak giyilebilir teknolojilerden faydalanabilirsiniz. Yaptığınız farklı egzersiz türlerini algılayabilen, nabız, kalp atış hızı gibi yaşamsal fonksiyonlarınızın takibini yapabilen ve en önemlisi temponuza ayak uydurarak her an yanınızda olan HUAWEI WATCH GT 3 ile çok daha verimli, sağlıklı ve keyifli egzersiz alışkanlıkları geliştirebilirsiniz.

‘Hareketli olmak için spor giyinmek gerekir.’ klişesini bir kenara bırakın

Hem günlük tüm aktivitelerinizi doğru şekilde ölçerek hareket motivasyonunuzu artıracak hem de şıklığınızdan ödün vermeden sağlayacak son teknoloji ürünü bir akıllı saat, aktif yaşamınızı tarzınızla buluşturmanıza yardımcı olabilir. Sadece “spor” değil aynı zamanda “şık” duruşu ile tüm kombinlerinizi tamamlayacak bir duruş sergileyen HUAWEI WATCH GT 3’ü antrenmanlarınızda olduğu kadar toplantılarınızda, iş görüşmelerinizde ya da arkadaş buluşmalarınızda tercih edebilir ve hareket etmeyi spora gitmekle sınırlandırmadan, çok daha aktif bir yaşam sürdürebilirsiniz.

Her ortamda kendinizi ön plana çıkarmanızı sağlayan cilt dostu Viton kayışlardan zarif Milano kayışlarına zengin kayış çeşitleri sunan ve minimalist tasarımı ile göz dolduran HUAWEI WATCH GT 3, bildiğiniz tüm akıllı saatlerin ötesine geçmeyi başarıyor. Klasik saat görünümünün altında değişen ihtiyaçlarınıza cevap veren bu akıllı saat her ortamda kurtarıcınız olabilecek zamansal dokunuşlar sunuyor. Aktif yaşamınızı tarzınızla da uyumlu hale getirmenize ve sahip olduğunuz en değerli şey olan zamanı daha verimli kullanabilmenize yardımcı olacak HUAWEI Watch GT 3’le hemen tanışmak için tıklayın.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!