Gözler üzerinizde: Stilinizle dikkatleri üzerinize çekmenizi sağlayacak aksesuar kullanım tüyoları

Dış görünüşünüzle çevrenizdekileri etkilemek, dikkatleri üzerinize çekmek mi istiyorsunuz? Bunu sadece güzel bir kıyafetle sağlamak mümkün değil. İncelikler detaylarda saklıdır ve tek bir aksesuar bile görünüşünüzde büyük farklılıklar yaratabilir. Aksesuarların bu büyüleyici etkisinden faydalanmanın sırrı ise onları nasıl kullanacağınızı bilmekte gizli.

İşte ufak bir pırıltıyla bile dikkatleri üzerinize çekmenizi sağlayacak aksesuar kullanım tüyoları:

1. Takılarınızı modernize edin

Aksesuar trendleri değişiyor olsa da; bir anlam ifade eden ve manevi değeri de olan takılar, hayat boyu vazgeçilmez olmayı başarıyor. Örneğin son dönemde tasarımlarda sık sık gördüğümüz Fatma Ana Eli gibi manevi değerleri günümüzün modern tasarımlarına yansıtan takıları tercih edebilir; ya da sizin için değerli olan takıları stilinize uygun hale getirerek kullanabilirsiniz.

2. Günlük takılarınızı, özel parçalarla kombinlemekten korkmayın

Takılarınız stilizin,dolayısıyla kişiliğinizin bir parçasıdır; eğer bir de sık sık kullandığınız ve sizinle özdeşleşen takılarınız varsa. Bu yüzden günlük ve sık kullandığınız takılarınızı, özel parçalarla kombinlemekten çekinmeyin. Böylelikle en sevdiğiniz aksesuarlarınızı, en özel anlarınızda da yanınızda taşıyabilirsiniz.

3. Farklılıkları bir arada kullanmaktan çekinmeyin

Beyaz, sarı, rose, altın, pırlanta… Farklı materyal ve renklerdeki aksesuarları bir arada kullanmaktan korkmayın. Sevdiğiniz bir kombin bulana kadar istediğiniz gibi karıştırın. Tüm yüzüklerinizi bir arada kullanabilir veya boynunuza beyaz altın, sarı altın ve rose altından yapılmış farklı renkte kolyeler takabilirsiniz.

Altınbaş All Eyes On You
4. Birden fazla takı kullanmayı seviyorsanız, parçalar arasında uyum sağlamaya çalışın

Less is more” kuralı, her koşulda geçerli olmayabilir; özellikle de söz konusu aksesuar olduğunda… Birden fazla takıyı bir arada kullanmanın püf noktası ise şöyle: Seçtiğiniz her bir parçanın dış görünümünüze değer kattığından emin olun.

Altınbaş All Eyes On You

Örneğin söz konusu kolyeler olduğunda, sayıyı istediğiniz kadar artırabilirsiniz. Hatta ne kadar çok, o kadar iyi bile denilebilir. Üstelik bu kolyeler aynı renkte, aynı uzunlukta olmak zorunda değil.

5. Küçük ve ince yüzükleri bir arada kullanın, büyük yüzükleri tek başına

Büyük yüzükler karşınızdakinin dikkatini ilk bakışta çekebileceğinden, birden fazla büyük yüzüğü bir arada kullanmanız abartılı bir görünüm yaratabilir. Ne var ki bu durum küçük yüzükler için geçerli değil. Dikkatli gözlerin ilgisini çeken, şık ve zarif küçük yüzüklerinizi bir arada kullanabilir, farklı parmaklarınıza farklı yüzükler takarak stilinize yaratıcı bir dokunuş yapabilirsiniz.

Altınbaş All Eyes On You
6. Takı seçimi yaparken sizin için özel bir anlamı olan parçalara yönelin

Takılarınızı seçerken, sizin için anlamı olan bir tasarım seçmeye özen gösterin. Böylelikle üzerinizdeki her bir aksesuarla ayrı hikaye yaratabilir, takılarınızın sizinle daha çok bütünleşmesine fırsat verebilirsiniz. Bu uyumu hem takılarınızın üzerindeki taşlar hem de tasarım öğelerinde arayabilirsiniz. Örneğin yeşil rengin sizin için uğurlu olduğuna inanıyorsanız, zümrüt taşının kullanıldığı takıları tercih edin. Halka, göz figürü gibi tasarımların sizin için bir hikayesi varsa, bu hikayenin peşinden gitmeyi ihmal etmeyin.

Altınbaş All Eyes On You
7. Kendi yaratıcı gücünüzü hafife almayın

Aksesuar kullanırken kendi yaratıcılığınızı asla hafife almayın. Eğer üzerinizde taşıdığınız aksesuarlar size kendinizi iyi hissettiriyorsa, bu pozitif etki etrafınızdakilere de yansıyacaktır. Bunun dışında, yaratıcılığınızı kullanarak aksesuarlarınızı dönüştürebilirsiniz. Uzun zamandır kullanmadığınız bir yüzüğünüzü, kolye ucu olarak kullanabilir, bilekliklerinizden halhal yapabilirsiniz.

8. Kaliteli ve zamansız parçalar her zaman kurtarıcıdır

Eğer takılarınızdan sıkıldıysanız ve biraz değişiklik istiyorsanız, zamansız parçaların her zaman kurtarıcı olduğunu unutmayın. Biraz daha trendy parçalar kullanmak istiyorsanız, bu sefer de kaliteden ödün vermemeye dikkat edin. Nedeni çok basit; kaliteli bir takıyı ne kadar modern bir parça olursa olsun uzun süre kullanabilirsiniz. Kaliteli bir takı, zaman geçse de değerinden hiçbir şey kaybetmez.

Tüm gözler üzerinizde: Altınbaş’tan yeni All Eyes On You Koleksiyonu

 

Yenilikçi ve estetik tasarımlarıyla göz dolduran Altınbaş, “Fatma Ana Eli” ve “Göz” figürünü günümüz modern anlayışıyla harmanladığı “All Eyes On You” koleksiyonununu kadınların beğenisine sunuyor. Altınbaş’ın 14 ayar pırlantadan oluşan “All Eyes On You” koleksiyonuna tüm Altınbaş mağazalarından ve altinbas.com adresinden ulaşmak mümkün.

Bu içerik Altınbaş katkılarıyla hazırlanmıştır.

Altınbaş Mücevherat
Küçük bir hareket dünyaları anlatır.
Advertisement