Gömlek elbiseler ile yazdan kalma esintiler şimdi ofiste

Yaz mevsiminin son günlerini içimiz ve ruhumuz masmavi sahillerde, o akşam üstü hepimizi alıp götüren akşam yelinde kala kala geride bıraktık. Tabi ki henüz sonbahara adım attığımız bugünlerde güneşin ve yazdan kalma havaların tadını çıkarmaya devam edeceğiz. İşte tam bugünlere uygun bir moda trendi bizlerle: Gömlek elbiseler.

gomlek elbiseler

Daha önce deneyenlerimiz gömlek mi elbise mi sorusu ile karşılaşmıştır; evet bu trend uygulanırken gömlek görünümlü elbiseleri taşıyor olacağız. Peki nasıl olacak?

Öncelikle elbise uzunluğumuz önemli; eğer gömlek elbisemiz hemen diz altımızda veya diz ve kalça aralığında bitiyorsa tavsiyemiz mutlaka yüksek topuklu ayakkabılarınız ile kombinlemeniz. Bu sizi olduğunuzdan daha ince ve uzun gösterecektir. Eğer gömlek elbisemiz ayak bileklerimize kadar uzun ise, daha spor tarzdaki ayakkabıları ve stilleri tercih edebiliriz.

Özellikle gömlek elbise trendi uygulayacak olanlara bir diğer tavsiyemiz ise bel bölgesinde kemer veya gömlek elbisenize hareket katabilecek aksesuarlar tercih etmeniz. Örneğin, bu yazın diğer bir ünlü modası büyük küpe veya kolye kombinlerini kullanabilirsiniz. Şıklığınızı daha da pekiştirmek için daha klasik ortamlarda tercih etmek üzere siyah veya lacivert gömlek elbise seçeneklerini ve daha günlük tercihleriniz için yine 2014 yazının vazgeçilmezleri mor, pembe veya nane yeşili gibi tonları kullanabilirsiniz.

Yazarın diğer yazıları için tıklayınız. 

Pınar Özeken (Ulus)
2007 yılında Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü ile Kimya bölümlerini bitirdi. Aynı üniversitede Biyomedikal Mühendisliği ve İspanya Pompeu Fabra üniversitesinde master derecelerini ... Devam