Gömleğin tek başına kullanımı ile minimal bir stil

2 sene önce, meşhur The Man Repeller blogunun yazarı Leandra’nın üstünde gördüğümden beri istiyordum; sadece gömlek ve tahta sabo. Ama sadece gömlek diyenler için bu stilin çok moda olduğunu hatırlatmalı. Özellikle bebe mavisi dediğimiz, çok uçuk mavi, uzun gömlekler moda. Beline kemer takmadan, en minimal haliyle giymenizi tavsiye ediyorum. Saçlar da öyle kuaförden az önce çıkmış gibi olmayacak. Adı üstünde, sadece gömlek.

Leandra-moda bloggerı ve gömlek

Leandra gibi kısacık gömlek giyip çıkmak İstanbul’da çok da mümkün değil. Kısa yerine midi ve maksi gömlekler de bulabilirsiniz. İsterseniz gömlek elbisenizi uzun ve tahta boncuklu kolyelerle kombinlemenizi tavsiye ederim. Ama abartmayın, minimal görüntüyü bozmayacak aksesuarlar tercih edin.

Hangi ayakkabılarla tamamlamalı?

Midi boy, beyaz gömlek elbiseleri süet bot, siyah topuklu terlik ve yaz bu yaz son derece trendy olan lame, dore veya roze çapraz sandaletlerle giyebilirsiniz.

kot gömlek ve ne renk sandalet

Aynı kumaştan kemerler ise minimal görüntüyü bozmuyor.

Tabii bu yazın olmazsa olmazı, hayatının en parlak dönemini yaşayan jean. Beyaz veya mavi gömlek yerine jean gömlek de tercih edebilirsiniz. Hiç aksesuar olmadan, yine sabo veya sandaletlerle birlikte giyebilirsiniz.

Yazın favori kumaşı keten

tek basına gömlek ve sandalet

Yazın olmazsa olmazı ve benim tercihim ise keten gömlekler. Yine uçuk mavi veya beyaz keten, bronz tenlilere özellikle tavsiye edilir. Ben çizgili keten gömleğimi, platform topuklu tahta sandaletlerimle giyiyorum.

Fotoğraflar: 

Pinterest

Flickr

Zehra Bural
İTÜ Kimya Mühendisliğinden mezun olduktan sonra yünlü kumaş pazarlama işine girdim ve tekstil konusunda ne biliyorsam burada öğrendim. 14 yıl çalıştıktan sonra ‘Artık kendim ... Devam