Gökyüzünden hayranlık veren görüntülerle rekor atlayış denemesi

Extreme sporlar, macera ve adrenalin tutkusuyla sürekli limitleri zorlamayı amaçlayan spor dallarını kapsıyor. Limitlerin zorlandığı bu sporlar çoğunlukla bireysel olsa da, bir amaca hizmet eden kişilerden oluştuğunda hayranlık veren görüntüler ortaya çıkarabiliyor.

Uluslararası hava dalışçılarından oluşan bir grup, en kalabalık ardışık insan formasyonunu gerçekleştirip bu alanda dünya rekorunu ele geçirmek için bir araya geldi. 202 kişiden oluşan bu grubun; havada bir dizilim oluşturup, daha sonra ayrılmadan başka bir dizilime geçmesi gerekiyordu. Bu alanda bir önceki rekor ise 2014’te 122 kişiyle yapılan başka bir çalışmaydı.   

Skydive Perris adlı atlayış merkezi tarafından organize edilen ve yerden yaklaşık 7000 feet (2.13 km.) gerçekleşen bu rekor atlayışı adeta nefesleri kesti. 30 farklı ülkeden rekor denemesine katılan macera severler, farklı hava taşıtlarından atlayarak 61 metre büyüklüğündeki yıldız şeklini oluşturup hemen sonrasında ise ikinci şekli ortaya çıkararak rekor kırmayı başardılar. Bu eşsiz anlara aşağıdaki videodan tanıklık edebilirsiniz.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!