Göğüsler hakkında bilinmeyen detaylar

Gögüsler Hakkında Merak Edilenler
Gögüsler Hakkında Merak Edilenler

Kadın vücudunun en estetik bölgelerinden biri olan göğüsler hakkında bilinmeyen çok fazla detay var. Dişiliğin ve anneliğin sembolü olan göğüslerle ilgili ilginç detayları, Uplifers olarak bir araya getirdik.

1. Göğüslerin oluşumu

Kadın vücudunda ergenlikle birlikte oluşmaya başlayan göğüsler, bu dönemden sonra genellikle sabit büyüklükte kalıyor. İnsanlar, bu özellikleriyle memeliler arasında bir tek.

2. Göğüs ucu uyarılması

Ereksiyon, vücudun sadece genital bölgelerinde gerçekleşmiyor. Kadın göğsü de, tıpkı cinsel organlar gibi, uyarıldığı zaman erekte oluyor. Uyarılmış bir göğüs ucunun boyutu ise, ortalama 5 adet madeni paranın üst üste geldiğinde oluşturduğu yükseklik kadar.

3. Ortalama göğüs ağırlığı

Ortalama büyüklükteki bir göğüs, kadın vücudunun yağ oranının %4-5’ini ihtiva eden kadın memesi yaklaşık 500 gram ağırlığında.

4. Ortalama göğüs büyüklüğü

Amerika’da yapılan araştırmalara göre 2000 yılına kadar ortalama göğüs büyüklüğü 34B iken, şu an bu ölçü 36C.

5. Stresin etkisi

Stresli ve gergin günler geçirmek, kadınların bu dönemde göğüslerinin küçülmesine ve sarkmasına neden olabiliyor.

6. Simetri

Vücudun diğer bölgelerinde olduğu gibi, göğüsler de simetrik değil. İki göğüs arasındaki boyut farkı ortalama 39.7 mililitre iken, daha büyük olan göğüs genellikle sol göğüs.

Ancak menstruasyon döngüsünün yumurtlama evresinde salgılanan hormonlar, döngünün 14 ve 16. günleri arasında göğüslerin neredeyse kusursuz şekilde simetrik olmasına olanak sağlıyor.

7. Göğüsler ve çıplaklık

Amerika’nın Teksas, Hawaii, New York, Ohio ve Maine bölgelerinde, kadınlar toplum içerisinde üstsüz dolaşabiliyor.

8. Sigaranın zararları

Sigaranın içinde bulunan kimyasallar vücuttaki elastin dokusunu bozduğundan; sigara içen kadınların göğüsleri, sigara içmeyenlere göre sarkmaya daha müsait.

9. Anne sütü

İnsan sütü, inek sütüne göre daha şekerli ve hafif bir tada sahip. Ayrıca, inek sütüne göre E vitamini ve yağ asitleri bakımından da daha zengin.

10. Şaka değil, gerçek

Bulgar Elena Marinova, göğüslerin ön plana çıktığı en ilginç olaylardan birinin kahramanı. Bulgar Marinova, göğüslerinin büyüklüğü sayesinde, 2006 yılında yaşadığı trafik kazasından canlı olarak kurtulmayı başarmış. Kaza sonrası açıklama yapan polise göre, Marinova’nın 40DD silikon implantları, hava yastığı görevi üstlenerek çarpışmanın etkisini azaltmış ve iç organların zarar görmesini engellemiş.

 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!