Global Wellness Day 13 Haziran Cumartesi günü Maçka Parkı’nda gerçekleşiyor

Türkiye’de Spa ve wellness sektörünün öncü ismi Belgin Aksoy’un “İyi yaşam hayatımızın en önemli konularından biri olduğu halde neden özel bir günü yok?” sorusundan hareketle Global Wellness Day, 2012 yılından bu yana her yıl Haziran ayının ikinci Cumartesi günü kutlanan uluslararası bir “İyi Yaşam Günü” olarak Türkiye’den dünyaya yayılıyor.

global wellness day 1

Global Wellness Day etkinlikleri, İstanbul Maçka Parkı’nda

Global Wellness Day, dünya çapında “İyi Yaşam” bilincini artırmak amacıyla, kendini iyi yaşama adamış gönüllüler tarafından oluşturulan sosyal bir projedir. GWD, bu yıl 13 Haziran Cumartesi günü, 5 kıtada 53 ülkede aynı anda, 50’nin üzerinde elçi öncülüğünde iyi yaşamı destekleyen etkinliklerle kutlanacak. Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek olan Global Wellness Day, sahibinden.com ana sponsorluğu ve Doğa Koleji platinum sponsorluğunda İstanbul Maçka Parkı’nda iyi yaşama gönül vermiş herkesi bir araya getirecek.

global wellness day

Global Wellness Day kutlamaları Fiji’de gün doğumu ile başlayıp Hawaii’de gün batımı ile sona erecek. GWD, 2015 itibariyle 5 kıtada 53 ülkede Mandarin, Hyatt, SVA Spas, Richmond Nua Wellness-Spa, Güral Sapanca, Anantara, Fairmont, Raffles, Swissotel, Four Seasons, Six Senses, Sofitel, CinqMondes, Comfort Zone, ESPA, Guerlain gibi dünyaca ünlü otel ve spa gruplarının da katılımıyla aynı anda kutlanacak.

Global Wellness Day etkinlikleri tüm gün, herkese açık ve ücretsiz

GWD etkinlikleri tüm gün boyunca Ayşe Tolga ile İyi Yaşam sohbeti, Dr. Ayşegül Çoruhlu ile Alkali Beslenme, Ayşegül Demirsoy ile Zumba, Cenk Özyılmaz ile Fit Cook, Eser Mutlu ile Kahkaha Terapisi, Gem Akcan ile Yoga, Gül Kaynak ile Detoks ve Sağlıklı Beslenme, Dr. Halit Yerebakan ile Hayatın Ritmi, Murat Tavman ile Fiziksel Değişim ve İyi Yaşam, Neslihan Yavuzcan ile Nefes Semineri, Şah Yaycı ile Yaşının İyisi Ol semineri, Happy Nest ve Beden Atölyesi ile çocuk aktiviteleriyle sürecek. Giriş herkese açık ve ücretsiz olacak.

yoga 1

Super Smart Health’in Kurucu CEO’su, dünya çapında tanınmış bir düşünce lideri ve liderlik gelişimi, kültür dönüşümü, stres yönetimi alanlarında dinamik bir konuşmacı, eğitimci ve danışman olan Dr. Daniel Friedland ise, Global Wellness Day kapsamında İstanbul’a gelerek bir seminer verecek.

Uplifers ekibi olarak, çadırımızda çeşitli etkinliklerle gün boyu Maçka Parkı’nda bizler de olacağız.

Global Wellness Day kurucusu Belgin Aksoy; “İyi yaşam tüm dünyanın ortak hayali. Bu hayalin peşinden koşarak 2012 yılından bu yana Türkiye’de kutladığımız Global Wellness Day’in bu yıl aynı anda 53 ülkede 50’nin üzerinde elçinin öncülüğünde kutlanan uluslararası bir gün haline gelmesinden dolayı çok mutluyum.” diyerek herkesi 13 Haziran Cumartesi günü Maçka Parkı’na davet ediyor.

Global Wellness Day’in bilinçli ve daha iyi bir yaşam manifestosu

Wellness’ı bir yaşam tarzı haline getirebilmek mümkün ve aslında çok basit. Global Wellness Day aşağıdaki 7 basit adımı benimsetmeyi hedefliyor.

Bugün:
1) 1 saat yürü
2) Daha çok su iç
3) Plastik şişe kullanma
4) Toprağın sunduğu gıdalarla beslen
5) Bir iyilik yap
6) Aile yemeği ye
7) 22:00’da uyu

Dalai Lama’nın Global Wellness Day’e desteği bekleniyor

Global Wellness Day Avustralya elçisi, 11 & 12 Haziran tarihlerinde Sidney’de düzenlenecek wellness etkinliği kapsamında “Mutluluk ve Nedenleri” konulu konferansta konuşmacı olacak Dalai Lama’dan destek isteyecek. Dalai Lama’nın Global Wellness Day’e desteği “Evet Diyorum!” sözleriyle bekleniyor.

İstanbul Maçka Parkı’ndan 5 kıtaya canlı bağlantı

İyi yaşam bilincini “Bir gün, tüm yaşamınızı değiştirebilir” sloganıyla Türkiye’den dünyaya yayan Global Wellness Day’in Maçka Parkı’ndaki etkinlikleri sırasında 5 kıtaya canlı bağlantı yapılacak. Global Wellness Day etkinlikleri ve kutlamaları canlı olarak izlenebilecek.

Etkinliğin tüm detaylarına web sitesinden ulaşabilir; Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından takip edebilirsiniz.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!