Giysilerdeki deodorant lekesi nasıl çıkar?

Basit günlük rutinlerimizde bazı şeyler ters gidebiliyor. Örneğin; sabah aceleyle hazırlanırken giydiğiniz gömleğin üstünde deodorant izleri olduğunu fark ettiğiniz olmuştur. Bu yazıda, giysilerinizin üstündeki sürpriz deodorant lekelerinin üstesinden gelmek için neler yapabileceğinizi anlattık:

deodorant lekeleri
Sizin de sabah aceleyle hazırlanırken giydiğiniz gömleğin üstünde deodorant izleri olduğunu fark ettiğiniz olmuştur.

1- Yıkamadan önce ön işleme tabi tutun

Giysilerinizi çamaşır makinesine atmadan önce sabunla yıkayıp yarım saat sıcak suda bekletin. Sonrasında lekeli yeri, sonuna kadar açtığınız musluğun altında bir süre tutun. Deodorant izinin çıkmadığını düşünüyorsanız bu işlemi tekrarlamanız gerekecektir.

2- Farklı kumaş türlerine uygun yöntemler deneyin

Yün ve kaşmir giysilerinizi yine aynı şekilde ön işlemden geçirebilirsiniz; ancak bu tür kumaşlarda ılık su kullanmanız gerekir. Ön işlemden sonra bu giysileri elinizde yıkayıp durulayın.

3- Eğer aceleniz varsa su kullanmayın

Hızlı hareket etmeniz gerekiyorsa, yukarıdaki işlemleri yapmak yerine kumaşın tersini çevirip lekeli bölgeyi ovun. Böylece kalan deodorant tortusu azalacaktır.

4- Deodorantınızı dikkatli seçin

Kullandığınız deodorantın içinde çok az alüminyum olması ya da hiç olmamasına dikkat edin. Çünkü alüminyum, giysilerinizde sararmaya neden olur.

İlginizi çekebilir: Kokular, cinsellik ve beyin

Kaynak:

instyle.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!