“Giyecek bir şeyim yok” sendromundan kurtulmak için 5 öneri

Giyecek bir şeyim yok  Sendromundan kurtulmak
Giyecek bir şeyim yok Sendromundan kurtulmak

Güzel bir güne uyandıktan sonra, planlarınızı yavaşça yapmaya başlar ve hazırlanmak için harekete geçersiniz. Ancak giyecek bir şey bulamamak ve dolabın önünde geçen kararsız dakikalar, güne iyi başlama ihtimalinizi azaltır.

Ne kadar kıyafetiniz olursa olsun, aynı şeyi giymek istememenizden ya da modunuzun o gün “giyinmek zorunda olduğunuz gibi” giyinmenize uygun olmadığından; “giyecek hiçbir şeyim yok” sendromuna yakalanabilirsiniz. Uplifers olarak bu durumdan kurtulmanıza yardımcı olacak önerileri bir araya getirdik.

1. Farklı kombinler deneyin. Bir parçayı yeniden giyeceğinizde farklı parçalarla kombinlemeyi deneyin. Dönemin trendlerini sahip olduğunuz parçalarla birleştirerek, kendi tarzınıza uygun şekilde yorumlayın. Örneğin aynı ceketi farklı bir pantolonla giyerek, sezon trendi bir aksesuarla tamamlayın.

2. İlham alın. Moda dergilerinin yanı sıra artık moda blogları da oldukça yaygın. Kıyafet seçimleriniz konusunda çok sık kararsızlık yaşıyorsanız, zaman zaman ilham almak için moda bloglarını ziyaret edin. Alacağınız ilham ve önerilerle, kendi zevkinizi ve tarzınızı da geliştirebilirsiniz. Başlangıç için kombin önerilerimize göz atabilirsiniz.

3. Tarzınızı oluşturun. Kıyafetler konusunda kendi beğenilerinize ve vücut yapınıza uygun şekilde tarzınızı oluşturun. Beğenmediğiniz ya da kendinize yakıştırmadığınız bir kıyafeti sadece trend olduğu için satın almak,  dolabınızın önünde kararsız geçireceğiniz vakti uzatacaktır.

3. Karıştırın. Herhangi bir parçayı giymeye karar verdiğiniz zaman, onu normalde birbiriyle uyumlu olmayacağını düşündüğünüz renkteki, desendeki ya da tarzdaki parçalarla birleştirin. Sonuç her zaman mükemmel olmayabilir, ancak sabırlı olup denemeye devam ettiğinizde pişman olmayacaksınız.

4. Aksesuar kullanın. Aksesuarla, giydiğiniz kıyafetin havasını tamamen değiştirebilir. Sıkıcı bir kombin, doğru aksesuarla bir anda parlayabilir. Eğer çok fazla takı kullanmaktan hoşlanmıyorsanız, kıyafetinize çanta, ayakkabı seçimlerinizle ve saat, şal, güneş gözlüğü gibi aksesuarlarla renk katın.

5. Kendinize güvenin. Seçiminiz ne olursa olsun, giydiğiniz kıyafetin içinde rahat olun ve kendinize güvenin. Gülümsemeyi unutmayın. Çünkü gülümsemek, kendinize olan güveninizi yükseltirken, etkileyici bir aksesuar görevi görür.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!