Genç sanatçılara duyurulur: Casa dell’Arte Uluslararası Konuk Sanatçı Programı için geri sayım başladı!

The Art Department’ın bu yıl sekizincisini düzenlenleyeceği Casa dell’Arte Uluslararası Konuk Sanatçı Programı’ı 18 Eylül – 30 Ekim tarihleri arasında Bodrum, Torba’da gerçekleştirilecek. Program başvuruları ise başladı ve 15 Haziran 2017 tarihine kadar da devam edecek. 

Casa dell’Arte Uluslararası Konuk Sanatçı Programı’nın amacı nedir?

The Art Department‘ın düzenlediği Casa dell’Arte Uluslararası Konuk Sanatçı Programı’nın önceliği ve amacı; yetenekli genç sanatçıların sanatsal projelerine destek vermek, projelerinin gelişimine katkıda bulunmak ve sanatçıların uluslararası platformda kendilerine bir yer bulmalarını ve seslerini tüm dünyaya duyurmalarını sağlamak. Bu bağlamda aynı zamanda tüm genç sanatçıları bir araya getirip, onları fikir alışverişi yapacakları ve kendilerini tanıtacakları bir alanda toplayıp, kuracakları bağlantıları desteklemek de cabası.

Casa dell’Arte Uluslararası Konuk Sanatçı Programı

Bodrum, Torba’da gerçekleşecek olan program; katılımcılara yerel ve samimi bir atmosferde, davet edilen sanat eleştirmenlerinin, sanat alanında uzman kişilerin ve koleksiyonerlerin de katılımıyla, sanatçının profesyonel ve teorik gelişimini de desteklemeyi hedefliyor.

Program her yıl farklı ülkelerden 5’er sanatçının katılımıyla altı hafta boyunca devam edecek. Kendilerini geliştirmeyi, sanatsal çalışmalarını ve projelerini tüm dünyaya duyurmak isteyen genç sanatçılar, elinizi çabuk tutun ve hayallerinizi gerçekleştirin! 

Program hakkında detaylı bilgi ve başvuru için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!