Geleceğin ofisleri Locus Office Pera’yla Beyoğlu’nda

Yeni sezona yeni başlangıçlarla merhaba dedik. Hazır yeni başlangıçlar yapmışken, daha sıcak, daha samimi, her anımızı bir arada geçirebileceğimiz, beyin fırtınalarımız sırasında çıkardığımız seslerle çevredekileri rahatsız etmeyeceğimiz, telefon seslerinin birbirine karışmadığı, sadece bize ait olan bir ofise de geçelim dedik.

Taşınma sürecinde çalışmalarımızı farklı mekanlarda devam ettirirken, Locus Office Pera’nın davetiyle ofislerinde bir gün geçirdik.

Locus Office Pera, Beyoğlu’nun göbeğinde, bir tarafından İstiklal Caddesininin kalabalığını izleyip, sıkıldığınızda Haliç’in huzur dolu deniz manzarasında zihninizi dinlendirebileceğiniz bir konumda, Beyoğlu İş Hanı’nın en üst iki katında yer alıyor.

yeri

Ofis’in kurucusu Sinan Kolat , kendi çalışmaları için kullanabileceği bir ofis ararken, en sonunda kendi hazır ofisini kurmaya karar vermiş. Geleceğin ofislerini yaratmak üzere yola çıkan Kolat, çalışanların ve işverenlerin geleneksel ofis mantığından sıyrılmasını ve çalışma alanlarını daha eğlenceli ve yaşanılabilir kılmayı amaçlamış.

Gelelim ofisin detaylarına:

  • Ofiste yer alan şirketler genelde start up firmaları, proje bazlı çalışmalar yapanlar ve Türkiye’de ofisi olmayan markaların geçici süreli ofisleri.
  • Elektrik faturası, su faturası, internet ücreti, doğalgaz gibi harcamaları düşünmek zorunda değilsiniz.  Locus Office Pera hepsini düşünmüş. Keyfinizce kullanın. İnternet de fiber optik bu arada.

manzara

  • Ofisin en hoşumuza giden ve en ince düşünülmüş detaylarından biri sekreterlik hizmeti. Ofiste yer alan her şirketin ayrı bir telefon numarası var ve arandığınız zaman buna önce sekreter cevap veriyor. Sonrasında uygunluk durumunuza göre gelen aramayı size yönlendiriyor.

resepsiyon

  • Ofisteki hizmetlerden bir başka ilginç olanı sanal ofis olarak kullanılabilmesi. Yani işiniz sürekli seyahat etmenizi gerektiriyorsa ve sırf ofis adresi gösterebilmek adına kullanmadığınız bir ofise sermayenizi yatırmak istemiyorsunuz, adresinizi Locus Office Pera olarak gösterebiliyor, işle ilgili adrese dayalı işlemlerinizi bu şekilde kolayca halledebiliyorsunuz.
  • Ofiste birbirinden çok farklı sektörlerdeki şirketler yer alıyor. Her hafta belirli günlerde bu şirketlerden biri uzman olduğu konuda bir sunum yapıyor. Sonrasında ise şirket çalışanları birbirleriyle kaynaşarak paylaşımlarda bulunuyor. Networking için bulunmaz bir ortam.

toplantı

  • Mobilyalar oldukça konforlu ve geniş. Her odada ergonomik çalışma sandalyeleri, çalışma masası, telefon, internet bağlantısı ve klima bulunuyor.

Locus ofis

  • Şirketteki çalışan sayısına göre dizayn edilmiş büyük ya da küçük odalar ve bireysel olarak çalışabileceğiniz bir ortak alan bulunuyor.

locus ortak alan 2

ortak alan

  • Bir şeyler atıştırmak istediğinizde yiyebileceğiniz atıştırmalıklar, çay, kahve gibi içecekler de ofis mutfağında mevcut.
  • Öğle yemeklerinde ise seçenekleriniz sınırsız. Her öğlen farklı bir dünya mutfağı denemek isteyenler için de, arkadaşlarıyla eğlenebileceği bir mekanda hamburger-bira-patates atıştırmak isteyenler için de Beyoğlu’nda sınırsız seçenek bulunuyor. İstiklal’in göbeğindesiniz, tek yapmanız gereken ne tarafa yürümek istediğinize karar vermek.
  • Ayrıca İstanbul’daki bazı mekanlarda ayrıcalıklar tanıyan Locus Kart isimli bir sistemleri var. Bu kartı kullanarak indirimli fiyatlardan faydalanabilirsiniz.

 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!