Geleceği merak edenlere: Yemek pişirmenin en teknolojik ipuçları

Ateşin etrafında toplandığımız ilk günden bu yana lezzetli yemekler, paylaşmanın ve bir arada olmanın en güçlü aracı. Geleneksel yemek pişirme alışkanlıklarımızın yanı sıra gelişen teknoloji sayesinde mutfak deneyimlerimiz yepyeni bir seviyeye taşınıyor. Akıllı yardımcılar, en sevdiğimiz tarifleri çok daha kolay, çok daha hızlı, pratik ve elbette ki mükemmel lezzette hazırlamamıza yardımcı oluyor ve geleceğin teknolojisi mutfaklarımıza konuk oluyor. Siemens iQ700 serisi ankastre fırınlar, bizi bugünden gelecekle buluşturuyor. Siz de yemek pişirmede geleceğin teknolojisini merak ediyorsanız işte geleceği merak edenlere özel yemek pişirmenin en teknolojik ipuçları:

Olağanüstü pişirme deneyimi: Akıllı sensörler

Lezzet, mutfaklarımızın en önemli kriteri. En sevdiğimiz tariflerin en mükemmel haline ulaşması için Siemens iQ700 serisi ankastre fırınlar yanımızda! Siemens iQ700 serisi ankastre fırınların akıllı sensörleri hiçbir lezzeti şansa bırakmıyor ve olağanüstü bir pişirme deneyimi sunuyor…

cookControl Pro sayesinde tek yapmamız gereken dokunmatik ekrandan yemeğimizi seçmek ve gerisini fırınımıza bırakmak. Çünkü o, en doğru ayarları biliyor, uyguluyor ve her şey hazır olduğunda otomatik olarak kapanıyor. Diğer yandan, roastingSensor Plus, et, tavuk veya balık hazırlarken her seferinde harika kızartma sonuçlarına ulaşmamızı sağlarken, entegre termometresi sayesinde üç farklı noktadan ısıyı takip edebiliyor. bakingSensor Plus ise en doğru nem ve sıcaklık ayarları ile hamur işlerinin tam kıvamında olmasını sağlıyor. Mükemmel çıtırlığa ya da yumuşaklığa erişmek artık çok kolay! Üstelik, damak zevkimize göre ayarlayabileceğimiz beş farklı kızartma seviyesi de bulunuyor. Geleceği merak edenler, Siemens iQ700 serisi ankastre fırınlar ile en mükemmel lezzetleri bugünden yakalayabiliyor!

Daha hızlı daha sağlıklı daha lezzetli: fullSteam Plus

Mutfaklarımızda lezzet kadar önemli bir diğer kriter ise şüphesiz ki zaman! Modern çağın hızına ayak uydurmaya çalışırken tükenen vaktimizden tasarruf ettirecek bir çözüm yine geleceğin mutfağından geliyor…

Siemens iQ700 serisi ankastre fırınlar fullSteam Plus fonksiyonu sayesinde çok daha hızlı pişirme seçeneği sunuyor. Üstelik daha sağlıklı ve daha lezzetli… Nasıl mı? Yeni iQ700 fırınların fullSteam Plus fonksiyonu buhar ve 120°C ısı kombinasyonu ile yemekleri %50 daha hızlı pişirirken besinleri, yiyeceklerin vitaminlerini ve tabii ki lezzetlerini de koruyor.

Hayatı kolaylaştıran teknoloji: Home Connect

Lezzetli yemekler için her şeyi uzaktan tek tuşla halledebilmek harika olmaz mıydı? Geleceğin mutfağında bu da mümkün! Siemens yeni iQ700 serisi fırınların hepsinde mevcut olan Home Connect özelliği sayesinde en lezzetli yemekler uzaktan bile kontrol altında.

Siemens iQ700 serisi ankastre fırınlarda Fırın Asistanı ile yemeğin doğru ayarını seçmek, ayarları değiştirmek, pişirme programlarını başlatmak ve sonlandırmak, kısacası hepsi ve daha fazlası Home Connect uygulaması ile mümkün!

Mükemmel dokunuşlar: TFT dokunmatik ekran

Lezzetli, kolay, pratik ve zaman kazandıran bir akıllı yardımcıya sahip olurken mutfağınızın şıklığından da ödün vermek istemezsiniz… Doğrusu, hiçbirimiz istemeyiz. Bu yüzden tasarım da oldukça önemli. Siemens iQ700 serisi ankastre fırınların yüksek çözünürlüklü TFT dokunmatik ekranı ile lezzet dolu dokunuşlar yapmak hem çok kolay hem çok şık!

Kullanımı rahat dokunmatik menü yapısı, hızlı algılayan dokunma sensörleri ve birçok hazır program seçeneği ile kolaylık sunan TFT dokunmatik ekran ile geleceğin şeflerine bu benzersiz konforun tadını çıkarmak kalıyor!

Son olarak Siemens iQ700 serisi ankastre fırınlar, 70 yılı aşkın süredir dünya çapında son teknoloji ürünlerini ödüllendiren iF Design Award ve Alman Tasarım Ödül’ü German Design Award‘ın da sahibi olmanın haklı gururunu yaşıyor. Siz de geleceği merak ediyorsanız Siemens iQ700 serisi ankastre fırınlar ile hemen tanışın!

*Bu yazı Siemens katkılarıyla hazırlanmıştır.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!

Advertisement