Gatsby, Prada giyiyor

The Great Gatsby'nin kostümleri Prada'dan
The Great Gatsby’nin kostümleri Prada’dan

F. Scott Fitzgerald’ın daha önce 1974 yılında Jack Clayton tarafından beyazperdeye uyarlanan The Great Gatsby’si, 2013’te Baz Luhrman yönetmenliğinde, Leonardo Di Caprio ile tekrar sinemalarda.

Filmin ikinci trailerı da yayında. En az ilki kadar etkileyici ve baştan çıkarıcı olan bu  trailerda da, Kankan kızları, etkileyici kostümler ve Royce Rollslar, başımızı döndürecek bir görsel ziyafet sunuyor.

THE GREAT GATSBY

Kostümler, Miuccia Prada’nın, Prada ve Miu Miu arşivlerinden çıkardığı 40 elbisenin üzerinde tekrar çalışmasıyla hazırlanmış. Prada, film boyunca pek çok farklı kişi tarafından giyilen, 20’lere özgü flapper dressleri hazırlamak için filmin kostüm sorumlusu Catherine Martin’le beraber çalışmış. Normalde tasarımlarını hazırlarken zaman periyodlarına bağlı kalmadığını açıklayan Prada, farklı bir bakış açısı ve küçük oynamalarla bir çok kıyafetin kolaylıkla 1920’ler havasına büründüğünü belirtmiş.

Prada daha önce aynı yönetmenin 1996’da çekilen ve yine Leonarda Di Caprio’nun oynadığı Romeo+Juliet filmi için de kostümler hazırlamıştı. Luhrmann ayrıca, yakın zamanda New York Metropolitan Müzesindeki “Prada & Schiaparelli” sergisinin kısa filmlerini çeken isim.

Filmde, Daisy Buchanan rolündeki Carey Mulligan’ın takıları ise Tiffany&Co’dan.

Prada & The Great Gatsby

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!