Fransa’da masalsı güzellikte mutlaka görmeniz gereken kasabalar

Dünyada en çok turist ağırlayan ülkeler listesinde ilk sırada yer alan Fransa, her geçen gün popülaritesini arttırmaya devam ediyor. Fransa dediğimizde birçoğumuzun aklına romantik şehri Paris, gastronominin başkenti Lyon ya da turizm merkezi Nice geliyor. Tabi ki Fransa merkezi şehirlerinden ibaret değil, güzellikleri ile insanın aklını başından alacak kasabalara da sahip. Rotanızı mistik Fransız kasabalarına çevirmeniz için sizler için özel bir liste hazırladık.

Colmar

Fransa’nın doğusunda Alsas – Loren bölgesinde yer alan Colmar, içinden geçen kanallar sebebi ile “Küçük Venedik” olarak anılıyor. Ayrıca meşhur “Alsas Şarap Rotası” üzerinde yer almasıyla her geçen gün seyahat severler tarafından daha çok tercih ediliyor. Bu rotayı gerçekleştirmek başlı başına bir tatil olabilir; ama imkanı olmayanlar için güzel bir haber: Bu kasaba aynı zamanda Alsas şarap başkenti olarak da anılıyor. Yani Colmar’ı ziyarete gittiğinizde oldukça iyi kalitede şaraplar tadabilirsiniz.

Colmar

Chichilianne

Fransa’nın doğusunda 200 civarında insanın yaşadığı bir kasaba hayal edin. Chichilianne, Fransa Alpleri’nde yer alan ufacık bir kasaba. Daha önce gördüğünüz kasabalardan farklı olarak hiçbir turistik mekan göremeyeceğiniz kasabada yapacağınız en iyi şey; yerel insanların yaşamlarını gözlemlemek ve sakinlikle huzur bulmak olacaktır.

Chichilianne

Annecy

İsviçre sınırında, Alpler’in çevrelediği bir dağ gölünün kıyısında konumlamış olan orta çağ kasabası Annecy, masallardan fırlamış kadar güzel ve huzur dolu. Eğer mevsim uygun ise Annecy Gölü’nde deniz bisikleti kiralayabilir, hatta Fransızların güneşli havalarda en sevdiği aktivite olan deniz bisikleti ile açıklara gidebilir, güneşin keyfini çıkarabilir, hatta ve hatta yüzebilirsiniz. Ayrıca yamaç paraşütü meraklıları bu kasabayı çok sevecek; çünkü Annecy dünyada bu spor dalında ilk sıralarda yer alıyor.

Annecy

Eza

Akdeniz’in kıyısında büyüleyici bir manzaraya sahip, deniz seviyesinden 427 metre yükseklikte bir tepenin üzerine konumlanmış kasabada 3000’den az kişi yaşıyor. Eza’da ilk yerleşim M.Ö. 2000 yıllarında Romalılar tarafından kurulmuş. Konumu itibariyle “Kartal Yuvası” olarak adlandırılan kasaba, Nice ve Monako şehirlerine de yalnızca 10 km. uzaklıkta bulunuyor.

Eza

Gordes

Fransa’nın lavanta kokulu bölgesi olan Provence’de, Luberon sıradağları yamacında kurulmuş kasaba, ilk bakışta taş evleri ve mimarisi ile tam anlamıyla bir orta çay kasabası. Gordes’in ilk mimarları olan Romalılar’dan günümüze kadar korunmuş kasabaya hakim olan Akdeniz iklimi ve doğası, ziyaretçilerine sunacağı en büyük hediye.

Gordes

Ege Şahin
Seyyah olmayı kafasına koymuş, gezerken yeni tatlar denemekten de keyif alan yeni mezun bir psikolog. İzmirli Egeli Gezgin Ege seyahat etme tutkusuyla kendini yollarda ... Devam