Food Fashionista Şişhane Peymane’de

Ocakbaşı deyince orada bir dururuz. Ocakbaşı yeme kültürümüzün önemli bir parçası, sevdiğimiz bir buluşma şeklidir. Bir ağırlığı, duruşu, raconu vardır. Sohbeti, lezzeti, modu farklıdır. Eski zamanlarda, ocakbaşına erkek egemen bir sofra düzeni hakimken, günümüzde ‘kızlı-erkekli’ sohbetlerin yeni gözdesi olmuştur. Gözümüzün önüne pişen etlerin nedense daha lezzetli olduğuna inandığımızdan mı bilinmez, lezzetten beklentimizin de daha yüksek olduğu yegane sofradır.

ocakbaşı

İşte sofraların kralı olan ‘Ocakbaşına’ yepyeni bir soluk geldi. “İçinden caz geçen ocakbaşı” sloganı ile 2004 yılından bu yana, Anadolu mutfağının değişik tatlarını farklı bir hizmet anlayışı ve konseptiyle sunan Peymane, Tom Tom Sokak’tan sonra yeni şubesini Şişhane’de açtı, iyiki de açtı.

peymane

Buyrunuz, yeni ocakbaşımızı yakından tanıyalım;

Mekanın özellikleri:

• İstanbul’un yaşayan, en aktif lokasyonlarından biri olan Şişhane’de
• Ocakbaşı konseptinden beklediğiniz salaşlıktan uzak
• Ama kendinizi bir o kadar rahat hissedebileceğiniz sadelikte, şık ve özenli
• Havadar ( ocakbaşı diye üzerinize koku sinecek sanmayın☺ )
• Ve sürprize hazır olun: ‘Kafası Karışık Kontrtenor’ olarak bilinen, dünyaca da ünlü olan Nuri Harun Ateş her an mekana gelip, şarkılarıyla sizi mest edebilir.

Yemekler:

• Ocakbaşı denince malum en önemli iki şey; mezeler ve etler.
• Ustalar Elazığ’dan, kuzu etleri Trakya’dan
Mezelerde çeşit çok, tercih zor. Favorilerimiz; peynir ezmesi, zahter salatası, közde patlıcan, kırmızı biberli & tahinli ezme ve gavurdağı salatası

meze3

Ara sıcaklar; içli köfte
Ana yemekler; karışık et tabağını uygun bulduk. Favorilerimiz; fıstıklı kebap ve pirzola!

et yemekleri
Tatlı; Antakya usulü Kabak tatlısını mutlaka denemelisiniz!

kabak tatlısı

Ve mutlu sona ulaşmak diye tanımladığımız noktadayız. Damak lezzetlerle buluşup, üzerine sohbeti, kahkahayı da ekleyince keyfimize diyecek yok. Şişhane Peymane bütün bunlara ek olarak, sıcak ve güler yüzlü ekibi ile hazır ve nazır sizleri bekliyor.

Hadi beklemeyin, hafta sonu için hemen rezervasyonunuzu yapın!

Yazarın diğer yazıları için tıklayınız.

Merve Hatipoğlu
Ekonomi okuyup bundan hiç de keyif almadığımı anladığım anda,rotayı sevdiğimi düşüneceğim ‘markalar’ dünyasına çevirip Ingiletere’de yüksek lisansımı tamamlayıp, bu dünyaya adım attım. Şans o ... Devam