Food Fashionista Nano’da!

Food Fashionista Nano’da!
Food Fashionista Nano’da!

“Küçücük fıçıcık, içi dışı turşucuk?” desem çoğunuz cevabı ‘şıp’ diye bilir “Limon”!

İşte bu sefer  aynen böyle bir yerdeyiz. Karaköy Nano Cafe. Adının “Nano” olmasından da belli olduğu üzere mekanımız küçük ama tatlı mı tatlı.

 

Nano, Burçak Pekin, Cem Öz ve Hanife Aliefendioğlu ortaklığında hiç planda yokken çıkmış ve 2012 Eylül ayında açılmış. Burçak ile Hanife mimar. Ofisleri de Nano’nun hemen üzerinde.

 

Ofislerinin altındaki harabe haldeki dükkanı görüp,önce sadece kiralayalım, revize edelim, mimarlık hünerlerimizi deneyelim derken birden “cafe mi yapsak” diye düşünüp, kendi hayatlarında yeni bir keşfe çıkmaya karar verip, küçük olmasına hiç takılmadan “açalım, bakalım, görelim” demişler.

 

Nano, taşlardan örülmüş duvarları, limon sarısı minik sandalye ve masaları, duvarlarındaki güzel fotoğrafları ile mimarlarımızın yalın dokunuşuna sahip. Yiyecek içecek olarak da yine mini ve sade bir menü hakim.

 • Kahveciler için kahveleriniz,
 • “Akşam çıkışı biraz rahatlamak, biramı içmek isterim” diyenler içinse biranız hazır.
 • Gazlı içecek yok, sadece maden suyu.
Food Fashionista Nano’da!
Food Fashionista Nano’da!

Ama asıl efsaneler ise tatlılar!

 • Hepsi ev yapımı, hepsi taze!
 • Çok cheesecake fanatiği değilim ama Burçak’ın önerisi üzerine “bal kabaklı cheesecake”den denedim. Son dilimler kalmamış olsa hepsini alıp çıkacaktım diyeyim, siz ne kadar lezzetliydi anlayın 🙂
 • Bunun dışında “Moelleux au Chocolat” (içi çikolatalı sıcak kek) ve Mozaik pasta da menünün demirbaşları.
Food Fashionista Nano’da!
Food Fashionista Nano’da!

Ve geliyorum Nano’nun en güzel özelliğine; “Şöyle biz bize olabileceğimiz, kafamıza göre içkimizi içip müziğimizi dinleyebileceğimiz bir yer arıyoruz ama bulamıyoruz” derseniz, “Nano” emrinize amade.

 • Partinizin nasıl bir konseptte ne şekilde olmasını istediğinizi söylemeniz yeterli.
 • Yiyecek, içeçek ve müzik konusunda hazırlıkları tam.
 • Kişi sayısı ise değişken. Küçük olduğuna bakmayın, malum yaz geldi herkes sokaklara taşındı.Dolayısıyla özgürlük alanınız var.
Food Fashionista Nano’da!
Food Fashionista Nano’da!

Özetle Nano, minik, sıcak, sade, şehirli, lezzetli ve yoldan geçen herkesin “bir içeri bakalım, bir şeyler içelim, bir soluklanalım veya hadi eğlenelim” diyerek uğrayabileceği  bir mekan.

Şimdilik yeni ama arkası gelir kanaatindeyim. Sakin ve sağlam adımlarla!

Takibe devam.

Sevgiler…

Not: Balkabaklı Cheesecake konusunda ısrarcıyım 🙂

Fotoğraflar; Canan Arlı

 

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

Merve Hatipoğlu
Ekonomi okuyup bundan hiç de keyif almadığımı anladığım anda,rotayı sevdiğimi düşüneceğim ‘markalar’ dünyasına çevirip Ingiletere’de yüksek lisansımı tamamlayıp, bu dünyaya adım attım. Şans o ... Devam