Fitness çalışmalarını evine taşımak isteyenlerin mutlaka edinmesi gereken 10 fitness ekipmanı

Fitness ekipmanları
Evinde fitness yapmak artık zor değil

Sağlıklı bir yaşamın en önemli kriterlerinden birisi, düzenli olarak spor yapmak ve bunu yaşam biçimi haline getirmektir. Ancak uzun çalışma saatleri ve trafik yoğunluğu gibi sebeplerden dolayı spor salonlarına düzenli olarak gitmek pek çoğumuz için mümkün değil. Bu nedenle sporu seven ve düzenli olarak spor yapmaya karar veren bireyler artık fitness ekipmanlarıyla evlerinde çalışmayı tercih ediyorlar.

Evde spor yapmanın en büyük avantajı tabii ki zaman kaybını engellemesi. Bir çoğumuz için iş yerimizin ya da evimizin yakınlarında, istediğimiz yeterliliklere sahip spor salonları bulmak mümkün değil. Bu nedenle spor yapmak için uzun bir süremizi trafikte harcamak zorunda kalıyoruz. Spor salonunu eve taşıyarak hem gereksiz zaman kaybını engelleyebilir, hem de ekonomik açıdan uzun vadede kar sağlayabilirsiniz.

Peki, spor salonlarındaki aletlerin fonksiyonlarını evinizde daha basit spor ekipmanlarıyla sağlayabilmeniz mümkün mü?

Uplifers olarak evinizi fitness salonuna çevirecek olan, tüm kas gruplarına yönelik fitness ekipmanlarını sizler için derledik. Zamandan ve paradan kar etmek isteyenler ve sağlıklı bir yaşam için bahaneler üretmek yerine çözüm yolları arayanlar için spor keyfini evlerine taşımalarını sağlayacak ekipman önerileri;

1. Yoga matı

yoga matı

Yoga yapmıyor olsanız bile esneme ve ısınma hareketleriniz için evinizin zemini uygun olmayacağından, bir yoga matı edinmenizde fayda olacaktır. Yoga matı seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli şey kalınlığı ve dayanıklı olması. Evinizde dağınıklık yaratmaması açısından çantası ya da kılıfı olan bu matı satın almak size aynı zamanda matınızı dilediğiniz her yerde yanınızda taşıyabilme kolaylığı da sağlayacaktır.

2. Dumble seti

energetics dumble

Farkı ağırlıklardaki dumblelar, bir spor salonunun en önemli ekipmanlarındandır. Kol, göğüs ve sırt kaslarınızı geliştirmek için evinizde mutlaka farklı ağırlıklarda dumble bulundurmalısınız. Energetics’in özel çantaya sahip bu seti, dumblelarınızı koyacak yer sıkıntısı yaşamadan evde spor keyfini yaşamanız için ideal. Dumble setine INTERSPORT ayrıcalığıyla buradan ulaşabilirsiniz.

3. Barfix demiri

energetics barfix

 

Üst vücudunuzu çalıştırmak için ihtiyacınız olan bir diğer ekipman da barfix demiri. Kapınızın üstüne asabileceğiniz, kurulumu kolay ve kullanışlı bu barfix demiri 100 kg taşıma kapasiteli. Ürüne buraya tıklayarak anında ulaşabilirsiniz.

4. Fitness bandı

Fitness band

Oldukça basit bir çalışma prensibi olmasına rağmen bu esnek bantlarla tüm kas gruplarınızı istediğiniz seviyede çalıştırabilmeniz mümkün. Aynı fonksiyona sahip diğer yer kaplayan aletlere karşın, fitness bantları oldukça kullanışlı, pratik ve uygun fiyat seçeneklerinde. Energetics’in bu renkli fitness bantlarına INTERSPORT üzerinden bu linkten ulaşabilirsiniz.

5.Medicine ball (top ağırlık)

Medicine Ball Pro 2

Farklı kas gruplarını çalıştırmak için farklı ağırlıklara ihtiyacınız olduğunu belirtmiştik. Kaslarınızı daha fazla geliştirmek ve ağırlık çalışmalarınızı çeşitlendirmek için medicine ball’lar oldukça kullanışlı. Malzemesi genelde kumdan olduğu için dayanıklı ve kaliteli malzemelerle yapılmış olanlarını seçmeniz önem taşıyor. Energetics’in farklı ağırlıklardaki toplarına buradan ulaşabilirsiniz.

6. Koşu bandı

Power Run 9.5 Koşu Bandı

Amacınız ister kilo vermek, ister kas geliştirmek olsun kardiyo çalışması her tür spor için olmazsa olmazdır. Energetics’in koşu bandıyla eğimli ya da eğimsiz koşu ve yürüyüş yapabilrsiniz. Üstelik şu an INTERSPORT’ta indirimli fiyatıyla satışta.

7. İp

Energetics rope

Kardiyo çalışmanıza yardımcı olacak bir başka ekipman da atlama ipi. Özellikle ısınma sırasında ve kısa süreli kardiyo egzersizlerinizde ip atlayarak kalori yakımını hızlandırmanız mümkün. Energetics’in yer kaplamayan bu pratik atlama ipine buradan ulaşabilirsiniz.

8. Bilek ağırlıkları

energetics bilek ağırlıkları

El ve ayak bileklerinde bilek ağırlık torbası kullanımı, kas yapısını güçlendirmek için kullanılan bir tekniktir. Vücudu şekle sokmak, kas yapınızı güçlendirmek için koşarken, yürürken hatta evde gündelik işlerinizle uğraşırken bu ağırlıklardan yararlanabilir, kaslarınızı güçlendirebilirsiniz. Energetics’in farklı ağırlıklardaki bilek ağırlıklarını INTERSPORT mağazalarından ya da internet üzerinden satın alabilirsiniz.

9. Stepper

energetics stepper

Özellikle kalça ve bacak şekillendirmek isteyenler için merdiven çıkma fonksiyonu sağlayan bir stepperla çalışmak çok önemlidir. Az yer kaplayan, hafif ve kullanışlı bu aleti koltuğun altında bile saklayabilirsiniz. Televizyon izlerken, kitap okurken ya da yemek yaparken bu aleti kullanabilir, bacaklarınızı ve kalçanızı dilediğiniz an şekillendirebilirsiniz.

10. Nabızölçer ve zamanlayıcı

nabızolcer

Spor salonlarındaki aletlerde entegre şekilde bulunan nabızölçer, evde spor yaparken mutlaka üzerinizde bulundurmanız gereken bir cihaz. Özellikle kardiyo çalışmalarında nabız ölçülerinize dikkat etmeniz ve spor programınızı nabzınıza göre yönlendirmeniz gerekebilir. Polar’ın zaman fonksiyonu da olan bu nabızölçeri sayesinde çalışma sürenizi kontrol atında tutabilirsiniz.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!