Fit menüde yeni trend: Fahham

Fahham, sağlıklı beslenmek isteyenlere ve özellikle sporcu misafirlerine yönelik hazırladığı özel menüsüyle dikkat çekiyor.

Fahham’da fit menüdeki lezzetlerden her birinin kalori hesabı yapılıyor.

Boğaz hattının yeni mekanlarından Fahham, havaların güzelleşmesini de arkasına alarak başta kahvaltısı ve iddialı sağlıklı seçenekleri olmak üzere zengin menüsüyle İstanbullular tarafından sık ziyaret edilen mekanlar arasına girdi bile. Mekanın menüsünden başlayalım. Baştan söylemeliyim ki; Fahham’da mutfak, tecrübeli şef; İsmail Güler’e emanet. Osmanlıca’da kömürcü anlamına gelen Fahham’ın menüsü, tam bir doğu ve batı uyarlaması. Kebap, kuzu küşlemesi, şaşlık, steak gibi et lezzetlerinden balığa, pizzalardan makarnalara, ev yapımı hamburgerlerden dürümlere kadar birçok lezzet Fahham’ın menüsünü oluşturuyor. Hemen belirteyim, Fahham, minik ziyaretçilerini unutmamış ve çocuklar için özel bir menü de hazırlamış.  

Fahham’ın Fit Menü’sünde neler bulunuyor?

Fahham’ın en sevdiğim özelliği ise geniş ve sadece salatadan ibaret olmayan ‘Fit Menü’sü. ‘Fit Menü’ içerisinde elbette salatalar da var ancak kepekli tortilla ile hazırlanan dürümler, özel reçetelerle hazırlanan ızgaralar da menüdeki yerini almış. ‘Fit Menü’ içinde ayrıca sporculara özel bir bölüm de var ki, farkı; yemeklerin yanlarında yazan kalori değerleri. Mesela yumurta beyazıyla hazırlanan omlet (135 kalori), yağsız pilav (230 kalori) … Şef Güler, bununla da kalmamış bir de özel tatlılar hazırlamış. Mesela, 300 kaloriyi aşmayan çikolata slim, muzlu chia pudding bunlardan bazıları.

Fahham’ı ön plana çıkaran bir diğer ana unsur ise kahvaltısı. Fahham’da, peynir çeşitlerinden organik ev reçellerine, kıymalı ve peynirli böreklerden yumurta çeşitlerine bir kahvaltıda hayal ettiğiniz birçok lezzeti bulmanız mümkün.

Fahham, zengin bir kahvaltı menüsüne sahip.

Mekan, 3 katlı ve oldukça büyük. İç mekan 103 kişi kapasiteli ancak bununla da bitmiyor. Fahham’ın bir de kocaman terası var. Leb-i Derya bir manzara beklemeyin zira hemen önündeki mekan önünü kesiyor ancak elbette kayda değer bir İstanbul manzarasını karşınıza alıp keyifle yemeklerini tadabilir, sevdiklerinizle uzun saatler geçirebilirsiniz. Uzun saatler diyorum çünkü Fahham’da sadece yemek yemekle kalmayacaksınız. Dostlarınızla, sevdiklerinizle masa oyunları oynayabilirsiniz. Hatta bu oyunları dilerseniz özel localara geçerek de oynayabilirsiniz.

Bence hazır havalar da güzelleşiyorken, Boğaz’da koşun koşun sonra atın kendinizi Fahham’a… ‘Fit Menü’den faydalanın ve arkadaşlarınızla keyifli zaman geçirin.

Adres: Kuruçeşme Mahallesi, Muallim Naci Cd. No:91, 34345 Beşiktaş/İstanbul

 

Pınar Dumlupınar Özbek
Pınar Dumlupınar Özbek Yeme-içme ve mekan yazarı 1983 doğumluyum. Tek derdim; deneyimlemek ve paylaşmak! Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunuyum. 8 yıl Cumhuriyet ... Devam