Filmlerin yerini diziler mi aldı? Netflix’in yeni dizisi Maniac tüm dikkatleri üzerine çekiyor

Önceki yıllarda kaliteli yapım denildiğinde akıllara ilk olarak sinema gelse de özellikle çevrimiçi platformların artmasıyla birlikte birbirinden kaliteli diziler ekranları süslemeye başladı. En yüksek bütçeli filmlerde rol alan üst sınıf oyuncular bir bir Netflix gibi platformların yapımlarında rol almaya başladılar ve diziler gerek konuları gerek film tadındaki kaliteli çekimleriyle dünyanın dört bir yanından izleyiciye ulaşmaya başladı. Her an yeni bir dizi hayatımıza girerken son zamanların en dikkat çekici yapımlarından biri Netflix’te ekranlara gelmeye başlayan Maniac oldu.

Filmlerin yerini diziler mi aldı? Netflix’in yeni dizisi Maniac tüm dikkatleri çekiyor
Maniac

Başrollerinde Oscar Ödüllü Emma Stone ve Oscar adayı Jonah Hill’i buluşturan Maniac, 21 Eylül’de tüm dünya ile birlikte Türkiye’de de yayınlanmaya başladı. İkili daha önce 2007 yapımı Superbad filminde birlikte rol almıştı. Şimdi ise ilgi çekici konusuyla dikkatleri çeken Maniac’ta birlikte boy gösteriyorlar.

Emma Stone ve Jonah Hill’e Justin Theroux’nun eşlik ettiği Maniac, Patrick Somerville tarafından hayata geçirildi. Dizinin yönetmen koltuğunda ise Cary Joji Fukunaga bulunuyor.

Filmlerin yerini diziler mi aldı? Netflix’in yeni dizisi Maniac tüm dikkatleri çekiyor
Maniac

Maniac’ın konusu şöyle: Bizim dünyamıza çok benzer bir dünyada, bizim zamanımıza çok benzer bir zamanda, iki yabancı Annie Landsberg ve Owen Milgrim, kendilerince uygun sebeplerle gizemli bir ilaç testinin son aşamasında karşı karşıya geliyor. Annie, annesi ve kız kardeşi ile olan sorunlu ilişkisinde sıkışıp kalmış, hayattan mutsuz ve umutsuz bir karakter. New York sanayicilerinden birinin beşinci çocuğu olan Owen ise tartışmalı bir şizofren teşhisi ile tüm hayatı boyunca baş etmek zorunda kalmış biri. Her ikisi de hayatlarından memnun değil ve yeni, radikal bir ilaç tedavisinin vaat ettikleri, bu iki baş karakterle birlikte diğer on yabancıyı üç günlük bir deneme programı için Neberdine Pharmaceutical and Biotech binasında bir araya getirmeye yetiyor. İlacın yaratıcısı Dr. James K. Mantleray bu tedavinin akıl hastalıkları ve kalp kırıklıkları gibi akılla ilgili her türlü sorunu iyileştirebileceğini öne sürüyor. Üç günlük deneme programında hiçbir yan etki ya da komplikasyon görülmeyeceği ve deneklerin yaşadığı tüm sorunların sonsuza dek çözüleceği iddia ediliyor. Ancak işler planladığı gibi gitmiyor.

Diziden yayınlanan bir sahneyi videodan izleyebilirsiniz:

Maniac | Netflix

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!