Film keyfi nostaljiyle buluşuyor: +TV ile Açık Havada Başka Sinema

Yaz aylarına girmemizle birlikte, açık hava etkinlikleri de kendini göstermeye başladı. Birbirinden yaratıcı workshoplar, müzikle iç içe festivaller, doğa yürüyüşleri, açık hava piknikleri derken yazın getirdiği enerji bir anda dört bir yanımızı sardı. Yaz aylarında “nerede benim açık hava sinema keyfim” diyenler içinse güzel bir müjdemiz var!

Geçtiğimiz hafta çarşamba akşamı başlayan ve 16 Ağustosa kadar sürecek olan TV+ ile Açık Havada Başka Sinema izleyicilerine unutamayacakları bir keyif yaşatıyor. Başka Sinema‘nın özenle seçilen birbirinden başarılı seçkileriyle programına hızla devam etkinlik, yazın gelişini büyüleyici filmler eşliğinde, bir arada kutlamayı teklif ediyor. Üstelik etkinliğe herhangi bir yerden kayıt yaptırmanız ya da ücret ödemeniz gerekmiyor. TV+ ile Açık Havada Başka Sinema’nın şimdilik belirli olan programı ise şöyle: 

David Lynch: Sanat Yaşamı (7 Haziran / 21.30)

Sanatçı ve yapımcı David Lynch, belgeselinde gençliğinin yanında sanat alanındaki imajını ve yaratıcı sürecini şekillendiren olayları konu alıyor.

Ay Işığı  (21 Haziran / 21.30)

Ay Işığı, genç bir Afrikalı-Amerikalı eşcinsel adamın Miami’nin zor bir mahallesinde çocukluğundan yetişkinliğine kadar uzanan yaşamını gözler önüne seriyor.

Kaptan Fantastik (5 Temmuz / 21.30)

Kuzeybatı Pasifik ormanlarında 6 çocuğuyla birlikte yaşayan bir babanın, çocuklarına verdiği sıkı fiziksel ve zihinsel eğitimi konu alan film, ormanda yaşayan ve dış dünyayla bağlantısını kesen ailenin şehir hayatına bir şekilde geri dönmek zorunda kalmalarını anlatıyor.

Kabakçığın Hayatı (12 Temmuz / 21.30)

Annesini kaybettikten sonra aynı yaştaki başka yetimlerle birlikte koruyucu bir ailenin yanına gönderilmesiyle başlayan film, genç çocuğun orada sevgiyi, güveni ve gerçek aşkı deneyimlemesini konu alıyor.

Etkinlik ile ilgili detaylı bilgi için Bomontiada Facebook ve Instagram sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!