Ferulik Asit Nedir ve Ne İşe Yarar? Cilde Faydaları Nelerdir?

Cilt sağlığını iyileştirme ve koruma misyonu ile yola çıkan Skinceuticals, cilt bakım rutinlerinde etkisi bilimsel olarak kanıtlanan formülleri ile dikkat çekiyor. Yapılan araştırmalar sonucunda IRA olarak da bilinen, cildin gün boyu maruz kaldığı zararlı çevresel faktörler arasında yer alan kızılötesi radyasyonun neden olduğu serbest radikal hasar erken yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmasına neden oluyor. Yaşlanma karşıtı bakım ürünlerde serbest radikal hasarı önleyici formüller sunan Skinceuticals, bu alanda en güçlü bileşen olan ferulik asidi etkili bir şekilde formüllerine entegre ediyor.

 

Ferulik asit yulaf, elma, portakal, ananas gibi sağlıklı beslenme planlarında öne çıkan pek çok bitkisel besinin hücre duvarında bulunan bir antioksidandır. Antioksidan olması sebebiyle sağlık açısından oldukça faydalı olan ferulik asit, konu cilt bakımı olduğunda da dikkat çeken bir organik bileşendir. Etkili cilt bakım ürünleri bileşenlerinin süper kahramanlarından birisi olan ferulik asidin cildi yaşlanmaya, yıpranmaya, UV ışınlarına, hava kirliliğine karşı koruması dikkat çeken özellikleri arasında yer alır.

Ferulik Asit Nedir?

Ferulik asit nedir?” sorusunun cevabı basit olarak bitki hücrelerinin hücre duvarında bulunan, hücre duvarını ve temelde bitkiyi koruyan organik bir bileşik şeklinde verilebilir. CHCO2H formülü ile ifade edilen bu organik bileşik, hidroksisinamik asit olarak da bilinmektedir. Hücre duvarında bulunması ile bitkinin korunmasına ve olumsuz çevresel faktörler karşısında varlığını muhafaza etmesine yardımcı olan güçlü bir antioksidan olan ferulik asit, son yıllarda cilt bakım rutinlerinde önemli bir yer edinmeyi başaran bileşenler arasında yer almaktadır. Ferulik asit cilde faydaları ile ön plana çıkmaktan çok daha fazlasına sahiptir. A, C, E vitaminleri gibi diğer antioksidanların etkinliğinin artmasına yardımcı olur. Ferulik asit hem kendi etkisi hem de diğer antioksidanlara sağladığı katkı ile cilt bakım rutinlerinin olmazsa olmazları arasında yer almaktadır.

Ferulik Asit botanik olarak elde edilebilse de daha stabil ve tüketici güvenliği odaklı üretiminin laboratuvar ortamında yapılması tercih edilir. Ferulik asit kehribar renkte, topikal uygulamalarda sıvı form ile kullanılan bir bileşendir. Ferulik asit serum ürünleri yoğunluğu düşük sıvı formüllere sahiptir. Kullanım gereksinimlerine göre ferulik asit krem içeriklerinde de tercih edilebilir. Skinceuticals, yaşlanma ve yıpranma karşıtı etkisi ile ön plana çıkan, UV ışınları kaynaklı cilt lekelenmelerini ve ciltte oluşan ton farklılıklarını önlemeye ya da mevcut lekelerin belirginleşmesini engellemeye yardımcı olan ferulik aside ürünlerinde yer vermektedir.

Ferulik Asit Ne İşe Yarar?

Ferulik asit topikal olarak uygulandığı zaman diğer antioksidanlar gibi serbest radikallerin cilt üzerindeki zararlı etkilerini azaltma ve yaşlanma sürecini yavaşlatma odaklı etki eder. Ayrıca güneş ışınlarının cilde verdiği hasarı önlemek, daha önce meydana gelen hasarın etkisini azaltmak için de oldukça yardımcı bir bileşendir. C ve E vitaminlerinin stabilitesinin yanı sıra etkinliklerinin artmasını sağlayan ferulik asit, cilt bakımında bu bileşenler ile kullanıldığı zaman çok daha etkili sonuçlar almayı mümkün kılar. Dünya çapında dermatologların ve cilt bakım uzmanlarının tercihi olan Skinceuticals Ferulik Asit Serum, içeriğinde bulunan %15 oranında saf C vitamini ve %5 oranında felurik asit içeriği ile kapsamlı cilt bakım rutinlerinin vazgeçilmezi olarak ön plana çıkmaktadır. “Ferulik asit ne işe yarar?” sorusunun cevabının daha tatmin edici olması için bu antioksidanın cilde sağladığı farklı faydaları incelemek gerekir.

Ferulik Asit Cilde Faydaları Nelerdir?

Ferulik asit cilde faydaları ile ön plana çıkarken aynı zamanda cilt bakımında değerli yeri olan antioksidanların faydasının da artmasına yardımcı olur. Yaşlanma ve yıpranma karşıtı etkileri olduğu bilinen ferulik asidin cilde faydalarını incelemek etkili bir bakım rutini oluşturmak ve cilt ihtiyaçlarına özel bakım gereksinimlerinin karşılanması sağlamak adına önemlidir.

İnce Çizgi ve Kırışık Oluşumunu Azaltır

Ferulik asit ciltte meydana gelen ince çizgilerin ve kırışıklıkların oluşumunu azaltır. Kırışıklıklara yol açtığı bilinen çevresel faktörler arasında yer alan hava kirliliği ve kızıl ötesi radyasyon etkisine karşı cildi korur. Serbest radikallerin ciltte yaratacağı hasarı korumak için bir kalkan olarak görev yapan ferulik asit, aynı zamanda cildin sıkılık kaybı yaşamasını da engellemeye yardımcı olur.

Cilt Lekelenmelerini Kontrol Altına Alır

Çevresel faktörlere bağlı olarak meydana gelen cilt lekelerini ve kan damarı oluşumlarını azaltır, mevcut lekelenmelerin artmasının önüne geçer, hassas ciltlerdeki kızarıklıkları ve kızarıklıklara bağlı cilt tonu eşitsizliklerini kontrol altına almaya yardımcı olur.

C ve E Vitaminlerinin Etkisini Artırır

Yaşlanma karşıtı bakım ürünleri söz konusu olduğu zaman C vitamini ve E vitamini ön plana çıkan antioksidanlar arasında yer alır. Ancak bu iki vitamin yaşlanma karşıtı bakım rutinleri için tek başına yeterli olmayabilir. Güneş ışığına maruz kaldığı zaman etkisi azalan E ve C vitaminin daha stabil olmasını sağlamak ve bu vitaminlerin etkisinin üst seviyeye çıkmasına yardımcı olmak adına ferulik asit oldukça değerli bir organik bileşiktir.

Kızılötesi Radyasyona Karşı Cildi Korur

Yaşlanma karşıtı bakım ürünleri içerisinde yer aldığı zaman gözle görülür etkisini kısa sürede gösteren, cildi kızılötesi radyasyona karşı korumak için en etkili bileşenler arasında dikkat çeken ferulik asit, melazma pigmentasyonunu azaltmaya da yardımcı oluyor.

Ferulik Asit Hangi Tip Ciltlere Uygulanır?

Ferulik asit, farklı cilt tiplerinin ihtiyaçlarına özel hazırlanan ürünlerin formüllerine eklenebilir. Ferulik asit içerikli Skinceuticals ürünleri; kuru, normal, karma, hassas ve yağlı cilt tiplerine uygun olmaları için farklı formüller ile sunulurlar.

%5 ferulik asit içeriğine sahip olan patentli formülü ve düzenli kullanımda cilt üzerindeki değerli etkileri klinik olarak kanıtlanmış Skinceuticals Ferulik Asit Serum, kuru ve normal ciltler için ideal ürünler arasında yer alır. Bu ürünün etkisini artırmak için Skinceuticals güneş koruyucu ürünler ile kullanılması önerilir.

Karma ve yağlı cilt tipleri için %10 oranında saf C vitamini ve %0,5 oranında ferulik asit içeren Pholeretin CF cilt tonunu ve cilt dokusunu iyileştirirken aynı zamanda ton eşitsizliklerini azaltmaya, ciltteki serbest radikal hasarına karşı savunma oluşturmaya yardımcı olur.

Skinceuticals Serum 10, saf C vitamini ve felurik asit içeriği ile hassas ciltlerin daha sağlıklı ve ışıltılı bir görünüm kazanmasını sağlar. Doğru bileşenler ile formüle edildiği takdirde her cilt tipi için yaşlanma ve yıpranma karşıtı bakım etkisi ile dikkat çeken Ferulik asit içeren serum ve krem formüllerini cilt bakım rutinine ekleyerek cildinizin ihtiyaçlarını etkili şekilde karşılayabilirsiniz.

Ferulik Asit İçeren Serum; Skinceuticals C E Ferulic

Cilt sorunlarının meydana gelmesinde ve cildin yıpranmasında çevresel faktörlerin etkisi yadsınamaz. İçeriğinde bulunan L-askorbik asit (C vitamini), alfa tokoferol (E vitamini) ve felurik asit ile en etkili antioksidan kombinasyonlarından birisini sunan Skinceuticals C E Ferulic, yepyeni bir cilt bakım deneyimi sunar. Skinceuticals, Ferulik Asit Serum patentini 2012 yılında almıştır. Uzun yıllar boyunca yapılan çalışmalar sonucunda ferulik asidin cilde topikal uygulama ile sunduğu faydalar klinik olarak kanıtlanmıştır. Ferulik asidin belirli antioksidanların stabilitesini artırması ve güneş koruyucu ürünlerin etkisini tamamlaması ile yaşlanma ve yıpranma karşıtı etkili bir bakım rutinlerinin vazgeçilmezi haline gelmesinde etkilidir. Yapılan klinik araştırmalar sonucunda çevresel faktörlere karşı 8 kata varan koruma sağlayan, ciltte ozon hasarı oluşumunu engellemek için üst cilt tabakasındaki serbest radikalleri nötralize eden, güneş koruyucu ürünler ile mükemmel bir uyuma sahip olan, ciltteki ince çizgileri ve kırışıklıkları gözle görülür şekilde azaltan Skinceuticals C E Ferulic ile ferulik asit ne işe yarar? sorusunun cevabına kısa sürede deneyimleyerek ulaşmak mümkün.

 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!